Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Northeast Italy

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Northeast Italy? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Itálie - Northeast Italy

Northeast Italy - jaké počasí lze čekat

Northeast Italy je součástí země Itálie. Klima v Itálii je velmi rozmanité, ale převážně středomořské. Na dalekém severu je klima alpské, na jihu můžete očekávat teplé a suché počasí. Můžete očekávat zřetelné rozdíly teploty mezi severním a jihem, v zimě může být rozdíl dokonce o 20 stupňů Celsia (36 stupňů Fahrenheita).

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aquileia, Arco, Bagnara di Romagna, Bardi, Bardolino, Belluno, Bibione, Bologna, Bolzano, Brenzone sul Garda, Burano, Canazei, Carpi, Castelfranco Veneto, Cervia, Cesena, Cesenatico, Chioggia, Cividale del Friuli, Cortina d'Ampezzo, Emilia Romagna, Eraclea, Faenza, Fassa Valley, Feltre, Ferrara, Forlì, Forlì Cesena, Friuli Venezia Giulia, Garda, Gorizia, Grado, Jesolo, Kastelruth, Lazise, Lido, Lignano, Malcesine, Maranello, Marostica, Mestre, Modena, Montegrotto Terme, Murano, Nago Torbole, Noale, Novafeltria, Ortisei, Osoppo, Padova, Padua, Palmanova, Parma, Pennabilli, Peschiera del Garda, Piacenza, Pordenone, Quarto d'Altino, Ravenna, Reggio Emilia, Riccione, Rimini, Riva del Garda, Rovereto, Seiser Alm, Soave, South Tyrol, Spilimbergo, Tarvisio, Torcello, Torri del Benaco, Trentino, Trentino Alto Adige, Trento, Treviso, Trieste, Udine, Valpolicella, Veneto, Venice, Verona, Vicenza.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Venice a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 6.7 ℃ (44.06 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 0.1 ℃ (32.18 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 8.7. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 5.2.

Při cestování, jehož cílem je Northeast Italy, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Itálie je Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a nejnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Northeast Italy. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci leden je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.1 ℃ (32.18 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.8 ℃ (46.04 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 6. Průměrné srážky jsou 46.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:06 a na konci měsíce 9:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci únor je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.65 ℃ (51.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5.2. Průměrné srážky jsou 48.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:21 a na konci měsíce 11:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci březen je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.65 ℃ (51.17 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 5.7. Průměrné srážky jsou 48.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci duben je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.3. Průměrné srážky jsou 69.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:31 a na konci měsíce 14:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci květen je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.2. Průměrné srážky jsou 66.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:54 a na konci měsíce 15:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci červen je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 8.7. Průměrné srážky jsou 79.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:39 a na konci měsíce 15:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci červenec je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 6. Průměrné srážky jsou 64.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:21 a na konci měsíce 14:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci srpen je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 6. Průměrné srážky jsou 64.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:13 a na konci měsíce 13:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci září je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.6 ℃ (69.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 5.9. Průměrné srážky jsou 70.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:43 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci říjen je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.6 ℃ (69.08 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.8 ℃ (58.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.8. Průměrné srážky jsou 72.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:08 a na konci měsíce 10:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci listopad je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.7 ℃ (49.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 5.8. Průměrné srážky jsou 66.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:41 a na konci měsíce 9:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Northeast Italy - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast Italy v měsíci prosinec je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.2 ℃ (44.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 5.9. Průměrné srážky jsou 51 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:46 a na konci měsíce 8:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Northeast Italy. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Veniceteplota: - nejvyšší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)nejnižší teplota: 0.8 ℃ (33.44 ℉)srážky: 51mmdeštivé dny: 5.9
Bolognateplota: - nejvyšší teplota: 6.9 ℃ (44.42 ℉)nejnižší teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)srážky: 47.7mmdeštivé dny: 5.8
Bolzanoteplota: - nejvyšší teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)nejnižší teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)srážky: 34.9mmdeštivé dny: 4.4
Udineteplota: - nejvyšší teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)nejnižší teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)srážky: 85mmdeštivé dny: 6.8
Piacenzateplota: - nejvyšší teplota: 6.3 ℃ (43.34 ℉)nejnižší teplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)srážky: 61.8mmdeštivé dny: 6.3
Veronateplota: - nejvyšší teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)nejnižší teplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)srážky: 51.2mmdeštivé dny: 6.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest