Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kapverdy

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kapverdy? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Afrika - Kapverdy

Kapverdy - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Kapverd je mierne, môžete očakávať teplé, suché leto a trochu chladnejšie zimy. Zrážky sú slabé a mimoriadne nepravidelné. Tam sú niekedy prašné mraky pochádzajúce zo Sahary počas zimy.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Boa Vista, Chã das Caldeiras, Cidade Velha, Fogo, Maio, Mindelo, Praia, Sal, Santiago, Santo Antão, São Filipe, São Vicente.

Poďme sa pozrieť, aké počasie tu môžete očakávať. Najteplejším mesiacom tu je September, priemerná teplota je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Február, priemerná teplota je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 3. Najmenej daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 0.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Kapverdy, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mt. Fogo (2829 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kapverdy. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - Január - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - Január - je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.05 ℃ (71.69 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 1. Priemerné zrážky sú 5.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:14 a na konci mesiaca 11:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - Február - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - Február - je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 1. Priemerné zrážky sú 3.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:35 a na konci mesiaca 11:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - Marec - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - Marec - je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 1. Priemerné zrážky sú 1.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:02 a na konci mesiaca 12:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - Apríl - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - Apríl - je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:30 a na konci mesiaca 12:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - Máj - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - Máj - je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.35 ℃ (74.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:54 a na konci mesiaca 13:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - Jún - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - Jún - je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.35 ℃ (74.03 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:07 a na konci mesiaca 13:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - Júl - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - Júl - je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0. Priemerné zrážky sú 0.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:02 a na konci mesiaca 12:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - August - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - August - je 26 ℃ (78.8 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 2. Priemerné zrážky sú 13.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 12:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - September - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - September - je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 3. Priemerné zrážky sú 33.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:16 a na konci mesiaca 12:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - Október - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - Október - je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 1. Priemerné zrážky sú 6.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:48 a na konci mesiaca 11:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - November - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - November - je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.4 ℃ (74.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 1. Priemerné zrážky sú 2.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:23 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kapverdy - December - je toto: Priemerná teplota - Kapverdy - December - je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.4 ℃ (74.12 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.05 ℃ (71.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 0. Priemerné zrážky sú 1.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:08 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest