Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Nizozemsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Nizozemsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Nizozemsko

Nizozemsko - jaké počasí lze čekat

Holandské klima je mírné, mořské. Můžete očekávat chladné léto a mírné zimy. Vlhkost je zde obvykle poměrně vysoká. Můžete očekávat také teplejší počasí od dubna do října. Srážky jsou distribuovány relativně rovnoměrně po celý rok.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Hertogenbosch, Aa en Hunze, Achterhoek, Alblasserwaard Drechtsteden, Alkmaar, Almelo, Almere, Alphen aan den Rijn, Ameland, Amersfoort, Amstelland, Amstelveen, Amsterdam, Ansen, Apeldoorn, Appingedam, Arcen, Arnhem, Assen, Baarle, Barneveld, Beemster, Bergen, Bergen op Zoom, Berkelland, Biesbosch National Park, Bollenstreek, Bolsward, Bourtange, Breda, Brielle, Broek in Waterland, Broek op Langedijk, Bronckhorst, Bunnik, Bussum, Castricum, Coevorden, Culemborg, Delft, Delfzijl, Den Helder, Deventer, Dinkelland, Doesburg, Doetinchem, Dordrecht, Drachten, Drenthe, Dronten, Eastern Netherlands, Edam, Ede, Efteling, Eindhoven, Elburg, Emmen, Enkhuizen, Enschede, Epen, Flevoland, Franeker, Friesland, Frisian Lakes, Gelderland, Gelders Arcadië, Geldrop, Geleen, Giethoorn, Goes, Gooi en Vechtstreek, Gorinchem, Gouda, Grave, Groene Hart, Groningen, Gulpen, Haaksbergen, Haarlem, Harderwijk, Harlingen, Heemskerk, Heerenveen, Heerlen, Heiloo, Helmond, Hengelo, Hilversum, Hindeloopen, Hoensbroek, Hoge Veluwe National Park, Hogeland, Hoofddorp, Hook of Holland, Hoorn, Joure, Kampen, Katwijk, Kennemerland, Kerkrade, Kinderdijk, Kuinre, Landgraaf, Laren, Leeuwarden, Leiden, Leidschendam Voorburg, Lelystad, Lemiers, Lemmer, Liemers, Limburg, Lisse, Lochem, Maassluis, Maastricht, Margraten, Marken, Meppel, Middelburg, Midden Groningen, Monnickendam, Muiden, Naarden, Nijmegen, Noord Beveland, Noordenveld, Noordoostpolder, Noordwijk, North Brabant, North Holland, North Holland Peninsula, Northern Netherlands, Nuenen, Oegstgeest, Oldambt, Oldenzaal, Ommen, Oost Gelre, Oss, Oudewater, Overijssel, Partij Wittem, Purmerend, Rijswijk, Roermond, Roosendaal, Rotterdam, Rotterdam The Hague Metropolitan Region, Saeftinghe, Schagen, Scheveningen, Schiedam, Schiermonnikoog, Schoonhoven, Schouwen Duiveland, Simpelveld, Sittard, Sluis, Sneek, Soest, South Holland, South Limburg, Southern Netherlands, Spijkenisse, Stavoren, Terneuzen, Terschelling, Texel, The Hague, Tholen, Tiel, Tilburg, Tynaarlo, Uitgeest, Urk, Utrecht, Utrecht Hill Ridge, Vaals, Valkenburg aan de Geul, Vechtstreek, Veenendaal, Veenkoloniën, Veere, Veluwezoom National Park, Venlo, Vijlen, Vlaardingen, Vlieland, Vlissingen, Volendam, Wageningen, Walcheren, Wassenaar, Weerribben Wieden National Park, Weert, Weesp, West Frisian Islands, Westerbork, Westerkwartier, Western Netherlands, Westerwolde, Westkapelle, Wijchen, Wijk bij Duurstede, Wijlre, Winterswijk, Woerden, Zaandam, Zaanse Schans, Zaanstreek Waterland, Zandvoort, Zeeland, Zeewolde, Zierikzee, Zoetermeer, Zuid Hollandse Eilanden, Zuid Kennemerland National Park, Zutphen, Zwijndrechtse Waard, Zwolle.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 5.7 ℃ (42.26 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 18.9. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 12.8.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Nizozemsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mount Scenery (862 m) a nejnižší bod je Zuidplaspolder (-7 m). Takže v této zemi neexistují velké rozdíly v nadmořských výškách. Ale nadmořská výška ovlivňuje počasí i tak. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Nizozemsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci leden je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6 ℃ (42.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 17. Průměrné srážky jsou 62.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:13 a na konci měsíce 8:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci únor je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.4 ℃ (32.72 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6 ℃ (42.8 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 12.8. Průměrné srážky jsou 42.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:52 a na konci měsíce 10:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci březen je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 17.2. Průměrné srážky jsou 59.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:53 a na konci měsíce 12:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci duben je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 13.8. Průměrné srážky jsou 40.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:55 a na konci měsíce 14:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci květen je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 13.7. Průměrné srážky jsou 48.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:43 a na konci měsíce 16:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci červen je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.35 ℃ (68.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 14.2. Průměrné srážky jsou 65.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:45 a na konci měsíce 16:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci červenec je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.35 ℃ (68.63 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 13.3. Průměrné srážky jsou 66.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:21 a na konci měsíce 15:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci srpen je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 13.2. Průměrné srážky jsou 60.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:50 a na konci měsíce 13:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

září

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci září je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 16. Průměrné srážky jsou 83.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:53 a na konci měsíce 11:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci říjen je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 16.9. Průměrné srážky jsou 84 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:52 a na konci měsíce 9:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci listopad je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 18.9. Průměrné srážky jsou 91 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:59 a na konci měsíce 8:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Nizozemsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nizozemsko v měsíci prosinec je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 17.7. Průměrné srážky jsou 75.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:46 a na konci měsíce 7:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Nizozemsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Den Helderteplota: - nejvyšší teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)nejnižší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)srážky: 70.2mmdeštivé dny: 18.7
Groningenteplota: - nejvyšší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)nejnižší teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)srážky: 76.6mmdeštivé dny: 19
Amsterdamteplota: - nejvyšší teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)nejnižší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)srážky: 75.6mmdeštivé dny: 17.7
De Biltteplota: - nejvyšší teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)nejnižší teplota: 1.5 ℃ (34.7 ℉)srážky: 74.9mmdeštivé dny: 17.6
Twentheteplota: - nejvyšší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)nejnižší teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)srážky: 77.7mmdeštivé dny: 19.1
Vlissingenteplota: - nejvyšší teplota: 7.2 ℃ (44.96 ℉)nejnižší teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)srážky: 66.5mmdeštivé dny: 18.2
Maastrichtteplota: - nejvyšší teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)nejnižší teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)srážky: 71mmdeštivé dny: 18.3
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.