Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Kapverdy

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Kapverdy? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Afrika - Kapverdy

Kapverdy - jaké počasí lze čekat

Klima Kapverd je mírné, můžete očekávat teplé, suché léto a trochu chladnější zimy. Srážky jsou slabé a extrémně nepravidelné. Tam jsou někdy prašné oblaky pocházející ze Sahary během zimy.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Boa Vista, Chã das Caldeiras, Cidade Velha, Fogo, Maio, Mindelo, Praia, Sal, Santiago, Santo Antão, São Filipe, São Vicente.

Podívejme se, jaké počasí můžete očekávat. Nejteplejším měsícem je zde září, průměrná teplota je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Nejchladnější měsíc je zde únor, průměrná teplota je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 3. Nejméně deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 0.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Kapverdy, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mt. Fogo (2829 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Kapverdy. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - leden - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci leden je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.05 ℃ (71.69 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 1. Průměrné srážky jsou 5.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:14 a na konci měsíce 11:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - únor - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci únor je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 1. Průměrné srážky jsou 3.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:35 a na konci měsíce 11:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - březen - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci březen je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 1. Průměrné srážky jsou 1.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:02 a na konci měsíce 12:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - duben - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci duben je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:30 a na konci měsíce 12:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - květen - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci květen je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.35 ℃ (74.03 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:54 a na konci měsíce 13:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - červen - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci červen je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.35 ℃ (74.03 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:07 a na konci měsíce 13:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - červenec - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci červenec je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 0. Průměrné srážky jsou 0.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:02 a na konci měsíce 12:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - srpen - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci srpen je 26 ℃ (78.8 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 2. Průměrné srážky jsou 13.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:43 a na konci měsíce 12:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - září - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci září je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 3. Průměrné srážky jsou 33.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:16 a na konci měsíce 12:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - říjen - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci říjen je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 1. Průměrné srážky jsou 6.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:48 a na konci měsíce 11:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - listopad - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci listopad je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.4 ℃ (74.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 1. Průměrné srážky jsou 2.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:23 a na konci měsíce 11:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Kapverdy - prosinec - je toto: Průměrná teplota v Kapverdy v měsíci prosinec je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.4 ℃ (74.12 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.05 ℃ (71.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 0. Průměrné srážky jsou 1.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:08 a na konci měsíce 11:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.