Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - New Hampshire

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela New Hampshire? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


New Hampshire - aké počasie môžete očakávať

New Hampshire je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alton, Amherst, Ashland, Barnstead, Bedford, Belmont, Berlin, Bethlehem, Bretton Woods, Center Harbor, Chocorua, Claremont, Concord, Conway, Cornish, Dartmouth Lake Sunapee, Deerfield, Derry, Dover, Durham, Epping, Exeter, Francestown, Franconia, Franklin, Gilford, Glen, Gorham, Great North Region, Hampton, Hanover, Hillsborough, Holderness, Hooksett, Hudson, Jackson, Keene, Laconia, Lakes Region, Lancaster, Lebanon, Lincoln, Littleton, Londonderry, Manchester, Marlow, Meredith, Merrimack, Merrimack Valley, Milford, Monadnock Region, Moultonboro, Mount Washington State Park, Nashua, New London, North Conway, Orange, Peterborough, Plaistow, Portsmouth, Rindge, Rochester, Salem, Seabrook, Seacoast, Stark, Sugar Hill, Swanzey, Tilton, Waterville Valley, Wentworth, West Chesterfield, Westmoreland, White Mountains, Whitefield, Wolfeboro.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Rochester a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -9.8 ℃ (14.36 ℉).

Pri cestovaní v lokácii New Hampshire vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela New Hampshire. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci Január je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9.8 ℃ (14.36 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.4 ℃ (34.52 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1 ℃ (33.8 ℉). Priemerné zrážky sú 81.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:19 a na konci mesiaca 9:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci Február je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.8 ℃ (17.96 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1 ℃ (33.8 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.35 ℃ (39.83 ℉). Priemerné zrážky sú 73.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:29 a na konci mesiaca 11:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci Marec je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.35 ℃ (39.83 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerné zrážky sú 101.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci Apríl je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerné zrážky sú 109.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:24 a na konci mesiaca 14:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci Máj je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerné zrážky sú 105.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:41 a na konci mesiaca 15:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci Jún je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.75 ℃ (78.35 ℉). Priemerné zrážky sú 105.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:22 a na konci mesiaca 15:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci Júl je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.75 ℃ (78.35 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerné zrážky sú 102 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:06 a na konci mesiaca 14:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci August je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerné zrážky sú 92.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:03 a na konci mesiaca 13:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci September je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerné zrážky sú 102.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci Október je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Priemerné zrážky sú 117.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:12 a na konci mesiaca 10:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci November je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.1 ℃ (42.98 ℉). Priemerné zrážky sú 116.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:51 a na konci mesiaca 9:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - New Hampshire - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Hampshire v mesiaci December je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.4 ℃ (20.48 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.4 ℃ (34.52 ℉). Priemerné zrážky sú 69.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:01 a na konci mesiaca 8:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - New Hampshire. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Concordteplota: - najvyššia teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)najnižšia teplota: -8 ℃ (17.6 ℉)zrážky: 81.8mmdaždivé dni: 10.8
Keeneteplota: - najvyššia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)najnižšia teplota: -8.3 ℃ (17.06 ℉)zrážky: 82.9mmdaždivé dni: 10.7
Manchesterteplota: - najvyššia teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najnižšia teplota: -5.1 ℃ (22.82 ℉)zrážky: 85.3mmdaždivé dni: -
Nashuateplota: - najvyššia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najnižšia teplota: -5.6 ℃ (21.92 ℉)zrážky: 92.5mmdaždivé dni: 9.7
Rochesterteplota: - najvyššia teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najnižšia teplota: -6.4 ℃ (20.48 ℉)zrážky: 69.6mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest