Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Illinois

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Illinois? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Illinois - jaké počasí lze čekat

Illinois je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Adams County, Alton, Arcola, Arenzville, Arlington Heights, Atlanta, Aurora, Aviston, Barrington, Bartlett, Belleville, Berwyn, Blackhawk Waterways, Bloomington Normal, Blue Island, Bolingbrook, Bourbonnais, Bradford, Bradley, Brookfield, Buffalo Grove, Cahokia, Cahokia Mounds State Historic Site, Cairo, Carbondale, Carlinville, Central Illinois, Centralia, Chain O' Lakes, Champaign Urbana, Chenoa, Cherry, Chicago, Chicago Heights, Chicagoland, Cicero, Cobden, Collinsville, Crystal Lake, Danville, DeKalb, Decatur, Deerfield, Des Plaines, Dixon, Downers Grove, Dwight, East Peoria, East St. Louis, Edwardsville, Effingham, El Paso, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Evergreen Park, Fairmont City, Far North Suburbs, Fithian, Forgottonia, Fox Lake, Fox River Valley, Franklin Park, Freeport, Galena, Galesburg, Gardner, Geneva, Giant City State Park, Gilman, Glen Ellyn, Glencoe, Glenview, Granite City, Grayslake, Grundy County, Gurnee, Hamel, Hartford, Harvard, Harvey, Highland Park, Hillside, Hinsdale, Illinois Driftless Area, Inner Suburbs, Itasca, Jacksonville, Joliet, Kankakee, Kankakee Area, Kishwaukee Valley, LaSalle Peru, La Grange, Lake Forest, Lansing, Lebanon, Lemont, Lexington, Libertyville, Limestone, Lincoln, Lisle, Litchfield, Lombard, Long Grove, Macomb, Makanda, Manteno, Marion, McHenry County, McLean, Medinah, Melrose Park, Metropolis, Moline, Momence, Monticello, Morris, Morton Grove, Mount Olive, Mount Prospect, Mount Vernon, Naperville, Nauvoo, New Lenox, Niles, North Chicago, North Shore, Northbrook, Northern Illinois, Northfield, Northwest Suburbs, O'Fallon, Oak Forest, Oak Park, Park Ridge, Paxton, Peoria, Petersburg, Piper City, Plymouth, Pontiac, Quincy, Rantoul, Rochelle, Rock Island, Rock River Valley, Rockford, Roselle, Rosemont, Round Lake, Salem, Sandoval, Schaumburg, Schiller Park, Shawnee National Forest, Shelbyville, Sherman, Skokie, South Suburbs, Southern Illinois, Springfield, St. Louis Metro East, Staunton, Sterling Rock Falls, Stockton, Sycamore, Tinley Park, Tuscola, Utica, Vandalia, Washington, Waukegan, West Chicago, Western Illinois, Western Suburbs, Wheaton, Williamsville, Wilmette, Winnetka, Wood Dale, Woodridge, Woodstock.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Chicago a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18 ℃ (64.4 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -0.4 ℃ (31.28 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -8.5 ℃ (16.7 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 11.9. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 8.1.

Při cestování, jehož cílem je Illinois, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Illinois. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci leden je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.5 ℃ (16.7 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.8 ℃ (33.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.3. Průměrné srážky jsou 42.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:27 a na konci měsíce 9:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci únor je 2 ℃ (35.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.5 ℃ (20.3 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.1 ℃ (41.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 8.7. Průměrné srážky jsou 46 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:33 a na konci měsíce 11:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci březen je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.1 ℃ (41.18 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.2. Průměrné srážky jsou 62.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci duben je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.9. Průměrné srážky jsou 86.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:21 a na konci měsíce 13:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci květen je 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.6. Průměrné srážky jsou 92.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:33 a na konci měsíce 14:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci červen je 27 ℃ (80.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.2. Průměrné srážky jsou 89.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:12 a na konci měsíce 15:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci červenec je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9.6. Průměrné srážky jsou 93.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:57 a na konci měsíce 14:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci srpen je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.6. Průměrné srážky jsou 126.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:58 a na konci měsíce 13:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci září je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.25 ℃ (68.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.1. Průměrné srážky jsou 82.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci říjen je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.25 ℃ (68.45 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.95 ℃ (55.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 10.4. Průměrné srážky jsou 80.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:14 a na konci měsíce 10:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci listopad je 9 ℃ (48.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.4 ℃ (32.72 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.95 ℃ (55.31 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.6. Průměrné srážky jsou 79 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:58 a na konci měsíce 9:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Illinois - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Illinois v měsíci prosinec je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.1 ℃ (21.02 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.7 ℃ (33.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.7. Průměrné srážky jsou 57.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:10 a na konci měsíce 9:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Illinois. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Chicagoteplota: - nejvyšší teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)nejnižší teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)srážky: 57.1mmdeštivé dny: 10.7
Peoriateplota: - nejvyšší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)nejnižší teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)srážky: 62.1mmdeštivé dny: 10.1
Rockfordteplota: - nejvyšší teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)nejnižší teplota: -7.7 ℃ (18.14 ℉)srážky: 51.3mmdeštivé dny: 10
Springfieldteplota: - nejvyšší teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)nejnižší teplota: -5 ℃ (23 ℉)srážky: 64.1mmdeštivé dny: 9.7
Aurorateplota: - nejvyšší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)nejnižší teplota: -6.3 ℃ (20.66 ℉)srážky: 55.5mmdeštivé dny: 10.4
Jolietteplota: - nejvyšší teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)nejnižší teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)srážky: 55.3mmdeštivé dny: 11.5
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.