Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Louisiana

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Louisiana? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Louisiana - aké počasie môžete očakávať

Louisiana je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abita Springs, Acadiana, Alexandria, Arcadia, Avery Island, Avondale, Baton Rouge, Bossier City, Breaux Bridge, Bridge City, Cameron, Campti, Central, Central City, Chalmette, Clarence, Colfax, Coushatta, Covington, Donaldsonville, Elmwood, Florida Parishes, Grand Isle, Greater New Orleans, Houma, Jefferson, Jefferson Parish, Kenner, Krotz Springs, LaPlace, Lafayette, Lake Charles, Lecompte, Logansport, Luling, Mandeville, Mansfield, Metairie, Minden, Monroe, Natchitoches, Natchitoches Parish, New Iberia, New Orleans, New Roads, Opelousas, Pineville, Plaquemines Parish, Rayne, Ruston, Saint Bernard Parish, Saint Rose, Shreveport, Slidell, St. Francisville, St. Martinville, St. Tammany Parish, Vacherie, Venice, Vidalia, West Feliciana Parish, Winnfield, Woodworth.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta New Orleans a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 33.4 ℃ (92.12 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 26 ℃ (78.8 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 8 ℃ (46.4 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 13.1. Najmenej daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 6.5.

Pri cestovaní v lokácii Louisiana vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Louisiana. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci Január je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.65 ℃ (61.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.1. Priemerné zrážky sú 127.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:25 a na konci mesiaca 10:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci Február je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.65 ℃ (61.97 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.9. Priemerné zrážky sú 123.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:06 a na konci mesiaca 11:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci Marec je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9. Priemerné zrážky sú 118.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:00 a na konci mesiaca 12:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci Apríl je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6.5. Priemerné zrážky sú 103.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:53 a na konci mesiaca 13:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci Máj je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.7 ℃ (87.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6.8. Priemerné zrážky sú 109.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:39 a na konci mesiaca 13:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci Jún je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.7 ℃ (87.26 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 12.5. Priemerné zrážky sú 163.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:03 a na konci mesiaca 14:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci Júl je 33.4 ℃ (92.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26 ℃ (78.8 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.3 ℃ (91.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 13.1. Priemerné zrážky sú 144 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:54 a na konci mesiaca 13:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci August je 33.2 ℃ (91.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.3 ℃ (91.94 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11.1. Priemerné zrážky sú 131.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:17 a na konci mesiaca 12:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci September je 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.7. Priemerné zrážky sú 104.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:26 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci Október je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.65 ℃ (74.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.5. Priemerné zrážky sú 79.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:33 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci November je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.65 ℃ (74.57 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7.7. Priemerné zrážky sú 103.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:44 a na konci mesiaca 10:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Louisiana - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Louisiana v mesiaci December je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.4. Priemerné zrážky sú 123.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:15 a na konci mesiaca 10:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Louisiana. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Baton Rougeteplota: - najvyššia teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)najnižšia teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)zrážky: 141.6mmdaždivé dni: 9
Lake Charlesteplota: - najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)zrážky: 117mmdaždivé dni: 9.8
New Orleansteplota: - najvyššia teplota: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najnižšia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)zrážky: 123.9mmdaždivé dni: 9.4
Shreveportteplota: - najvyššia teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najnižšia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)zrážky: 124.7mmdaždivé dni: -
Lafayetteteplota: - najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)zrážky: 134.4mmdaždivé dni: 9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.