Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - East

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle East? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Indie - East

East - jaké počasí lze čekat

East je součástí země Indie. Indie je obrovská země, takže klima Indie se liší - od tropického monzunu na jihu do mírného na severu. Na západě je vyprahlá poušť, tundra a ledovce na severu a vlhké tropické oblasti na jihozápadě. Zde lze rozlišovat čtyři hlavní sezóny: zimní období od prosince do února, léto od března do května, měsíční období dešťů od června do září a období po monzunu od října do listopadu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Ajodhya Hill and Forest Reserve Area, Alipurduar, Amarkanan, Ambika Kalna, Ambikapur, Antila, Arang, Aritar, Asansol, Baharampur, Bakkhali, Bakreshwar, Balasore, Balurghat, Bandel, Bankura, Baranti, Bardhaman, Bargarh, Baripada, Barpali, Barrackpore, Bethuadahari, Betla National Park, Bhilai, Bhitarkanika National Park, Bhubaneswar, Bibhutibhushan Wildlife Sanctuary, Biharinath, Bilaspur, Birbhum Murshidabad, Bishnupur, Bokaro Steel City, Borigumma, Brahmapur, Chandernagore, Chandipur, Chhattisgarh, Chilika Lake, Coastal Odisha, Cooch Behar, Cuttack, Dakshineswar, Daltonganj, Darjeeling, Dello, Deoghar, Dhanbad, Dhenkanal, Diamond Harbour, Digha, Durg, Durgapur, Dzongu, East Sikkim, Fullara, Gadiara, Gangtok, Garh Panchakot, Geonkhali, Geyzing, Ghatshila, Giridih, Gompa Dara, Gopalpur, Gorumara National Park, Gour Pandua, Haldia, Hasimara, Hazaribag, Hazaribagh National Park, Hooghly, Howrah, Jagdalpur, Jaigaon, Jaldapara, Jaleswar, Jalpaiguri, Jamshedpur, Jhargram, Jharkhand, Jharsuguda, Jorepokhri, Jorethang, Junput, Kalimpong, Kalyani, Kanchrapara, Kankalitala, Kanker, Kendrapara, Kendubillo, Keonjhar, Khangchendzonga National Park, Kharagpur, Khejuri, Kolkata, Konark, Koraput, Korba, Krishnanagar, Kurseong, Kuruma, Labhpur, Lachen, Lachung, Lava, Lepchajagat, Loleygaon, Madhupur, Mainpat, Maithon, Malbazar, Malda, Malkangiri, Mandarmani, Mangan, Massanjore, Mayapur, Midnapore, Mirik, Mukutmanipur, Murshidabad, Nagarukhra, Nalhati, Namchi, Nanoor, North Bengal, North Chotanagpur, North Sikkim, Northwest Odisha, Odisha, Panitanki, Paradip, Parasnath Hills, Pelling, Puri, Purulia, Raichak, Raiganj, Raipur, Rampurhat, Ranaghat, Ranchi, Rarh, Ravangla, Rishop, Rourkela, Sagar Island, Sainthia, Sambalpur, Santhal Parganas, Santiniketan, Shankarpur, Shyamnagar, Sikkim, Siliguri, Simlipal National Park, South Chotanagpur, South Odisha, South Sikkim, Southeast Bengal, Southwest Bengal, Sunabeda, Sundarbans National Park, Surul, Susunia, Taki, Talasari, Tamluk, Tarapith, Thakurnagar, West Bengal, West Sikkim, Yuksom, Yumthang Valley.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Kolkata a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde duben, průměrná maximální teplota 35.8 ℃ (96.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 25 ℃ (77 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná maximální teplota 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14.1 ℃ (57.38 ℉).

Při cestování, jehož cílem je East, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Indie je Kanchenjunga (8586 m) a nejnižší bod je Indian Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle East. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - East - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci leden je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.35 ℃ (79.43 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Průměrné srážky jsou 13.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:54 a na konci měsíce 11:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - East - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci únor je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.2 ℃ (88.16 ℉). Průměrné srážky jsou 25.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:23 a na konci měsíce 11:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - East - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci březen je 33.9 ℃ (93.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.2 ℃ (88.16 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.85 ℃ (94.73 ℉). Průměrné srážky jsou 33.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:01 a na konci měsíce 12:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - East - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci duben je 35.8 ℃ (96.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25 ℃ (77 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.85 ℃ (94.73 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 35.5 ℃ (95.9 ℉). Průměrné srážky jsou 50.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:40 a na konci měsíce 12:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - East - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci květen je 35.2 ℃ (95.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 35.5 ℃ (95.9 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.45 ℃ (94.01 ℉). Průměrné srážky jsou 128.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:13 a na konci měsíce 13:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - East - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci červen je 33.7 ℃ (92.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.45 ℃ (94.01 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.3 ℃ (91.94 ℉). Průměrné srážky jsou 285.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:30 a na konci měsíce 13:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - East - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci červenec je 32.9 ℃ (91.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.3 ℃ (91.94 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Průměrné srážky jsou 341.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:23 a na konci měsíce 13:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - East - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci srpen je 31.9 ℃ (89.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.85 ℃ (89.33 ℉). Průměrné srážky jsou 326.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:57 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - East - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci září je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.85 ℃ (89.33 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Průměrné srážky jsou 283.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:20 a na konci měsíce 12:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - East - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci říjen je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.55 ℃ (86.99 ℉). Průměrné srážky jsou 140.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:42 a na konci měsíce 11:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - East - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci listopad je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.55 ℃ (86.99 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.75 ℃ (81.95 ℉). Průměrné srážky jsou 24.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:07 a na konci měsíce 10:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - East - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi East v měsíci prosinec je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.75 ℃ (81.95 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.35 ℃ (79.43 ℉). Průměrné srážky jsou 6.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:46 a na konci měsíce 10:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli East. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Kolkatateplota: - nejvyšší teplota: 26.1 ℃ (78.98 ℉)nejnižší teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)srážky: 6.3mmdeštivé dny: -
Ambikapurteplota: - nejvyšší teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)nejnižší teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)srážky: 6.4mmdeštivé dny: -
Balasoreteplota: - nejvyšší teplota: 27.5 ℃ (81.5 ℉)nejnižší teplota: 13.8 ℃ (56.84 ℉)srážky: 6.6mmdeštivé dny: -
Cooch Beharteplota: - nejvyšší teplota: 25.1 ℃ (77.18 ℉)nejnižší teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)srážky: 4mmdeštivé dny: -
Gangtokteplota: - nejvyšší teplota: 14.7 ℃ (58.46 ℉)nejnižší teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)srážky: 21.4mmdeštivé dny: -
Gopalpurteplota: - nejvyšší teplota: 28 ℃ (82.4 ℉)nejnižší teplota: 17 ℃ (62.6 ℉)srážky: 11.3mmdeštivé dny: -
Jagdalpurteplota: - nejvyšší teplota: 27.7 ℃ (81.86 ℉)nejnižší teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)srážky: 7.7mmdeštivé dny: -
Jamshedpurteplota: - nejvyšší teplota: 26.3 ℃ (79.34 ℉)nejnižší teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)srážky: 6mmdeštivé dny: -
Jharsugudateplota: - nejvyšší teplota: 27.9 ℃ (82.22 ℉)nejnižší teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)srážky: 7.8mmdeštivé dny: -
Maldateplota: - nejvyšší teplota: 25.2 ℃ (77.36 ℉)nejnižší teplota: 13.1 ℃ (55.58 ℉)srážky: 4.4mmdeštivé dny: -
Raipurteplota: - nejvyšší teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)nejnižší teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)srážky: 4.2mmdeštivé dny: -
Ranchiteplota: - nejvyšší teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)nejnižší teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)srážky: 6.2mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.