Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Ohio

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Ohio? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Ohio - aké počasie môžete očakávať

Ohio je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ada, Akron, Akron Metropolitan Area, Alliance, Amelia, Amherst, Ashland, Ashtabula, Ashtabula County, Athens, Atwater, Aurora, Avon, Avon Lake, Barberton, Barnesville, Batavia, Beachwood, Beavercreek, Bellevue, Bellville, Bethel, Blue Ash, Bowling Green, Brewster, Brunswick, Bucyrus, Burton, Butler County, Caldwell, Cambridge, Canal Fulton, Canal Winchester, Canton Massillion Metropolitan Area, Canton, Carrollton, Catawba Island, Cedar Point, Chagrin Falls, Chardon, Chillicothe, Cincinnati, Circleville, Clermont County, Cleveland, Cleveland Heights, Columbiana, Columbus, Columbus Grove, Conneaut, Coshocton, Cuyahoga County, Cuyahoga Falls, Cuyahoga Valley National Park, Dayton, Deerfield Township, Delaware, Dellroy, Delphos, Dover, Dublin, East Canton, East Liverpool, East Palestine, East Sparta, Elyria, Fairfield, Fairlawn, Findlay, Franklin, Franklin Township, Fremont, Galion, Gallipolis, Gambier, Garrettsville, Geauga County, Granville, Greater Cincinnati, Greater Cleveland, Greater Columbus, Greentown, Hamilton, Hamilton County, Hanoverton, Harrison, Hartville, Heath, Hebron, Hocking Hills, Hocking Hills State Park, Hudson, Huron, Jackson, Kelleys Island, Kent, Kenton, Lake County, Lakeside, Lakewood, Lancaster, Lebanon, Lexington, Lima, Lisbon, London, Lorain, Lorain County, Loudonville, Louisville, Loveland, Magnolia, Maineville, Malvern, Mansfield, Marblehead, Marietta, Marion, Marysville, Mason, Massillon, Medina, Medina County, Mentor, Miami Scioto basins, Miamisburg, Middle Bass Island, Middleburg Heights, Middlefield, Middletown, Milan, Milford Miami Township, Millersburg, Minerva, Monroe, Monroe Township, Montgomery, Morrow, Mount Gilead, Mount Vernon, Nelsonville, Nevada, New Carlisle, New Philadelphia, Newark, Newbury, North Canton, North Coast Beaches, North Ridgeville, Northeast Ohio, Northfield, Northwest Ohio, Norton, Norwalk, Oberlin, Ohio Erie shore west, Ontario, Oxford, Peninsula, Perrysburg, Pickerington, Piqua, Poland, Port Clinton, Portsmouth, Powell, Put in Bay, Ravenna, Reynoldsburg, Richfield, Rossford, Sagamore Hills, Salem, Salineville, Sandusky, Shaker Heights, Sharonville, Sheffield Lake, Shelby, Sidney, Southeast Ohio, Springboro, Springdale, Springfield, St. Clairsville, Steubenville, Stonelick Township, Stow, Streetsboro, Sugarcreek, Sunbury, Tallmadge, Tiffin, Toledo, Toronto, Union Township, Uniontown, University Heights, Upper Sandusky, Urbana, Valley View, Van Buren, Van Wert, Vermilion, Wadsworth, Wapakoneta, Warren, Warren County, Wauseon, Wayne National Forest, Waynesburg, Waynesville, Wellington, Wellsville, West Central Ohio, West Chester, West Sister Island, Westlake, Willoughby, Wilmington, Wooster, Wooster area, Worthington, Xenia, Yellow Springs, Youngstown Warren Metropolitan Area, Youngstown, Zanesville, Zoar.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Cleveland a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -4.6 ℃ (23.72 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Ohio vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Ohio. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci Január je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.7 ℃ (36.86 ℉). Priemerné zrážky sú 43.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:30 a na konci mesiaca 9:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci Február je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.8 ℃ (42.44 ℉). Priemerné zrážky sú 46 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:35 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci Marec je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Priemerné zrážky sú 55.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci Apríl je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Priemerné zrážky sú 83.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:19 a na konci mesiaca 13:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci Máj je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Priemerné zrážky sú 96.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:30 a na konci mesiaca 14:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci Jún je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Priemerné zrážky sú 93.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:08 a na konci mesiaca 15:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci Júl je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20 ℃ (68 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Priemerné zrážky sú 96.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:54 a na konci mesiaca 14:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci August je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Priemerné zrážky sú 99.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:55 a na konci mesiaca 13:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci September je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerné zrážky sú 89.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci Október je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Priemerné zrážky sú 72.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 10:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci November je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Priemerné zrážky sú 82.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:00 a na konci mesiaca 9:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Ohio - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ohio v mesiaci December je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.1 ℃ (37.58 ℉). Priemerné zrážky sú 67 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:14 a na konci mesiaca 9:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Ohio. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Akronteplota: - najvyššia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)najnižšia teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)zrážky: 70.2mmdaždivé dni: 11.8
Cincinnatiteplota: - najvyššia teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najnižšia teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)zrážky: 79.3mmdaždivé dni: 11.9
Clevelandteplota: - najvyššia teplota: 4.3 ℃ (39.74 ℉)najnižšia teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)zrážky: 67mmdaždivé dni: -
Columbusteplota: - najvyššia teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najnižšia teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)zrážky: 74mmdaždivé dni: 13.4
Daytonteplota: - najvyššia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najnižšia teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)zrážky: 78.1mmdaždivé dni: 11.2
Toledoteplota: - najvyššia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najnižšia teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)zrážky: 62.3mmdaždivé dni: -
Youngstownteplota: - najvyššia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najnižšia teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)zrážky: 77mmdaždivé dni: 17.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.