Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Iowa

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Iowa? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Iowa - aké počasie môžete očakávať

Iowa je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Albia, Algona, Amana Colonies, Ames, Anamosa, Ankeny, Atlantic, Audubon, Bettendorf, Boone, Britt, Burlington, Carlisle, Cedar Falls, Cedar Rapids, Centerville, Central Iowa, Clarinda, Clear Lake, Clinton, Council Bluffs, Davenport, DeWitt, Decorah, Denison, Des Moines, Dubuque, Eastern Iowa, Effigy Mounds National Monument, Fairfield, Fort Dodge, Fort Madison, Grant Wood Country, Grinnell, I 380 Corridor, Independence, Iowa City, Kalona, Le Claire, Le Mars, Marquette, Marshalltown, Mason City, Missouri Valley, Mount Vernon, Muscatine, Newton, North Central Iowa, Northeast Iowa, Okoboji, Orange City Alton, Osceola, Ottumwa, Pella, Sheldon, Sioux City, South Central Iowa, Southeast Iowa, Southwest Iowa, Spencer, Spillville, Storm Lake, Villisca, Waterloo, West Des Moines, Western Iowa, Winterset.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Davenport a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -1 ℃ (30.2 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -10.6 ℃ (12.92 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Iowa vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Iowa. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci Január je -1 ℃ (30.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10.6 ℃ (12.92 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.05 ℃ (31.91 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.25 ℃ (32.45 ℉). Priemerné zrážky sú 29.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:30 a na konci mesiaca 9:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci Február je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.9 ℃ (17.78 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.25 ℃ (32.45 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.45 ℃ (41.81 ℉). Priemerné zrážky sú 34 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:35 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci Marec je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2 ℃ (28.4 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.45 ℃ (41.81 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Priemerné zrážky sú 63.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci Apríl je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerné zrážky sú 88.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:19 a na konci mesiaca 13:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci Máj je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Priemerné zrážky sú 106 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:31 a na konci mesiaca 14:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci Jún je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Priemerné zrážky sú 109 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:09 a na konci mesiaca 15:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci Júl je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Priemerné zrážky sú 108.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:55 a na konci mesiaca 14:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci August je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerné zrážky sú 115.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:56 a na konci mesiaca 13:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci September je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11 ℃ (51.8 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerné zrážky sú 76.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci Október je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Priemerné zrážky sú 75.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 10:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci November je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Priemerné zrážky sú 60.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:00 a na konci mesiaca 9:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Iowa - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Iowa v mesiaci December je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.9 ℃ (17.78 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.05 ℃ (31.91 ℉). Priemerné zrážky sú 43.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:13 a na konci mesiaca 9:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Iowa. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Des Moinesteplota: - najvyššia teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)najnižšia teplota: -7.7 ℃ (18.14 ℉)zrážky: 36.9mmdaždivé dni: 8.2
Sioux Cityteplota: - najvyššia teplota: 0.3 ℃ (32.54 ℉)najnižšia teplota: -10.3 ℃ (13.46 ℉)zrážky: 20.5mmdaždivé dni: 6.9
Cedar Rapidsteplota: - najvyššia teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)najnižšia teplota: -8 ℃ (17.6 ℉)zrážky: 41.4mmdaždivé dni: 9.6
Davenportteplota: - najvyššia teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)najnižšia teplota: -7.9 ℃ (17.78 ℉)zrážky: 43.1mmdaždivé dni: -
Waterlooteplota: - najvyššia teplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)najnižšia teplota: -10.2 ℃ (13.64 ℉)zrážky: 30.1mmdaždivé dni: 8.3
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.