Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Mecklenburg-Western Pomerania

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Mecklenburg-Western Pomerania? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Německo - Mecklenburg-Western Pomerania

Mecklenburg-Western Pomerania - jaké počasí lze čekat

Mecklenburg-Western Pomerania je součástí země Německo. Německo je docela velká země, takže klima je rozmanité. Obecně je klima Německa mírné, na severu je mořské. Můžete očekávat chladné, někdy zakalené a vlhké zimy a mírné léto. Pravděpodobně byste očekávali teplejší klima na jihu, ale nezapomeňte na Alpy, které zabraňují tomu, aby se většina teplejšího středomořského vzduchu vyhodila do jižního Německa. Počasí v Alpách je samozřejmě chladnější než v nížinách. A na vrcholcích je často velmi chladno.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Altenkirchen, Bad Doberan, Bergen auf Rügen, Binz, Breege Juliusruh, Fischland Darß Zingst, Glowe, Greifswald, Göhren, Güstrow, Heringsdorf, Jasmund National Park, Kap Arkona, Kühlungsborn, Neubrandenburg, Neuenkirchen, Peenemünde, Prora, Rostock, Rügen, Sagard, Sassnitz, Schaprode, Schwerin, Sellin, Stralsund, Wismar.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Rostock a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 3.3 ℃ (37.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 10.4. Nejméně deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 7.8.

Při cestování, jehož cílem je Mecklenburg-Western Pomerania, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Německo je Zugspitze (2963 m) a nejnižší bod je Neuendorf bei Wilster (-3 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Mecklenburg-Western Pomerania. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci leden je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.5 ℃ (38.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.1. Průměrné srážky jsou 46.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:55 a na konci měsíce 8:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci únor je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.5 ℃ (38.3 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.9. Průměrné srážky jsou 30.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:43 a na konci měsíce 10:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci březen je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9. Průměrné srážky jsou 42.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:52 a na konci měsíce 12:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci duben je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.8. Průměrné srážky jsou 36.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:03 a na konci měsíce 15:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci květen je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 7.8. Průměrné srážky jsou 48.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:00 a na konci měsíce 16:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci červen je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10. Průměrné srážky jsou 66.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 17:08 a na konci měsíce 17:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci červenec je 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 8.9. Průměrné srážky jsou 64.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 17:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:41 a na konci měsíce 15:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci srpen je 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 8.4. Průměrné srážky jsou 56.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:02 a na konci měsíce 14:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci září je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.35 ℃ (59.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.8. Průměrné srážky jsou 56.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:57 a na konci měsíce 11:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci říjen je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.35 ℃ (59.63 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.2 ℃ (50.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9.6. Průměrné srážky jsou 43.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:48 a na konci měsíce 9:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci listopad je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.4. Průměrné srážky jsou 46.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:46 a na konci měsíce 7:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Mecklenburg-Western Pomerania - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mecklenburg-Western Pomerania v měsíci prosinec je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.2. Průměrné srážky jsou 51.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:26 a na konci měsíce 7:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.