Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Northwest

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Northwest? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


Northwest - jaké počasí lze čekat

Northwest je součástí země Čínská lidová republika. Klima Číny je velmi rozmanité, protože země je velmi velká. Počasí je tropické na jihu a subarctic na severu a vysokohorské ve vyšších výškách tibetské plošiny. Monzunové větry silně ovlivňují klima. V létě Monsoon přenáší teplý a vlhký vzduch z jihu, v zimě monzun přináší chladné a poměrně suché počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aletai, Almaliq, Baoji, Burqin, Charklik, Cherchen, Dunhuang, Dzungarian, Gannan, Gansu, Golmud, Guide, Guyuan, Hami, Hanas National Nature Reserve, Hanzhong, Hezuo, Huanghe Hukou Pubu National Park, Huangzhong, Huashan National Park, Huatugou, Jiayuguan, Jiuquan, Kanbula, Karakol Lake, Karamay, Karghilik, Kashgar, Khotan, Kongtongshan National Park, Korla, Kuche, Lanzhou, Ledu, Linxia, Luqu, Maduo, Maijishan National Park, Maqu, Nangqen, Ningxia, Pingliang, Qinghai, Qinghaihu National Park, Qingtongxia, Sayram Lake, Shaanxi, Shenmu, Shihezi, Shizuishan, Subei Mongol Autonomous County, Tarim, Tashkurgan, Tianshan Tianchi National Park, Tianshui, Tongren, Turpan, Urumqi, Wuwei, Xi'an, Xiahe, Xianyang, Xining, Xinjiang, Xixia Wangling National Park, Yan'an, Yarkand, Yinchuan, Yining, Yongning, Yulin, Yushu, Zhangye, Zhongwei.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Tianshui a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 29.4 ℃ (84.92 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18 ℃ (64.4 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 3.7 ℃ (38.66 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -5.6 ℃ (21.92 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 11.9. Nejméně deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 3.

Při cestování, jehož cílem je Northwest, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Čínská lidová republika je Mount Everest (8848 m) a nejnižší bod je Turpan Pendi (-154 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Northwest. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci leden je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.6 ℃ (21.92 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.25 ℃ (41.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 5. Průměrné srážky jsou 5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:06 a na konci měsíce 10:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci únor je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.25 ℃ (41.45 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5.3. Průměrné srážky jsou 5.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:55 a na konci měsíce 11:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci březen je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 8.1. Průměrné srážky jsou 19.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci duben je 20 ℃ (68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 9. Průměrné srážky jsou 38.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:03 a na konci měsíce 13:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci květen je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.2 ℃ (77.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 10.6. Průměrné srážky jsou 54.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:57 a na konci měsíce 14:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci červen je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15 ℃ (59 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.1. Průměrné srážky jsou 69.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:26 a na konci měsíce 14:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci červenec je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.1 ℃ (84.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 11.9. Průměrné srážky jsou 86.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:15 a na konci měsíce 13:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci srpen je 28.8 ℃ (83.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.1 ℃ (84.38 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 10.6. Průměrné srážky jsou 77.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:31 a na konci měsíce 13:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci září je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 11.5. Průměrné srážky jsou 74.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:30 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci říjen je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 10.6. Průměrné srážky jsou 47.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:26 a na konci měsíce 10:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci listopad je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.85 ℃ (46.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 5.4. Průměrné srážky jsou 12.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:28 a na konci měsíce 10:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Northwest - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest v měsíci prosinec je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.85 ℃ (46.13 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.4 ℃ (39.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 3. Průměrné srážky jsou 3.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:53 a na konci měsíce 9:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Northwest. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Urumqiteplota: - nejvyšší teplota: -6 ℃ (21.2 ℉)nejnižší teplota: -14 ℃ (6.8 ℉)srážky: 9.9mmdeštivé dny: 9
Yinchuanteplota: - nejvyšší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejnižší teplota: -10.9 ℃ (12.38 ℉)srážky: 1mmdeštivé dny: 1
Xiningteplota: - nejvyšší teplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)nejnižší teplota: -11.8 ℃ (10.76 ℉)srážky: 1mmdeštivé dny: 2
Lanzhouteplota: - nejvyšší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)nejnižší teplota: -9.2 ℃ (15.44 ℉)srážky: 1mmdeštivé dny: 1
Baojiteplota: - nejvyšší teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)nejnižší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)srážky: 4.8mmdeštivé dny: 3.4
Golmudteplota: - nejvyšší teplota: 0 ℃ (32 ℉)nejnižší teplota: -13.8 ℃ (7.16 ℉)srážky: 0.7mmdeštivé dny: 1.1
Shiheziteplota: - nejvyšší teplota: -6.6 ℃ (20.12 ℉)nejnižší teplota: -15.3 ℃ (4.46 ℉)srážky: 11.1mmdeštivé dny: 8.8
Tianshuiteplota: - nejvyšší teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)nejnižší teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)srážky: 3.7mmdeštivé dny: 3
Yushuteplota: - nejvyšší teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)nejnižší teplota: -14.2 ℃ (6.44 ℉)srážky: 2.2mmdeštivé dny: 2.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest