Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Occitanie

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Occitanie? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Francúzsko - Occitanie

Occitanie - aké počasie môžete očakávať

Occitanie je súčasťou zeme Francúzsko. Francúzsko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Väčšina nízko položených oblastí Francúzska je v oceánskej klimatickej zóne, takže môžete všeobecne očakávať chladné zimy a mierne leta. V Stredozemnom mori však existujú mierne zimy a horúce leto. Vo väčšine zámorských oblastí Francúzska môžete očakávať tropické podnebie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aigues Mortes, Alaigne, Albi, Alès, Ariège, Arles sur Tech, Auch, Aude, Aveyron, Bize Minervois, Bouzigues, Béziers, Cahors, Carcassonne, Causses et Veyran, Cerbère, Collioure, Conques, Cévennes, Elne, Fraisse sur Agout, Gard, Gers, Haute Garonne, Hautes Pyrénées, Hérault, Lot, Lourdes, Lozère, Marciac, Minerve, Mirande, Moissac, Montpellier, Narbonne, Nîmes, Perpignan, Puy l'Évêque, Pyrénées Orientales, Pézenas, Remoulins, Rennes le Château, Saint Guilhem le Désert, Saint Laurent des Arbres, Saint Pons de Thomières, Sète, Talairan, Tarn, Tarn et Garonne, Toulouse, Tuchan, Vernet les Bains.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Toulouse a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 10.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 5.2.

Pri cestovaní v lokácii Occitanie vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Francúzsko je Mont Blanc (4810 m) a najnižší bod je Rhone River delta (-2 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Occitanie. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci Január je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.95 ℃ (49.91 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.5 ℃ (50.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.7. Priemerné zrážky sú 52.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:18 a na konci mesiaca 9:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci Február je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.1. Priemerné zrážky sú 51.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:28 a na konci mesiaca 11:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci Marec je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.25 ℃ (59.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9.7. Priemerné zrážky sú 52.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci Apríl je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.25 ℃ (59.45 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.1. Priemerné zrážky sú 66.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:25 a na konci mesiaca 14:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci Máj je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.2. Priemerné zrážky sú 76.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:42 a na konci mesiaca 15:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci Jún je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.7. Priemerné zrážky sú 64.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:24 a na konci mesiaca 15:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci Júl je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 5.2. Priemerné zrážky sú 44.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:08 a na konci mesiaca 14:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci August je 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.9 ℃ (78.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 5.9. Priemerné zrážky sú 49.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:04 a na konci mesiaca 13:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci September je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.8. Priemerné zrážky sú 52.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci Október je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.9. Priemerné zrážky sú 53.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:12 a na konci mesiaca 10:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci November je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.7 ℃ (53.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.8. Priemerné zrážky sú 49.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:50 a na konci mesiaca 9:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Occitanie - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Occitanie v mesiaci December je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.6 ℃ (38.48 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.95 ℃ (49.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 8.6. Priemerné zrážky sú 52.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:59 a na konci mesiaca 8:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Occitanie. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Nimesteplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)najvyššia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)najnižšia teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)zrážky: 65.2mmdaždivé dni: -
Perpignanteplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najvyššia teplota: 13.5 ℃ (56.3 ℉)najnižšia teplota: 5.7 ℃ (42.26 ℉)zrážky: 54.5mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.