Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Northern Spain

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northern Spain? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Španielsko - Northern Spain

Northern Spain - aké počasie môžete očakávať

Northern Spain je súčasťou zeme Španielsko. Klíma Španielska je mierne. Môžete očakávať jasné a horúce leto v interiéri, ale miernejšie a zamračené letá pozdĺž pobrežia. Zimy sú pomerne často zamračené a chladné vo vnútri, ale čiastočne zamračené a chladné pozdĺž pobrežia. V severnej časti krajiny sa nachádza oceánske podnebie, počas zimy môžete očakávať sneh. V juhovýchodnej časti krajiny je klíma suchá. Na južnom a východnom pobreží je podnebie stredomorské. Na horách môžete očakávať chladnejšie počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ainsa, Alquezar, Ansó, Aragon, Balmaseda, Barbastro, Basque Country, Bilbao, Calatayud, Campo, Echo, Ezcaray, Getaria, Guernica, Haro, Hondarribia, Huesca, Jaca, La Rioja, Logroño, Monegros, Mundaka, Murillo de Gallego, Navarre, Pamplona, Roncesvalles, San Millán de la Cogolla, San Sebastián, Teruel, Torla, Villanueva de Sigena, Vitoria Gasteiz, Zaragoza, Zarauz.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Bilbao a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 16 ℃ (60.8 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 16.6. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 11.6.

Pri cestovaní v lokácii Northern Spain vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Španielsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northern Spain. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci Január je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 16.2. Priemerné zrážky sú 124.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:20 a na konci mesiaca 9:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci Február je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 14.1. Priemerné zrážky sú 85.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:29 a na konci mesiaca 11:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci Marec je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 14.5. Priemerné zrážky sú 89.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci Apríl je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 16.6. Priemerné zrážky sú 104.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:24 a na konci mesiaca 14:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci Máj je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.55 ℃ (72.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 15.1. Priemerné zrážky sú 77 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:41 a na konci mesiaca 15:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci Jún je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.55 ℃ (72.59 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.45 ℃ (76.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 12.1. Priemerné zrážky sú 58.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:22 a na konci mesiaca 15:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci Júl je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.45 ℃ (76.01 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.6. Priemerné zrážky sú 51.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:06 a na konci mesiaca 14:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci August je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 12.4. Priemerné zrážky sú 76.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:03 a na konci mesiaca 13:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci September je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 11.8. Priemerné zrážky sú 73.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci Október je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 14.6. Priemerné zrážky sú 113.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:12 a na konci mesiaca 10:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci November je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 15.8. Priemerné zrážky sú 146.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:51 a na konci mesiaca 9:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Spain - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Spain v mesiaci December je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 15.9. Priemerné zrážky sú 119.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:01 a na konci mesiaca 8:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Northern Spain. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bilbaoteplota: - najvyššia teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)najnižšia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)zrážky: 119.8mmdaždivé dni: 15.9
Zaragozateplota: - najvyššia teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)najnižšia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)zrážky: 21.3mmdaždivé dni: 9
Huescateplota: - najvyššia teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najnižšia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)zrážky: 42.4mmdaždivé dni: 9.6
Logronoteplota: - najvyššia teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)najnižšia teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)zrážky: 36.8mmdaždivé dni: 11.6
Teruelteplota: - najvyššia teplota: 10 ℃ (50 ℉)najnižšia teplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)zrážky: 18.8mmdaždivé dni: 9.1
Vitoria Gasteizteplota: - najvyššia teplota: 9.5 ℃ (49.1 ℉)najnižšia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)zrážky: 82.9mmdaždivé dni: 15.5
Jacateplota: - najvyššia teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najnižšia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)zrážky: 78.2mmdaždivé dni: 11.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.