Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Nový Zéland

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Nový Zéland? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Austrália & Oceánia - Nový Zéland

Nový Zéland - aké počasie môžete očakávať

K Klíma Nového Zélandu je mierna, ale existujú ostré regionálne kontrasty. Počasie je napríklad veľmi mokré na západnom pobreží Južného ostrova, ale takmer zpola suchá v strednom Otagu. Podnebie je v Severnej Amerike subtropické. Ale väčšina regiónov Nového Zélandu má námorné podnebie so štyrmi odlišnými obdobiami.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abel Tasman National Park, Akaroa, Alexandra, Aoraki Mount Cook National Park, Arrowtown, Arthur's Pass National Park, Auckland, Auckland Region, Bay of Islands, Bay of Plenty, Blenheim, Blueskin Bay, Bluff, Browns Bay, Cambridge, Canterbury, Cape Brett, Cape Reinga, Carterton, Central North Island, Chatham Islands, Christchurch, Collingwood, Coromandel, Coromandel Peninsula, Cromwell, Dannevirke, Dargaville, Devonport, Diving Cuvier Island, Diving Mayor Island, Diving White Island, Diving at Three Kings Islands, Diving in New Zealand, Diving the Alderman Islands, Diving the Hen and Chicken Islands, Diving the Mercury Islands, Diving the Mokohinau Islands, Diving the Poor Knights Islands, Doubtless Bay, Dunedin, East Cape, East Coast, Elsthorpe, Fairlie, Far Far North, Feilding, Fiordland National Park, Flaxmere, Fox Glacier, Franz Josef, Gisborne, Glenorchy, Golden Bay, Gore, Great Barrier Island, Greater Christchurch, Greater Wellington, Greymouth, Haast, Hahei, Hamilton, Hanmer Springs, Hastings, Havelock, Havelock North, Hawera, Hawke's Bay, Helensville, Hokianga, Hokitika, Horeke, Hutt Valley, Invercargill, Kahurangi National Park, Kaiapoi, Kaikoura, Kaitaia, Kapiti Coast, Kerikeri, Kingston, Kohukohu, Koutu, Kuaotunu, Lake Tekapo, Leigh, Levin, Long Bay, Lower Hutt, Lower Northland, Lyttelton, Mackenzie Country, Manawatu, Mangamuka Bridge, Mapua, Marlborough, Marlborough Sounds, Martinborough, Masterton, Matamata, Mataura, Matawai, Methven, Mid and South Canterbury, Milford Sound, Milton, Morere, Motueka, Mount Aspiring National Park, Murchison, Muriwai, Napier, National Park Village, Nelson, Nelson Bays, Nelson Lakes National Park, New Plymouth, New Zealand Subantarctic Islands, Ninety Mile Beach, North Canterbury, North Island, Northland, Oamaru, Ohakune, Omarama, Onekaka, Opononi, Opotiki, Otago, Otaki, Paekakariki, Paihia, Palmerston North, Paraparaumu, Pauanui, Pelorus Bridge, Picton, Piha, Pirongia, Pleasant Point, Porirua, Port Chalmers, Puhoi, Punakaiki, Queenstown Lakes, Queenstown, Raetihi, Raglan, Rai Valley, Rangiora, Rawene, Renwick, Ross, Rotorua, Russell, Seddon, Shannon, South Island, Southern Alps, Southern Lakes, Southland, Springfield, St Arnaud, Stewart Island, Stratford, Tairua, Takaka, Takapuna, Taradale, Taranaki, Taupo, Tauranga, Te Anau, Te Kuiti, Te Puke, Thames, The Catlins, Timaru, Tiritiri Matangi Island, Tongariro National Park, Torbay, Turangi, Upper Hutt, Vinegar Hill, Waiheke Island, Waihi Beach, Waikanae, Waikato, Waima Valley, Waipara, Waipukurau, Wairarapa, Wairoa, Waitomo, Wakefield, Wanaka, Ward, Warkworth, Wellington, Wellsford, West Coast, Westland National Park, Westport, Whakatane, Whangamata, Whanganui, Whangarei, Whangaroa, White Island, Whitianga.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.1 ℃ (44.78 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Nový Zéland, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Aoraki-Mount Cook (3724 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Nový Zéland. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci Január je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerné zrážky sú 57.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:48 a na konci mesiaca 14:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci Február je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerné zrážky sú 62.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:42 a na konci mesiaca 13:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci Marec je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerné zrážky sú 68.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:20 a na konci mesiaca 11:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci Apríl je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Priemerné zrážky sú 68.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci Máj je 15 ℃ (59 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerné zrážky sú 87.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:49 a na konci mesiaca 9:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci Jún je 13 ℃ (55.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Priemerné zrážky sú 101.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:12 a na konci mesiaca 9:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci Júl je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13 ℃ (55.4 ℉). Priemerné zrážky sú 112.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:26 a na konci mesiaca 9:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci August je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13 ℃ (55.4 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerné zrážky sú 94 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:23 a na konci mesiaca 11:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci September je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.25 ℃ (59.45 ℉). Priemerné zrážky sú 76.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:39 a na konci mesiaca 12:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci Október je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.25 ℃ (59.45 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.85 ℃ (62.33 ℉). Priemerné zrážky sú 95.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:01 a na konci mesiaca 13:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci November je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.85 ℃ (62.33 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerné zrážky sú 74.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:18 a na konci mesiaca 14:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Nový Zéland - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nový Zéland v mesiaci December je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Priemerné zrážky sú 63.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:05 a na konci mesiaca 15:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Nový Zéland. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Wellingtonteplota: - najvyššia teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)najnižšia teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)zrážky: 63.6mmdaždivé dni: -
Aucklandteplota: - najvyššia teplota: 22.5 ℃ (72.5 ℉)najnižšia teplota: 15.4 ℃ (59.72 ℉)zrážky: 85.4mmdaždivé dni: -
Christchurchteplota: - najvyššia teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)najnižšia teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)zrážky: 48mmdaždivé dni: -
Dunedinteplota: - najvyššia teplota: 17.6 ℃ (63.68 ℉)najnižšia teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)zrážky: 80.2mmdaždivé dni: -
Hamiltonteplota: - najvyššia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)najnižšia teplota: 11.5 ℃ (52.7 ℉)zrážky: 105.6mmdaždivé dni: -
Hokitikateplota: - najvyššia teplota: 17.9 ℃ (64.22 ℉)najnižšia teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)zrážky: 302.1mmdaždivé dni: -
Kaitaiateplota: - najvyššia teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)najnižšia teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)zrážky: 116.1mmdaždivé dni: -
Napierteplota: - najvyššia teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)najnižšia teplota: 13.1 ℃ (55.58 ℉)zrážky: 58.4mmdaždivé dni: -
Nelsonteplota: - najvyššia teplota: 21.2 ℃ (70.16 ℉)najnižšia teplota: 12.5 ℃ (54.5 ℉)zrážky: 83.1mmdaždivé dni: -
New Plymouthteplota: - najvyššia teplota: 20.6 ℃ (69.08 ℉)najnižšia teplota: 12.3 ℃ (54.14 ℉)zrážky: 85.5mmdaždivé dni: -
Palmerston Northteplota: - najvyššia teplota: 21.1 ℃ (69.98 ℉)najnižšia teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)zrážky: 95.2mmdaždivé dni: -
Queenstownteplota: - najvyššia teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)najnižšia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)zrážky: 77.2mmdaždivé dni: -
Rotoruateplota: - najvyššia teplota: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najnižšia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)zrážky: 116mmdaždivé dni: -
Ashburtonteplota: - najvyššia teplota: 21.5 ℃ (70.7 ℉)najnižšia teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)zrážky: 57.5mmdaždivé dni: -
Blenheimteplota: - najvyššia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)najnižšia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)zrážky: 59.2mmdaždivé dni: -
Dargavilleteplota: - najvyššia teplota: 21.1 ℃ (69.98 ℉)najnižšia teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)zrážky: 85.6mmdaždivé dni: -
Gisborneteplota: - najvyššia teplota: 23.7 ℃ (74.66 ℉)najnižšia teplota: 13.3 ℃ (55.94 ℉)zrážky: 56.6mmdaždivé dni: -
Goreteplota: - najvyššia teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)najnižšia teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)zrážky: 100.2mmdaždivé dni: -
Invercargillteplota: - najvyššia teplota: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najnižšia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Kaikourateplota: - najvyššia teplota: 19.2 ℃ (66.56 ℉)najnižšia teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)zrážky: 46.5mmdaždivé dni: -
Levinteplota: - najvyššia teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)najnižšia teplota: 12.7 ℃ (54.86 ℉)zrážky: 100.8mmdaždivé dni: -
Milford Soundteplota: - najvyššia teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)najnižšia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Motuekateplota: - najvyššia teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)najnižšia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)zrážky: 102.3mmdaždivé dni: -
Mount Cookteplota: - najvyššia teplota: 18.2 ℃ (64.76 ℉)najnižšia teplota: 7.3 ℃ (45.14 ℉)zrážky: 504.7mmdaždivé dni: -
Oamaruteplota: - najvyššia teplota: 18.1 ℃ (64.58 ℉)najnižšia teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Paraparaumuteplota: - najvyššia teplota: 19.2 ℃ (66.56 ℉)najnižšia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)zrážky: 84.1mmdaždivé dni: -
Reeftonteplota: - najvyššia teplota: 21.3 ℃ (70.34 ℉)najnižšia teplota: 10 ℃ (50 ℉)zrážky: 192.2mmdaždivé dni: -
Taumarunuiteplota: - najvyššia teplota: 21.9 ℃ (71.42 ℉)najnižšia teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)zrážky: 139.1mmdaždivé dni: -
Taupoteplota: - najvyššia teplota: 21.1 ℃ (69.98 ℉)najnižšia teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)zrážky: 93.2mmdaždivé dni: -
Taurangateplota: - najvyššia teplota: 22.1 ℃ (71.78 ℉)najnižšia teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)zrážky: 93.8mmdaždivé dni: -
Te Kuititeplota: - najvyššia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)najnižšia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)zrážky: 139.8mmdaždivé dni: -
Thamesteplota: - najvyššia teplota: 22.7 ℃ (72.86 ℉)najnižšia teplota: 13.6 ℃ (56.48 ℉)zrážky: 80.7mmdaždivé dni: -
Timaruteplota: - najvyššia teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)najnižšia teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)zrážky: 53.6mmdaždivé dni: -
Wanakateplota: - najvyššia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)najnižšia teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)zrážky: 66.8mmdaždivé dni: -
Westportteplota: - najvyššia teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)najnižšia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)zrážky: 189.9mmdaždivé dni: -
Whakataneteplota: - najvyššia teplota: 22.3 ℃ (72.14 ℉)najnižšia teplota: 13.2 ℃ (55.76 ℉)zrážky: 94.5mmdaždivé dni: -
Whanganuiteplota: - najvyššia teplota: 20.6 ℃ (69.08 ℉)najnižšia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)zrážky: 93.2mmdaždivé dni: -
Whangareiteplota: - najvyššia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)najnižšia teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)zrážky: 98mmdaždivé dni: -
Whitiangateplota: - najvyššia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)najnižšia teplota: 13.3 ℃ (55.94 ℉)zrážky: 129.4mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.