Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Hokkaido

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Hokkaido? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Japonsko - Hokkaido

Hokkaido - jaké počasí lze čekat

Hokkaido je součástí země Japonsko. Klima Japonska je velmi pestré. Počasí je na jihu tropické, ale na severu je chladno mírné. Většina částí Japonska patří do mírné zóny, klima je zde vlhké subtropické se čtyřmi různými obdobími. Můžete očekávat chladné vlhké počasí na severu, ale teplé tropické deštný prales klimati na jihu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abashiri, Akan National Park, Asahikawa, Betsukai, Biei, Bihoro, Central Circuit, Chitose, Daisetsuzan National Park, Eastern Circuit, Engaru, Furano, Hakodate, Hidaka, Hokuto, Horonobe, Iwamizawa, Kamishihoro, Kitami, Kushiro, Kutchan, Matsumae, Monbetsu, Muroran, Nakasatsunai, Nakashibetsu, Nayoro, Nemuro, Niikappu, Niseko, Noboribetsu, Northern Circuit, Obihiro, Onuma Quasi National Park, Oshamambe, Otaru, Ozora, Rausu, Rebun Island, Rishiri Rebun Sarobetsu National Park, Rishiri Island, Samani, Sapporo, Shakotan, Shari, Shibetsu, Shikotsu Toya National Park, Shimukappu, Shinhidaka, Shiraoi, Shiretoko National Park, Sounkyo Onsen, Southern Circuit, Takikawa, Takinoue, Tomakomai, Toyako, Wakkanai, Yoichi, Yubari.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Sapporo a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -0.4 ℃ (31.28 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -6.9 ℃ (19.58 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 18. Nejméně deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 6.4.

Při cestování, jehož cílem je Hokkaido, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Japonsko je Mount Fuji (3776 m) a nejnižší bod je Hachiro-gata (-4 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Hokkaido. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci leden je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.9 ℃ (19.58 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.05 ℃ (31.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 18. Průměrné srážky jsou 115.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:21 a na konci měsíce 9:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci únor je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.4 ℃ (20.48 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.05 ℃ (31.91 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.3 ℃ (36.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 16.4. Průměrné srážky jsou 94 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:30 a na konci měsíce 11:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci březen je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.05 ℃ (46.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 14.1. Průměrné srážky jsou 79.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci duben je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.05 ℃ (46.49 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 9.2. Průměrné srážky jsou 57.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:23 a na konci měsíce 14:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci květen je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.5. Průměrné srážky jsou 54.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:39 a na konci měsíce 15:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci červen je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 6.4. Průměrné srážky jsou 45.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:20 a na konci měsíce 15:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci červenec je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 8. Průměrné srážky jsou 82.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:04 a na konci měsíce 14:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci srpen je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 8.6. Průměrné srážky jsou 123.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:02 a na konci měsíce 13:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci září je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.9. Průměrné srážky jsou 136.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:40 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci říjen je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 11.7. Průměrné srážky jsou 108.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:13 a na konci měsíce 10:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci listopad je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.45 ℃ (41.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 13.8. Průměrné srážky jsou 105 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:53 a na konci měsíce 9:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Hokkaido - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Hokkaido v měsíci prosinec je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.45 ℃ (41.81 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 15.2. Průměrné srážky jsou 114.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:03 a na konci měsíce 9:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Hokkaido. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Wakkanaiteplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)nejvyšší teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)nejnižší teplota: -3.8 ℃ (25.16 ℉)srážky: 122.7mmdeštivé dny: -
Asahikawateplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)nejvyšší teplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)nejnižší teplota: -7.6 ℃ (18.32 ℉)srážky: 96.6mmdeštivé dny: -
Abashiriteplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)nejvyšší teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)nejnižší teplota: -5.3 ℃ (22.46 ℉)srážky: 51.4mmdeštivé dny: -
Otaruteplota: -0.4 ℃ (31.28 ℉)nejvyšší teplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)nejnižší teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)srážky: 125.3mmdeštivé dny: -
Iwamizawateplota: -2.1 ℃ (28.22 ℉)nejvyšší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)nejnižší teplota: -6 ℃ (21.2 ℉)srážky: 129.6mmdeštivé dny: -
Obihiroteplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)nejvyšší teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)nejnižší teplota: -8.9 ℃ (15.98 ℉)srážky: 39.5mmdeštivé dny: -
Kushiroteplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)nejvyšší teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)nejnižší teplota: -6.3 ℃ (20.66 ℉)srážky: 44.4mmdeštivé dny: -
Nemuroteplota: 0 ℃ (32 ℉)nejvyšší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)nejnižší teplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)srážky: 48.5mmdeštivé dny: -
Muroranteplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)nejvyšší teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)nejnižší teplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)srážky: 58mmdeštivé dny: -
Tomakomaiteplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)nejvyšší teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)nejnižší teplota: -5.1 ℃ (22.82 ℉)srážky: 50.3mmdeštivé dny: -
Hakodateteplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejvyšší teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)nejnižší teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)srážky: 79mmdeštivé dny: -
Kutchanteplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)nejvyšší teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)nejnižší teplota: -6.7 ℃ (19.94 ℉)srážky: 198.9mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.