Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Northeast

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Northeast? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Northeast - jaké počasí lze čekat

Northeast je součástí země Čínská lidová republika. Klima Číny je velmi rozmanité, protože země je velmi velká. Počasí je tropické na jihu a subarctic na severu a vysokohorské ve vyšších výškách tibetské plošiny. Monzunové větry silně ovlivňují klima. V létě Monsoon přenáší teplý a vlhký vzduch z jihu, v zimě monzun přináší chladné a poměrně suché počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Acheng, Anshan, Baicheng, Baihe, Baishan, Benxi, Benxi Shuidong National Park, Central Plains, Changbaishan National Nature Reserve, Changchun, Chaoyang, Dalian, Dandong, Daqing, Eastern Hills, Fenghuangshan National Park, Fushun, Fuxin, Harbin, Heihe, Heilongjiang, Huludao, Hunchun, Ji'an, Jiamusi, Jilin, Jingpohu National Forest Park, Jingyuetan National Forest Park, Jinzhou, Jinzhou District, Jiumenkou, Jixi, Liaoning, Liaoyang, Liaoyuan, Mudanjiang, Panjin, Qianshan National Park, Qiqihar, Shenyang, Siping, Songhuahu National Park, Songyuan, Suifenhe, Tieling, Tonghua, Tumen, Western Highlands, Wudalianchi National Forest Park, Xianghai National Nature Reserve, Xingcheng, Yanbian, Yanji, Yingkou, Zhalong National Nature Reserve.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Shenyang a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 29.3 ℃ (84.74 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -5.1 ℃ (22.82 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -16.4 ℃ (2.48 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 14.1. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 4.

Při cestování, jehož cílem je Northeast, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Čínská lidová republika je Mount Everest (8848 m) a nejnižší bod je Turpan Pendi (-154 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Northeast. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci leden je -5.1 ℃ (22.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -16.4 ℃ (2.48 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.55 ℃ (25.61 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.3 ℃ (26.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 4. Průměrné srážky jsou 7.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:28 a na konci měsíce 9:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci únor je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -12.8 ℃ (8.96 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.3 ℃ (26.06 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.55 ℃ (36.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 4. Průměrné srážky jsou 8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:34 a na konci měsíce 11:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci březen je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.55 ℃ (36.59 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 5.1. Průměrné srážky jsou 16.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci duben je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7. Průměrné srážky jsou 43.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:20 a na konci měsíce 13:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci květen je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.8. Průměrné srážky jsou 55.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:32 a na konci měsíce 14:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci červen je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.9. Průměrné srážky jsou 87.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:11 a na konci měsíce 15:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci červenec je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.8 ℃ (83.84 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 14.1. Průměrné srážky jsou 163.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:56 a na konci měsíce 14:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci srpen je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19 ℃ (66.2 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.8 ℃ (83.84 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 12.3. Průměrné srážky jsou 155 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:57 a na konci měsíce 13:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci září je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8. Průměrné srážky jsou 77.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci říjen je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7. Průměrné srážky jsou 42.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:15 a na konci měsíce 10:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci listopad je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.95 ℃ (35.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 5. Průměrné srážky jsou 16.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:59 a na konci měsíce 9:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci prosinec je -2 ℃ (28.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -12.6 ℃ (9.32 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.95 ℃ (35.51 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.55 ℃ (25.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 4.1. Průměrné srážky jsou 9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:12 a na konci měsíce 9:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Northeast. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Shenyangteplota: - nejvyšší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)nejnižší teplota: -12.6 ℃ (9.32 ℉)srážky: 9mmdeštivé dny: 4.1
Harbinteplota: - nejvyšší teplota: -9.6 ℃ (14.72 ℉)nejnižší teplota: -20.2 ℃ (-4.36 ℉)srážky: 5.1mmdeštivé dny: 7.1
Changchunteplota: - nejvyšší teplota: -6.7 ℃ (19.94 ℉)nejnižší teplota: -16.6 ℃ (2.12 ℉)srážky: 3.9mmdeštivé dny: 5
Dalianteplota: - nejvyšší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)nejnižší teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)srážky: 9.8mmdeštivé dny: 4
Anshanteplota: - nejvyšší teplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)nejnižší teplota: -9.1 ℃ (15.62 ℉)srážky: 10mmdeštivé dny: 3.8
Jilinteplota: -13.2 ℃ (8.24 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 6.8mmdeštivé dny: 7
Sipingteplota: - nejvyšší teplota: -4.4 ℃ (24.08 ℉)nejnižší teplota: -14.7 ℃ (5.54 ℉)srážky: 7.2mmdeštivé dny: 4.7
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.