Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Illinois

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Illinois? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Illinois

Illinois jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Adams County, Alton, Arcola, Arenzville, Arlington Heights, Atlanta, Aurora, Aviston, Barrington, Bartlett, Belleville, Berwyn, Blackhawk Waterways, Bloomington Normal, Blue Island, Bolingbrook, Bourbonnais, Bradford, Bradley, Brookfield, Buffalo Grove, Cahokia, Cahokia Mounds State Historic Site, Cairo, Carbondale, Carlinville, Central Illinois, Centralia, Chain O' Lakes, Champaign Urbana, Chenoa, Cherry, Chicago, Chicago Heights, Chicagoland, Cicero, Cobden, Collinsville, Crystal Lake, Danville, DeKalb, Decatur, Deerfield, Des Plaines, Dixon, Downers Grove, Dwight, East Peoria, East St. Louis, Edwardsville, Effingham, El Paso, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Evergreen Park, Fairmont City, Far North Suburbs, Fithian, Forgottonia, Fox Lake, Fox River Valley, Franklin Park, Freeport, Galena, Galesburg, Gardner, Geneva, Giant City State Park, Gilman, Glen Ellyn, Glencoe, Glenview, Granite City, Grayslake, Grundy County, Gurnee, Hamel, Hartford, Harvard, Harvey, Highland Park, Hillside, Hinsdale, Illinois Driftless Area, Inner Suburbs, Itasca, Jacksonville, Joliet, Kankakee, Kankakee Area, Kishwaukee Valley, LaSalle Peru, La Grange, Lake Forest, Lansing, Lebanon, Lemont, Lexington, Libertyville, Limestone, Lincoln, Lisle, Litchfield, Lombard, Long Grove, Macomb, Makanda, Manteno, Marion, McHenry County, McLean, Medinah, Melrose Park, Metropolis, Moline, Momence, Monticello, Morris, Morton Grove, Mount Olive, Mount Prospect, Mount Vernon, Naperville, Nauvoo, New Lenox, Niles, North Chicago, North Shore, Northbrook, Northern Illinois, Northfield, Northwest Suburbs, O'Fallon, Oak Forest, Oak Park, Park Ridge, Paxton, Peoria, Petersburg, Piper City, Plymouth, Pontiac, Quincy, Rantoul, Rochelle, Rock Island, Rock River Valley, Rockford, Roselle, Rosemont, Round Lake, Salem, Sandoval, Schaumburg, Schiller Park, Shawnee National Forest, Shelbyville, Sherman, Skokie, South Suburbs, Southern Illinois, Springfield, St. Louis Metro East, Staunton, Sterling Rock Falls, Stockton, Sycamore, Tinley Park, Tuscola, Utica, Vandalia, Washington, Waukegan, West Chicago, Western Illinois, Western Suburbs, Wheaton, Williamsville, Wilmette, Winnetka, Wood Dale, Woodridge, Woodstock.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Chicago oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18 ℃ (64.4 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -0.4 ℃ (31.28 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -8.5 ℃ (16.7 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.1.

Podczas podróży po Illinois zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Illinois. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w styczeń to -0.4 ℃ (31.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to -8.5 ℃ (16.7 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.7 ℃ (33.26 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.8 ℃ (33.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.3. Średnia suma opadów 42.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:27 i na końcu miesiąca 9:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w luty to 2 ℃ (35.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.5 ℃ (20.3 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.8 ℃ (33.44 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.1 ℃ (41.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.7. Średnia suma opadów 46 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:33 i na końcu miesiąca 11:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w marzec to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.4 ℃ (29.48 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.1 ℃ (41.18 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.8 ℃ (53.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 11.2. Średnia suma opadów 62.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w kwiecień to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.1 ℃ (39.38 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.2 ℃ (64.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11.9. Średnia suma opadów 86.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:21 i na końcu miesiąca 13:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w maj to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.2 ℃ (64.76 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.6. Średnia suma opadów 92.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:33 i na końcu miesiąca 14:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w czerwiec to 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24 ℃ (75.2 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10.2. Średnia suma opadów 89.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:12 i na końcu miesiąca 15:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w lipiec to 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18 ℃ (64.4 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.1 ℃ (82.58 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.65 ℃ (83.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.6. Średnia suma opadów 93.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:57 i na końcu miesiąca 14:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w sierpień to 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.65 ℃ (83.57 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.6. Średnia suma opadów 126.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:58 i na końcu miesiąca 13:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w wrzesień to 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.25 ℃ (68.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.1. Średnia suma opadów 82.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w październik to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.1 ℃ (42.98 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.25 ℃ (68.45 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.95 ℃ (55.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.4. Średnia suma opadów 80.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:14 i na końcu miesiąca 10:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w listopad to 9 ℃ (48.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.4 ℃ (32.72 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.95 ℃ (55.31 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.4 ℃ (41.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.6. Średnia suma opadów 79 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:58 i na końcu miesiąca 9:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Illinois w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Illinois w grudzień to 1.8 ℃ (35.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.1 ℃ (21.02 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.4 ℃ (41.72 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.7 ℃ (33.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.7. Średnia suma opadów 57.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:10 i na końcu miesiąca 9:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Illinois w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Chicagotemperatura: - najwyższa temperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najniższa temperatura: -6.1 ℃ (21.02 ℉)opady: 57.1mmdeszcz deszcz dni: 10.7
Peoriatemperatura: - najwyższa temperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najniższa temperatura: -5.9 ℃ (21.38 ℉)opady: 62.1mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Rockfordtemperatura: - najwyższa temperatura: 0.9 ℃ (33.62 ℉)najniższa temperatura: -7.7 ℃ (18.14 ℉)opady: 51.3mmdeszcz deszcz dni: 10
Springfieldtemperatura: - najwyższa temperatura: 3.6 ℃ (38.48 ℉)najniższa temperatura: -5 ℃ (23 ℉)opady: 64.1mmdeszcz deszcz dni: 9.7
Auroratemperatura: - najwyższa temperatura: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najniższa temperatura: -6.3 ℃ (20.66 ℉)opady: 55.5mmdeszcz deszcz dni: 10.4
Joliettemperatura: - najwyższa temperatura: 2 ℃ (35.6 ℉)najniższa temperatura: -6.1 ℃ (21.02 ℉)opady: 55.3mmdeszcz deszcz dni: 11.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.