Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Hokkaido

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Hokkaido? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Japonsko - Hokkaido

Hokkaido - aké počasie môžete očakávať

Hokkaido je súčasťou zeme Japonsko. Japonské podnebie je veľmi rozmanité. Počasie je tropické na juhu, ale na severe je chladné. Väčšina častí Japonska patrí do miernej zóny, podnebie je tu vlhké subtropické so štyrmi odlišnými obdobiami. Môžete očakávať, chladné vlhké počasie na severe, ale teplé tropické dažďové prales klímy na juhu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abashiri, Akan National Park, Asahikawa, Betsukai, Biei, Bihoro, Central Circuit, Chitose, Daisetsuzan National Park, Eastern Circuit, Engaru, Furano, Hakodate, Hidaka, Hokuto, Horonobe, Iwamizawa, Kamishihoro, Kitami, Kushiro, Kutchan, Matsumae, Monbetsu, Muroran, Nakasatsunai, Nakashibetsu, Nayoro, Nemuro, Niikappu, Niseko, Noboribetsu, Northern Circuit, Obihiro, Onuma Quasi National Park, Oshamambe, Otaru, Ozora, Rausu, Rebun Island, Rishiri Rebun Sarobetsu National Park, Rishiri Island, Samani, Sapporo, Shakotan, Shari, Shibetsu, Shikotsu Toya National Park, Shimukappu, Shinhidaka, Shiraoi, Shiretoko National Park, Sounkyo Onsen, Southern Circuit, Takikawa, Takinoue, Tomakomai, Toyako, Wakkanai, Yoichi, Yubari.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Sapporo a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -6.9 ℃ (19.58 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 18. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 6.4.

Pri cestovaní v lokácii Hokkaido vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Japonsko je Mount Fuji (3776 m) a najnižší bod je Hachiro-gata (-4 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Hokkaido. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci Január je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.9 ℃ (19.58 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.05 ℃ (31.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 18. Priemerné zrážky sú 115.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:21 a na konci mesiaca 9:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci Február je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.4 ℃ (20.48 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.05 ℃ (31.91 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.3 ℃ (36.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 16.4. Priemerné zrážky sú 94 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:30 a na konci mesiaca 11:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci Marec je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.05 ℃ (46.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 14.1. Priemerné zrážky sú 79.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci Apríl je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.05 ℃ (46.49 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.2. Priemerné zrážky sú 57.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:23 a na konci mesiaca 14:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci Máj je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.5. Priemerné zrážky sú 54.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:39 a na konci mesiaca 15:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci Jún je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 6.4. Priemerné zrážky sú 45.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:20 a na konci mesiaca 15:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci Júl je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 8. Priemerné zrážky sú 82.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:04 a na konci mesiaca 14:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci August je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.6. Priemerné zrážky sú 123.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:02 a na konci mesiaca 13:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci September je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.9. Priemerné zrážky sú 136.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci Október je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 11.7. Priemerné zrážky sú 108.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:13 a na konci mesiaca 10:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci November je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.45 ℃ (41.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 13.8. Priemerné zrážky sú 105 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:53 a na konci mesiaca 9:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Hokkaido - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hokkaido v mesiaci December je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.45 ℃ (41.81 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 15.2. Priemerné zrážky sú 114.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:03 a na konci mesiaca 9:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Hokkaido. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Wakkanaiteplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najvyššia teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najnižšia teplota: -3.8 ℃ (25.16 ℉)zrážky: 122.7mmdaždivé dni: -
Asahikawateplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)najvyššia teplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)najnižšia teplota: -7.6 ℃ (18.32 ℉)zrážky: 96.6mmdaždivé dni: -
Abashiriteplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najvyššia teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)najnižšia teplota: -5.3 ℃ (22.46 ℉)zrážky: 51.4mmdaždivé dni: -
Otaruteplota: -0.4 ℃ (31.28 ℉)najvyššia teplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)najnižšia teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)zrážky: 125.3mmdaždivé dni: -
Iwamizawateplota: -2.1 ℃ (28.22 ℉)najvyššia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najnižšia teplota: -6 ℃ (21.2 ℉)zrážky: 129.6mmdaždivé dni: -
Obihiroteplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)najvyššia teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najnižšia teplota: -8.9 ℃ (15.98 ℉)zrážky: 39.5mmdaždivé dni: -
Kushiroteplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)najvyššia teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)najnižšia teplota: -6.3 ℃ (20.66 ℉)zrážky: 44.4mmdaždivé dni: -
Nemuroteplota: 0 ℃ (32 ℉)najvyššia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)najnižšia teplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)zrážky: 48.5mmdaždivé dni: -
Muroranteplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)najvyššia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)najnižšia teplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)zrážky: 58mmdaždivé dni: -
Tomakomaiteplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)najvyššia teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)najnižšia teplota: -5.1 ℃ (22.82 ℉)zrážky: 50.3mmdaždivé dni: -
Hakodateteplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najvyššia teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najnižšia teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)zrážky: 79mmdaždivé dni: -
Kutchanteplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)najvyššia teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najnižšia teplota: -6.7 ℃ (19.94 ℉)zrážky: 198.9mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.