Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Madagaskar

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Madagaskar? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Madagaskar

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Madagaskar

Klimat Madagaskaru jest tropikalny wzdłuż wybrzeża, ale jest umiarkowany w głębi lądu i suchy na południu. Od listopada do kwietnia panuje gorąca pora deszczowa, kiedy można się spodziewać cyklonów. Chłodna pora sucha trwa od maja do października.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Ambalavao, Ambositra, Anakao, Andasibe Mantadia National Park, Andohahela National Park, Andringitra National Park, Antananarivo, Antananarivo Province, Antsirabe, Antsiranana Province, Berenty Reserve, Fianarantsoa, Fianarantsoa Province, Hell Ville, Ifaty, Ihosy, Ile aux Nattes, Isalo National Park, Mahajanga, Mahajanga Province, Marojejy National Park, Masoala National Park, Morondava, Nosy Be, Nosy Komba, Nosy Tanikely, Ranomafana National Park, Taolagnaro, Toamasina, Toamasina Province, Toliara, Toliara Province, Tsingy de Bemaraha Reserve, Vatomandry, Zahamena National Park.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 28.3 ℃ (82.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17.1 ℃ (62.78 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 20 ℃ (68 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 10.5 ℃ (50.9 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 20. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Madagaskar, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Maromokotro (2876 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Madagaskar. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w styczeń to 28.3 ℃ (82.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 18.3. Średnia suma opadów 266.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:07 i na końcu miesiąca 12:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w luty to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.35 ℃ (77.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 17.4. Średnia suma opadów 261.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:43 i na końcu miesiąca 12:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w marzec to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.6 ℃ (61.88 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.35 ℃ (77.63 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 17.1. Średnia suma opadów 185.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:11 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w kwiecień to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.4 ℃ (77.72 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.9. Średnia suma opadów 50.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:40 i na końcu miesiąca 11:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w maj to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.1. Średnia suma opadów 20 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:13 i na końcu miesiąca 11:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w czerwiec to 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.2 ℃ (52.16 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.55 ℃ (68.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 5.9. Średnia suma opadów 7.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:00 i na końcu miesiąca 11:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w lipiec to 20 ℃ (68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.55 ℃ (68.99 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.25 ℃ (68.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 7.9. Średnia suma opadów 10.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:05 i na końcu miesiąca 11:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w sierpień to 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.25 ℃ (68.45 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.85 ℃ (71.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.8. Średnia suma opadów 15.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:26 i na końcu miesiąca 11:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w wrzesień to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.2 ℃ (52.16 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.85 ℃ (71.33 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 4.1. Średnia suma opadów 9.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w październik to 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8. Średnia suma opadów 64.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:27 i na końcu miesiąca 12:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w listopad to 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.25 ℃ (79.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 14.3. Średnia suma opadów 168.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:56 i na końcu miesiąca 13:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Madagaskar w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Madagaskar w grudzień to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.25 ℃ (79.25 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 20. Średnia suma opadów 303.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:14 i na końcu miesiąca 13:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Madagaskar w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Antananarivotemperatura: - najwyższa temperatura: 25.7 ℃ (78.26 ℉)najniższa temperatura: 16.3 ℃ (61.34 ℉)opady: 303.8mmdeszcz deszcz dni: 20
Toamasinatemperatura: - najwyższa temperatura: 29 ℃ (84.2 ℉)najniższa temperatura: 22 ℃ (71.6 ℉)opady: 355.9mmdeszcz deszcz dni: 21
Antsirananatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.7 ℃ (89.06 ℉)najniższa temperatura: 22.9 ℃ (73.22 ℉)opady: 168.8mmdeszcz deszcz dni: 15.6
Toliaratemperatura: - najwyższa temperatura: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najniższa temperatura: 22.8 ℃ (73.04 ℉)opady: 99.2mmdeszcz deszcz dni: 7
Mahajangatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najniższa temperatura: 24.3 ℃ (75.74 ℉)opady: 282.9mmdeszcz deszcz dni: 15.7
Fianarantsoatemperatura: - najwyższa temperatura: 27 ℃ (80.6 ℉)najniższa temperatura: 17 ℃ (62.6 ℉)opady: 245.9mmdeszcz deszcz dni: 20.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.