Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Illinois

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Illinois? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Illinois - aké počasie môžete očakávať

Illinois je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Adams County, Alton, Arcola, Arenzville, Arlington Heights, Atlanta, Aurora, Aviston, Barrington, Bartlett, Belleville, Berwyn, Blackhawk Waterways, Bloomington Normal, Blue Island, Bolingbrook, Bourbonnais, Bradford, Bradley, Brookfield, Buffalo Grove, Cahokia, Cahokia Mounds State Historic Site, Cairo, Carbondale, Carlinville, Central Illinois, Centralia, Chain O' Lakes, Champaign Urbana, Chenoa, Cherry, Chicago, Chicago Heights, Chicagoland, Cicero, Cobden, Collinsville, Crystal Lake, Danville, DeKalb, Decatur, Deerfield, Des Plaines, Dixon, Downers Grove, Dwight, East Peoria, East St. Louis, Edwardsville, Effingham, El Paso, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Evergreen Park, Fairmont City, Far North Suburbs, Fithian, Forgottonia, Fox Lake, Fox River Valley, Franklin Park, Freeport, Galena, Galesburg, Gardner, Geneva, Giant City State Park, Gilman, Glen Ellyn, Glencoe, Glenview, Granite City, Grayslake, Grundy County, Gurnee, Hamel, Hartford, Harvard, Harvey, Highland Park, Hillside, Hinsdale, Illinois Driftless Area, Inner Suburbs, Itasca, Jacksonville, Joliet, Kankakee, Kankakee Area, Kishwaukee Valley, LaSalle Peru, La Grange, Lake Forest, Lansing, Lebanon, Lemont, Lexington, Libertyville, Limestone, Lincoln, Lisle, Litchfield, Lombard, Long Grove, Macomb, Makanda, Manteno, Marion, McHenry County, McLean, Medinah, Melrose Park, Metropolis, Moline, Momence, Monticello, Morris, Morton Grove, Mount Olive, Mount Prospect, Mount Vernon, Naperville, Nauvoo, New Lenox, Niles, North Chicago, North Shore, Northbrook, Northern Illinois, Northfield, Northwest Suburbs, O'Fallon, Oak Forest, Oak Park, Park Ridge, Paxton, Peoria, Petersburg, Piper City, Plymouth, Pontiac, Quincy, Rantoul, Rochelle, Rock Island, Rock River Valley, Rockford, Roselle, Rosemont, Round Lake, Salem, Sandoval, Schaumburg, Schiller Park, Shawnee National Forest, Shelbyville, Sherman, Skokie, South Suburbs, Southern Illinois, Springfield, St. Louis Metro East, Staunton, Sterling Rock Falls, Stockton, Sycamore, Tinley Park, Tuscola, Utica, Vandalia, Washington, Waukegan, West Chicago, Western Illinois, Western Suburbs, Wheaton, Williamsville, Wilmette, Winnetka, Wood Dale, Woodridge, Woodstock.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Chicago a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18 ℃ (64.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -8.5 ℃ (16.7 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 11.9. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 8.1.

Pri cestovaní v lokácii Illinois vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Illinois. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci Január je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.5 ℃ (16.7 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.8 ℃ (33.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.3. Priemerné zrážky sú 42.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:27 a na konci mesiaca 9:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci Február je 2 ℃ (35.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.5 ℃ (20.3 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.1 ℃ (41.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.7. Priemerné zrážky sú 46 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:33 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci Marec je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.1 ℃ (41.18 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.2. Priemerné zrážky sú 62.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci Apríl je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.9. Priemerné zrážky sú 86.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:21 a na konci mesiaca 13:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci Máj je 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.6. Priemerné zrážky sú 92.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:33 a na konci mesiaca 14:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci Jún je 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.2. Priemerné zrážky sú 89.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:12 a na konci mesiaca 15:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci Júl je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.6. Priemerné zrážky sú 93.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:57 a na konci mesiaca 14:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci August je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.6. Priemerné zrážky sú 126.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:58 a na konci mesiaca 13:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci September je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.25 ℃ (68.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.1. Priemerné zrážky sú 82.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci Október je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.25 ℃ (68.45 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.95 ℃ (55.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.4. Priemerné zrážky sú 80.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:14 a na konci mesiaca 10:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci November je 9 ℃ (48.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.4 ℃ (32.72 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.95 ℃ (55.31 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.6. Priemerné zrážky sú 79 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 9:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Illinois - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Illinois v mesiaci December je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.1 ℃ (21.02 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.7 ℃ (33.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.7. Priemerné zrážky sú 57.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:10 a na konci mesiaca 9:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Illinois. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Chicagoteplota: - najvyššia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najnižšia teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)zrážky: 57.1mmdaždivé dni: 10.7
Peoriateplota: - najvyššia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najnižšia teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)zrážky: 62.1mmdaždivé dni: 10.1
Rockfordteplota: - najvyššia teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)najnižšia teplota: -7.7 ℃ (18.14 ℉)zrážky: 51.3mmdaždivé dni: 10
Springfieldteplota: - najvyššia teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)najnižšia teplota: -5 ℃ (23 ℉)zrážky: 64.1mmdaždivé dni: 9.7
Aurorateplota: - najvyššia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najnižšia teplota: -6.3 ℃ (20.66 ℉)zrážky: 55.5mmdaždivé dni: 10.4
Jolietteplota: - najvyššia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)najnižšia teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)zrážky: 55.3mmdaždivé dni: 11.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.