Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Iowa

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Iowa? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Iowa - jaké počasí lze čekat

Iowa je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Albia, Algona, Amana Colonies, Ames, Anamosa, Ankeny, Atlantic, Audubon, Bettendorf, Boone, Britt, Burlington, Carlisle, Cedar Falls, Cedar Rapids, Centerville, Central Iowa, Clarinda, Clear Lake, Clinton, Council Bluffs, Davenport, DeWitt, Decorah, Denison, Des Moines, Dubuque, Eastern Iowa, Effigy Mounds National Monument, Fairfield, Fort Dodge, Fort Madison, Grant Wood Country, Grinnell, I 380 Corridor, Independence, Iowa City, Kalona, Le Claire, Le Mars, Marquette, Marshalltown, Mason City, Missouri Valley, Mount Vernon, Muscatine, Newton, North Central Iowa, Northeast Iowa, Okoboji, Orange City Alton, Osceola, Ottumwa, Pella, Sheldon, Sioux City, South Central Iowa, Southeast Iowa, Southwest Iowa, Spencer, Spillville, Storm Lake, Villisca, Waterloo, West Des Moines, Western Iowa, Winterset.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Davenport a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 28.3 ℃ (82.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -1 ℃ (30.2 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -10.6 ℃ (12.92 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Iowa, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Iowa. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci leden je -1 ℃ (30.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10.6 ℃ (12.92 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.05 ℃ (31.91 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.25 ℃ (32.45 ℉). Průměrné srážky jsou 29.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:30 a na konci měsíce 9:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci únor je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -7.9 ℃ (17.78 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.25 ℃ (32.45 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.45 ℃ (41.81 ℉). Průměrné srážky jsou 34 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:35 a na konci měsíce 11:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci březen je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2 ℃ (28.4 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.45 ℃ (41.81 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Průměrné srážky jsou 63.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci duben je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrné srážky jsou 88.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:19 a na konci měsíce 13:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci květen je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Průměrné srážky jsou 106 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:31 a na konci měsíce 14:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci červen je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Průměrné srážky jsou 109 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:09 a na konci měsíce 15:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci červenec je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Průměrné srážky jsou 108.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:55 a na konci měsíce 14:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci srpen je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrné srážky jsou 115.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:56 a na konci měsíce 13:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci září je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11 ℃ (51.8 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Průměrné srážky jsou 76.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci říjen je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Průměrné srážky jsou 75.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:15 a na konci měsíce 10:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci listopad je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Průměrné srážky jsou 60.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:00 a na konci měsíce 9:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Iowa - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Iowa v měsíci prosinec je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -7.9 ℃ (17.78 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.05 ℃ (31.91 ℉). Průměrné srážky jsou 43.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:13 a na konci měsíce 9:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Iowa. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Des Moinesteplota: - nejvyšší teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)nejnižší teplota: -7.7 ℃ (18.14 ℉)srážky: 36.9mmdeštivé dny: 8.2
Sioux Cityteplota: - nejvyšší teplota: 0.3 ℃ (32.54 ℉)nejnižší teplota: -10.3 ℃ (13.46 ℉)srážky: 20.5mmdeštivé dny: 6.9
Cedar Rapidsteplota: - nejvyšší teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)nejnižší teplota: -8 ℃ (17.6 ℉)srážky: 41.4mmdeštivé dny: 9.6
Davenportteplota: - nejvyšší teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)nejnižší teplota: -7.9 ℃ (17.78 ℉)srážky: 43.1mmdeštivé dny: -
Waterlooteplota: - nejvyšší teplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)nejnižší teplota: -10.2 ℃ (13.64 ℉)srážky: 30.1mmdeštivé dny: 8.3
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.