Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Mecklenburg-Western Pomerania

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Mecklenburg-Western Pomerania? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Nemecko - Mecklenburg-Western Pomerania

Mecklenburg-Western Pomerania - aké počasie môžete očakávať

Mecklenburg-Western Pomerania je súčasťou zeme Nemecko. Nemecko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Všeobecne platí, že podnebie Nemecka je mierne, na severe je morské. Môžete očakávať chladné, niekedy zakalené a vlhké zimy a mierne leto. Asi by ste očakávali teplejšiu klímu na juhu, ale nezabudnite na Alpy, ktoré zabraňujú veľkej časti teplejšieho stredomorského vzduchu vyhodiť do vzduchu v južnom Nemecku. Počasie v Alpách je zvyčajne chladnejšie než v nížinách. A na vrcholoch je často veľmi chladno.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Altenkirchen, Bad Doberan, Bergen auf Rügen, Binz, Breege Juliusruh, Fischland Darß Zingst, Glowe, Greifswald, Göhren, Güstrow, Heringsdorf, Jasmund National Park, Kap Arkona, Kühlungsborn, Neubrandenburg, Neuenkirchen, Peenemünde, Prora, Rostock, Rügen, Sagard, Sassnitz, Schaprode, Schwerin, Sellin, Stralsund, Wismar.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Rostock a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 10.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 7.8.

Pri cestovaní v lokácii Mecklenburg-Western Pomerania vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Nemecko je Zugspitze (2963 m) a najnižší bod je Neuendorf bei Wilster (-3 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Mecklenburg-Western Pomerania. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci Január je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.5 ℃ (38.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.1. Priemerné zrážky sú 46.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:55 a na konci mesiaca 8:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci Február je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.5 ℃ (38.3 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.9. Priemerné zrážky sú 30.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:43 a na konci mesiaca 10:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci Marec je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9. Priemerné zrážky sú 42.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:52 a na konci mesiaca 12:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci Apríl je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.8. Priemerné zrážky sú 36.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:03 a na konci mesiaca 15:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci Máj je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 7.8. Priemerné zrážky sú 48.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:00 a na konci mesiaca 16:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci Jún je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10. Priemerné zrážky sú 66.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:08 a na konci mesiaca 17:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci Júl je 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 8.9. Priemerné zrážky sú 64.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:41 a na konci mesiaca 15:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci August je 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.4. Priemerné zrážky sú 56.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:02 a na konci mesiaca 14:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci September je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.35 ℃ (59.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.8. Priemerné zrážky sú 56.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:57 a na konci mesiaca 11:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci Október je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.35 ℃ (59.63 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.2 ℃ (50.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9.6. Priemerné zrážky sú 43.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:48 a na konci mesiaca 9:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci November je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.4. Priemerné zrážky sú 46.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:46 a na konci mesiaca 7:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Mecklenburg-Western Pomerania - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v mesiaci December je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.2. Priemerné zrážky sú 51.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:26 a na konci mesiaca 7:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.