Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Madagaskar

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Madagaskar? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Afrika - Madagaskar

Madagaskar - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Madagaskaru je tropické pozdĺž pobrežia, ale je mierne vnútrozemské a suché na juhu. Od novembra do apríla je horúca dažďová sezóna, kedy môžete očakávať aj cyklóny. Chladnejšia suchá sezóna je od mája do októbra.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ambalavao, Ambositra, Anakao, Andasibe Mantadia National Park, Andohahela National Park, Andringitra National Park, Antananarivo, Antananarivo Province, Antsirabe, Antsiranana Province, Berenty Reserve, Fianarantsoa, Fianarantsoa Province, Hell Ville, Ifaty, Ihosy, Ile aux Nattes, Isalo National Park, Mahajanga, Mahajanga Province, Marojejy National Park, Masoala National Park, Morondava, Nosy Be, Nosy Komba, Nosy Tanikely, Ranomafana National Park, Taolagnaro, Toamasina, Toamasina Province, Toliara, Toliara Province, Tsingy de Bemaraha Reserve, Vatomandry, Zahamena National Park.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 20 ℃ (68 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 20. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 4.1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Madagaskar, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Maromokotro (2876 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Madagaskar. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci Január je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 18.3. Priemerné zrážky sú 266.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:07 a na konci mesiaca 12:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci Február je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 17.4. Priemerné zrážky sú 261.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 12:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci Marec je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 17.1. Priemerné zrážky sú 185.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:11 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci Apríl je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.9. Priemerné zrážky sú 50.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:40 a na konci mesiaca 11:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci Máj je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6.1. Priemerné zrážky sú 20 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:13 a na konci mesiaca 11:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci Jún je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 5.9. Priemerné zrážky sú 7.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:00 a na konci mesiaca 11:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci Júl je 20 ℃ (68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.25 ℃ (68.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7.9. Priemerné zrážky sú 10.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:05 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci August je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.25 ℃ (68.45 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.8. Priemerné zrážky sú 15.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 11:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci September je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 4.1. Priemerné zrážky sú 9.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci Október je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8. Priemerné zrážky sú 64.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:27 a na konci mesiaca 12:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci November je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 14.3. Priemerné zrážky sú 168.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:56 a na konci mesiaca 13:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Madagaskar - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Madagaskar v mesiaci December je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 20. Priemerné zrážky sú 303.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:14 a na konci mesiaca 13:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Madagaskar. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Antananarivoteplota: - najvyššia teplota: 25.7 ℃ (78.26 ℉)najnižšia teplota: 16.3 ℃ (61.34 ℉)zrážky: 303.8mmdaždivé dni: 20
Toamasinateplota: - najvyššia teplota: 29 ℃ (84.2 ℉)najnižšia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)zrážky: 355.9mmdaždivé dni: 21
Antsirananateplota: - najvyššia teplota: 31.7 ℃ (89.06 ℉)najnižšia teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)zrážky: 168.8mmdaždivé dni: 15.6
Toliarateplota: - najvyššia teplota: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najnižšia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)zrážky: 99.2mmdaždivé dni: 7
Mahajangateplota: - najvyššia teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najnižšia teplota: 24.3 ℃ (75.74 ℉)zrážky: 282.9mmdaždivé dni: 15.7
Fianarantsoateplota: - najvyššia teplota: 27 ℃ (80.6 ℉)najnižšia teplota: 17 ℃ (62.6 ℉)zrážky: 245.9mmdaždivé dni: 20.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.