Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Mecklenburg-Western Pomerania

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Mecklenburg-Western Pomerania? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Niemcy - Mecklenburg-Western Pomerania

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Mecklenburg-Western Pomerania

Mecklenburg-Western Pomerania jest częścią Niemcy. Niemcy to dość duży kraj, więc klimat jest zróżnicowany. Ogólnie klimat Niemiec jest umiarkowany, morski na północy. Możesz spodziewać się zimnych, czasami pochmurnych i mokrych zim oraz łagodnych lat. Prawdopodobnie spodziewałbyś się cieplejszego klimatu na południu, ale nie zapomnij o Alpach, które uniemożliwiają wysadzenie w powietrze ciepłego powietrza w południowych Niemczech. Pogoda w Alpach jest oczywiście zimniejsza niż na nizinach. I często jest bardzo zimno na szczytach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Altenkirchen, Bad Doberan, Bergen auf Rügen, Binz, Breege Juliusruh, Fischland Darß Zingst, Glowe, Greifswald, Göhren, Güstrow, Heringsdorf, Jasmund National Park, Kap Arkona, Kühlungsborn, Neubrandenburg, Neuenkirchen, Peenemünde, Prora, Rostock, Rügen, Sagard, Sassnitz, Schaprode, Schwerin, Sellin, Stralsund, Wismar.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Rostock oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.9 ℃ (57.02 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 3.3 ℃ (37.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -0.9 ℃ (30.38 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.8.

Podczas podróży po Mecklenburg-Western Pomerania zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Niemcy jest Zugspitze (2963 m) i najniższy punkt Neuendorf bei Wilster (-3 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Mecklenburg-Western Pomerania. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w styczeń to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.9 ℃ (30.38 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4 ℃ (39.2 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.5 ℃ (38.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.1. Średnia suma opadów 46.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:55 i na końcu miesiąca 8:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w luty to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.6 ℃ (30.92 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.5 ℃ (38.3 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.4 ℃ (41.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.9. Średnia suma opadów 30.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:43 i na końcu miesiąca 10:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w marzec to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.4 ℃ (41.72 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.9 ℃ (48.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9. Średnia suma opadów 42.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:52 i na końcu miesiąca 12:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w kwiecień to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.6 ℃ (56.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.8. Średnia suma opadów 36.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:03 i na końcu miesiąca 15:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w maj to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 7.8. Średnia suma opadów 48.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:00 i na końcu miesiąca 16:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w czerwiec to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.75 ℃ (67.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10. Średnia suma opadów 66.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:08 i na końcu miesiąca 17:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w lipiec to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.75 ℃ (67.55 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 8.9. Średnia suma opadów 64.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:41 i na końcu miesiąca 15:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w sierpień to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21 ℃ (69.8 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.45 ℃ (67.01 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.4. Średnia suma opadów 56.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:02 i na końcu miesiąca 14:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w wrzesień to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.45 ℃ (67.01 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.35 ℃ (59.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 9.8. Średnia suma opadów 56.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:57 i na końcu miesiąca 11:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w październik to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.35 ℃ (59.63 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.2 ℃ (50.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.6. Średnia suma opadów 43.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:48 i na końcu miesiąca 9:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w listopad to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.4 ℃ (38.12 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.2 ℃ (50.36 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.15 ℃ (43.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.4. Średnia suma opadów 46.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:46 i na końcu miesiąca 7:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Mecklenburg-Western Pomerania w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mecklenburg-Western Pomerania w grudzień to 4.7 ℃ (40.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.8 ℃ (33.44 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.15 ℃ (43.07 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4 ℃ (39.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.2. Średnia suma opadów 51.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:26 i na końcu miesiąca 7:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest