Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Holandsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Holandsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Holandsko

Holandsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Holandska je mierna, morská. Môžete tu očakávať chladné letá a mierne zimy. Vlhkosť je zvyčajne dosť vysoká. Môžete tiež očakávať teplejšie počasie od apríla do októbra. Zrážky sa distribuujú pomerne rovnomerne počas celého roka.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Hertogenbosch, Aa en Hunze, Achterhoek, Alblasserwaard Drechtsteden, Alkmaar, Almelo, Almere, Alphen aan den Rijn, Ameland, Amersfoort, Amstelland, Amstelveen, Amsterdam, Ansen, Apeldoorn, Appingedam, Arcen, Arnhem, Assen, Baarle, Barneveld, Beemster, Bergen, Bergen op Zoom, Berkelland, Biesbosch National Park, Bollenstreek, Bolsward, Bourtange, Breda, Brielle, Broek in Waterland, Broek op Langedijk, Bronckhorst, Bunnik, Bussum, Castricum, Coevorden, Culemborg, Delft, Delfzijl, Den Helder, Deventer, Dinkelland, Doesburg, Doetinchem, Dordrecht, Drachten, Drenthe, Dronten, Eastern Netherlands, Edam, Ede, Efteling, Eindhoven, Elburg, Emmen, Enkhuizen, Enschede, Epen, Flevoland, Franeker, Friesland, Frisian Lakes, Gelderland, Gelders Arcadië, Geldrop, Geleen, Giethoorn, Goes, Gooi en Vechtstreek, Gorinchem, Gouda, Grave, Groene Hart, Groningen, Gulpen, Haaksbergen, Haarlem, Harderwijk, Harlingen, Heemskerk, Heerenveen, Heerlen, Heiloo, Helmond, Hengelo, Hilversum, Hindeloopen, Hoensbroek, Hoge Veluwe National Park, Hogeland, Hoofddorp, Hook of Holland, Hoorn, Joure, Kampen, Katwijk, Kennemerland, Kerkrade, Kinderdijk, Kuinre, Landgraaf, Laren, Leeuwarden, Leiden, Leidschendam Voorburg, Lelystad, Lemiers, Lemmer, Liemers, Limburg, Lisse, Lochem, Maassluis, Maastricht, Margraten, Marken, Meppel, Middelburg, Midden Groningen, Monnickendam, Muiden, Naarden, Nijmegen, Noord Beveland, Noordenveld, Noordoostpolder, Noordwijk, North Brabant, North Holland, North Holland Peninsula, Northern Netherlands, Nuenen, Oegstgeest, Oldambt, Oldenzaal, Ommen, Oost Gelre, Oss, Oudewater, Overijssel, Partij Wittem, Purmerend, Rijswijk, Roermond, Roosendaal, Rotterdam, Rotterdam The Hague Metropolitan Region, Saeftinghe, Schagen, Scheveningen, Schiedam, Schiermonnikoog, Schoonhoven, Schouwen Duiveland, Simpelveld, Sittard, Sluis, Sneek, Soest, South Holland, South Limburg, Southern Netherlands, Spijkenisse, Stavoren, Terneuzen, Terschelling, Texel, The Hague, Tholen, Tiel, Tilburg, Tynaarlo, Uitgeest, Urk, Utrecht, Utrecht Hill Ridge, Vaals, Valkenburg aan de Geul, Vechtstreek, Veenendaal, Veenkoloniën, Veere, Veluwezoom National Park, Venlo, Vijlen, Vlaardingen, Vlieland, Vlissingen, Volendam, Wageningen, Walcheren, Wassenaar, Weerribben Wieden National Park, Weert, Weesp, West Frisian Islands, Westerbork, Westerkwartier, Western Netherlands, Westerwolde, Westkapelle, Wijchen, Wijk bij Duurstede, Wijlre, Winterswijk, Woerden, Zaandam, Zaanse Schans, Zaanstreek Waterland, Zandvoort, Zeeland, Zeewolde, Zierikzee, Zoetermeer, Zuid Hollandse Eilanden, Zuid Kennemerland National Park, Zutphen, Zwijndrechtse Waard, Zwolle.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 18.9. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 12.8.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Holandsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mount Scenery (862 m) a najnižší bod je Zuidplaspolder (-7 m). Takže v tejto krajine nie sú veľké rozdiely v nadmorských výškach. Nadmorská výška však ovplyvňuje počasie aj napriek tomu. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Holandsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci Január je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6 ℃ (42.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 17. Priemerné zrážky sú 62.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:13 a na konci mesiaca 8:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci Február je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.4 ℃ (32.72 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6 ℃ (42.8 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 12.8. Priemerné zrážky sú 42.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:52 a na konci mesiaca 10:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci Marec je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 17.2. Priemerné zrážky sú 59.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:53 a na konci mesiaca 12:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci Apríl je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 13.8. Priemerné zrážky sú 40.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:55 a na konci mesiaca 14:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci Máj je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 13.7. Priemerné zrážky sú 48.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:43 a na konci mesiaca 16:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci Jún je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.35 ℃ (68.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 14.2. Priemerné zrážky sú 65.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:45 a na konci mesiaca 16:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci Júl je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.35 ℃ (68.63 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 13.3. Priemerné zrážky sú 66.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:21 a na konci mesiaca 15:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci August je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 13.2. Priemerné zrážky sú 60.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:50 a na konci mesiaca 13:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci September je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 16. Priemerné zrážky sú 83.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:53 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci Október je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 16.9. Priemerné zrážky sú 84 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:52 a na konci mesiaca 9:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci November je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 18.9. Priemerné zrážky sú 91 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:59 a na konci mesiaca 8:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Holandsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Holandsko v mesiaci December je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 17.7. Priemerné zrážky sú 75.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:46 a na konci mesiaca 7:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Holandsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Den Helderteplota: - najvyššia teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)najnižšia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)zrážky: 70.2mmdaždivé dni: 18.7
Groningenteplota: - najvyššia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najnižšia teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)zrážky: 76.6mmdaždivé dni: 19
Amsterdamteplota: - najvyššia teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najnižšia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)zrážky: 75.6mmdaždivé dni: 17.7
De Biltteplota: - najvyššia teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najnižšia teplota: 1.5 ℃ (34.7 ℉)zrážky: 74.9mmdaždivé dni: 17.6
Twentheteplota: - najvyššia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najnižšia teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)zrážky: 77.7mmdaždivé dni: 19.1
Vlissingenteplota: - najvyššia teplota: 7.2 ℃ (44.96 ℉)najnižšia teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)zrážky: 66.5mmdaždivé dni: 18.2
Maastrichtteplota: - najvyššia teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)najnižšia teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)zrážky: 71mmdaždivé dni: 18.3
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.