Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - New Hampshire

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do New Hampshire? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu New Hampshire

New Hampshire jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Alton, Amherst, Ashland, Barnstead, Bedford, Belmont, Berlin, Bethlehem, Bretton Woods, Center Harbor, Chocorua, Claremont, Concord, Conway, Cornish, Dartmouth Lake Sunapee, Deerfield, Derry, Dover, Durham, Epping, Exeter, Francestown, Franconia, Franklin, Gilford, Glen, Gorham, Great North Region, Hampton, Hanover, Hillsborough, Holderness, Hooksett, Hudson, Jackson, Keene, Laconia, Lakes Region, Lancaster, Lebanon, Lincoln, Littleton, Londonderry, Manchester, Marlow, Meredith, Merrimack, Merrimack Valley, Milford, Monadnock Region, Moultonboro, Mount Washington State Park, Nashua, New London, North Conway, Orange, Peterborough, Plaistow, Portsmouth, Rindge, Rochester, Salem, Seabrook, Seacoast, Stark, Sugar Hill, Swanzey, Tilton, Waterville Valley, Wentworth, West Chesterfield, Westmoreland, White Mountains, Whitefield, Wolfeboro.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Rochester oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.6 ℃ (58.28 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -0.1 ℃ (31.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -9.8 ℃ (14.36 ℉).

Podczas podróży po New Hampshire zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na New Hampshire. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w styczeń to -0.1 ℃ (31.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9.8 ℃ (14.36 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.4 ℃ (34.52 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1 ℃ (33.8 ℉). Średnia suma opadów 81.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:19 i na końcu miesiąca 9:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w luty to 2.1 ℃ (35.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.8 ℃ (17.96 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1 ℃ (33.8 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.35 ℃ (39.83 ℉). Średnia suma opadów 73.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:29 i na końcu miesiąca 11:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w marzec to 6.6 ℃ (43.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.9 ℃ (24.98 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.35 ℃ (39.83 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia suma opadów 101.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w kwiecień to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.7 ℃ (35.06 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia suma opadów 109.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:24 i na końcu miesiąca 14:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w maj to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia suma opadów 105.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:41 i na końcu miesiąca 15:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w czerwiec to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22 ℃ (71.6 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.75 ℃ (78.35 ℉). Średnia suma opadów 105.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:22 i na końcu miesiąca 15:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w lipiec to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.75 ℃ (78.35 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia suma opadów 102 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:06 i na końcu miesiąca 14:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w sierpień to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia suma opadów 92.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:03 i na końcu miesiąca 13:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w wrzesień to 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia suma opadów 102.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:40 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w październik to 15.3 ℃ (59.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19 ℃ (66.2 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.3 ℃ (54.14 ℉). Średnia suma opadów 117.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:12 i na końcu miesiąca 10:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w listopad to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.6 ℃ (30.92 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.1 ℃ (42.98 ℉). Średnia suma opadów 116.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:51 i na końcu miesiąca 9:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w New Hampshire w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Hampshire w grudzień to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.4 ℃ (20.48 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.1 ℃ (42.98 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.4 ℃ (34.52 ℉). Średnia suma opadów 69.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:01 i na końcu miesiąca 8:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w New Hampshire w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Concordtemperatura: - najwyższa temperatura: 2.6 ℃ (36.68 ℉)najniższa temperatura: -8 ℃ (17.6 ℉)opady: 81.8mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Keenetemperatura: - najwyższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)najniższa temperatura: -8.3 ℃ (17.06 ℉)opady: 82.9mmdeszcz deszcz dni: 10.7
Manchestertemperatura: - najwyższa temperatura: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najniższa temperatura: -5.1 ℃ (22.82 ℉)opady: 85.3mmdeszcz deszcz dni: -
Nashuatemperatura: - najwyższa temperatura: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najniższa temperatura: -5.6 ℃ (21.92 ℉)opady: 92.5mmdeszcz deszcz dni: 9.7
Rochestertemperatura: - najwyższa temperatura: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najniższa temperatura: -6.4 ℃ (20.48 ℉)opady: 69.6mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest