Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Northwest

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northwest? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Čína - Northwest

Northwest - aké počasie môžete očakávať

Northwest je súčasťou zeme Čína. Klíma Číny je veľmi rôznorodá, pretože krajina je veľmi veľká. Počasie je tropické na juhu a subarctic na severe, a vysokohorské vo vyšších výškách tibetskej plošiny. Monzúnové vetry výrazne ovplyvňujú podnebie. Počas leta Monsoon prináša teplý a vlhký vzduch z juhu, v zime monzún prináša chladné a relatívne suché počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aletai, Almaliq, Baoji, Burqin, Charklik, Cherchen, Dunhuang, Dzungarian, Gannan, Gansu, Golmud, Guide, Guyuan, Hami, Hanas National Nature Reserve, Hanzhong, Hezuo, Huanghe Hukou Pubu National Park, Huangzhong, Huashan National Park, Huatugou, Jiayuguan, Jiuquan, Kanbula, Karakol Lake, Karamay, Karghilik, Kashgar, Khotan, Kongtongshan National Park, Korla, Kuche, Lanzhou, Ledu, Linxia, Luqu, Maduo, Maijishan National Park, Maqu, Nangqen, Ningxia, Pingliang, Qinghai, Qinghaihu National Park, Qingtongxia, Sayram Lake, Shaanxi, Shenmu, Shihezi, Shizuishan, Subei Mongol Autonomous County, Tarim, Tashkurgan, Tianshan Tianchi National Park, Tianshui, Tongren, Turpan, Urumqi, Wuwei, Xi'an, Xiahe, Xianyang, Xining, Xinjiang, Xixia Wangling National Park, Yan'an, Yarkand, Yinchuan, Yining, Yongning, Yulin, Yushu, Zhangye, Zhongwei.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Tianshui a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18 ℃ (64.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -5.6 ℃ (21.92 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 11.9. Najmenej daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 3.

Pri cestovaní v lokácii Northwest vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Čína je Mount Everest (8848 m) a najnižší bod je Turpan Pendi (-154 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northwest. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci Január je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.6 ℃ (21.92 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.25 ℃ (41.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 5. Priemerné zrážky sú 5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:06 a na konci mesiaca 10:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci Február je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.25 ℃ (41.45 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.3. Priemerné zrážky sú 5.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:55 a na konci mesiaca 11:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci Marec je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.1. Priemerné zrážky sú 19.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci Apríl je 20 ℃ (68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9. Priemerné zrážky sú 38.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:03 a na konci mesiaca 13:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci Máj je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.6. Priemerné zrážky sú 54.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:57 a na konci mesiaca 14:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci Jún je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15 ℃ (59 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.1. Priemerné zrážky sú 69.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:26 a na konci mesiaca 14:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci Júl je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.9. Priemerné zrážky sú 86.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:15 a na konci mesiaca 13:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci August je 28.8 ℃ (83.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.1 ℃ (84.38 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.6. Priemerné zrážky sú 77.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:31 a na konci mesiaca 13:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci September je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 11.5. Priemerné zrážky sú 74.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:30 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci Október je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.6. Priemerné zrážky sú 47.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 10:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci November je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.85 ℃ (46.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 5.4. Priemerné zrážky sú 12.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:28 a na konci mesiaca 10:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest v mesiaci December je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.85 ℃ (46.13 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.4 ℃ (39.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 3. Priemerné zrážky sú 3.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:53 a na konci mesiaca 9:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Northwest. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Urumqiteplota: - najvyššia teplota: -6 ℃ (21.2 ℉)najnižšia teplota: -14 ℃ (6.8 ℉)zrážky: 9.9mmdaždivé dni: 9
Yinchuanteplota: - najvyššia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najnižšia teplota: -10.9 ℃ (12.38 ℉)zrážky: 1mmdaždivé dni: 1
Xiningteplota: - najvyššia teplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)najnižšia teplota: -11.8 ℃ (10.76 ℉)zrážky: 1mmdaždivé dni: 2
Lanzhouteplota: - najvyššia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najnižšia teplota: -9.2 ℃ (15.44 ℉)zrážky: 1mmdaždivé dni: 1
Baojiteplota: - najvyššia teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 4.8mmdaždivé dni: 3.4
Golmudteplota: - najvyššia teplota: 0 ℃ (32 ℉)najnižšia teplota: -13.8 ℃ (7.16 ℉)zrážky: 0.7mmdaždivé dni: 1.1
Shiheziteplota: - najvyššia teplota: -6.6 ℃ (20.12 ℉)najnižšia teplota: -15.3 ℃ (4.46 ℉)zrážky: 11.1mmdaždivé dni: 8.8
Tianshuiteplota: - najvyššia teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najnižšia teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)zrážky: 3.7mmdaždivé dni: 3
Yushuteplota: - najvyššia teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)najnižšia teplota: -14.2 ℃ (6.44 ℉)zrážky: 2.2mmdaždivé dni: 2.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.