Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Corsica

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Corsica? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Francúzsko - Corsica

Corsica - aké počasie môžete očakávať

Corsica je súčasťou zeme Francúzsko. Francúzsko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Väčšina nízko položených oblastí Francúzska je v oceánskej klimatickej zóne, takže môžete všeobecne očakávať chladné zimy a mierne leta. V Stredozemnom mori však existujú mierne zimy a horúce leto. Vo väčšine zámorských oblastí Francúzska môžete očakávať tropické podnebie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Cargèse, Corte, Nonza, Porto Vecchio, Propriano, Restonica Valley, Saint Florent.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Ajaccio a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 8.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 1.3.

Pri cestovaní v lokácii Corsica vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Francúzsko je Mont Blanc (4810 m) a najnižší bod je Rhone River delta (-2 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Corsica. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci Január je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7.7. Priemerné zrážky sú 61.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:28 a na konci mesiaca 9:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci Február je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7. Priemerné zrážky sú 55 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:34 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci Marec je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.2 ℃ (61.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 7.6. Priemerné zrážky sú 57.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci Apríl je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.3. Priemerné zrážky sú 65.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:20 a na konci mesiaca 13:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci Máj je 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 5.6. Priemerné zrážky sú 38.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:33 a na konci mesiaca 14:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci Jún je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.55 ℃ (79.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 2.6. Priemerné zrážky sú 22.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:12 a na konci mesiaca 15:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci Júl je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.55 ℃ (79.79 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 1.3. Priemerné zrážky sú 9.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:57 a na konci mesiaca 14:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci August je 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 2.5. Priemerné zrážky sú 20.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:57 a na konci mesiaca 13:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci September je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15 ℃ (59 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.45 ℃ (76.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 4.9. Priemerné zrážky sú 54 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci Október je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.45 ℃ (76.01 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8. Priemerné zrážky sú 89.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 10:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci November je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.1. Priemerné zrážky sú 93.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 9:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Corsica - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Corsica v mesiaci December je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 8.1. Priemerné zrážky sú 68.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:11 a na konci mesiaca 9:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.