Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Ohio

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Ohio? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Ohio - jaké počasí lze čekat

Ohio je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Ada, Akron, Akron Metropolitan Area, Alliance, Amelia, Amherst, Ashland, Ashtabula, Ashtabula County, Athens, Atwater, Aurora, Avon, Avon Lake, Barberton, Barnesville, Batavia, Beachwood, Beavercreek, Bellevue, Bellville, Bethel, Blue Ash, Bowling Green, Brewster, Brunswick, Bucyrus, Burton, Butler County, Caldwell, Cambridge, Canal Fulton, Canal Winchester, Canton Massillion Metropolitan Area, Canton, Carrollton, Catawba Island, Cedar Point, Chagrin Falls, Chardon, Chillicothe, Cincinnati, Circleville, Clermont County, Cleveland, Cleveland Heights, Columbiana, Columbus, Columbus Grove, Conneaut, Coshocton, Cuyahoga County, Cuyahoga Falls, Cuyahoga Valley National Park, Dayton, Deerfield Township, Delaware, Dellroy, Delphos, Dover, Dublin, East Canton, East Liverpool, East Palestine, East Sparta, Elyria, Fairfield, Fairlawn, Findlay, Franklin, Franklin Township, Fremont, Galion, Gallipolis, Gambier, Garrettsville, Geauga County, Granville, Greater Cincinnati, Greater Cleveland, Greater Columbus, Greentown, Hamilton, Hamilton County, Hanoverton, Harrison, Hartville, Heath, Hebron, Hocking Hills, Hocking Hills State Park, Hudson, Huron, Jackson, Kelleys Island, Kent, Kenton, Lake County, Lakeside, Lakewood, Lancaster, Lebanon, Lexington, Lima, Lisbon, London, Lorain, Lorain County, Loudonville, Louisville, Loveland, Magnolia, Maineville, Malvern, Mansfield, Marblehead, Marietta, Marion, Marysville, Mason, Massillon, Medina, Medina County, Mentor, Miami Scioto basins, Miamisburg, Middle Bass Island, Middleburg Heights, Middlefield, Middletown, Milan, Milford Miami Township, Millersburg, Minerva, Monroe, Monroe Township, Montgomery, Morrow, Mount Gilead, Mount Vernon, Nelsonville, Nevada, New Carlisle, New Philadelphia, Newark, Newbury, North Canton, North Coast Beaches, North Ridgeville, Northeast Ohio, Northfield, Northwest Ohio, Norton, Norwalk, Oberlin, Ohio Erie shore west, Ontario, Oxford, Peninsula, Perrysburg, Pickerington, Piqua, Poland, Port Clinton, Portsmouth, Powell, Put in Bay, Ravenna, Reynoldsburg, Richfield, Rossford, Sagamore Hills, Salem, Salineville, Sandusky, Shaker Heights, Sharonville, Sheffield Lake, Shelby, Sidney, Southeast Ohio, Springboro, Springdale, Springfield, St. Clairsville, Steubenville, Stonelick Township, Stow, Streetsboro, Sugarcreek, Sunbury, Tallmadge, Tiffin, Toledo, Toronto, Union Township, Uniontown, University Heights, Upper Sandusky, Urbana, Valley View, Van Buren, Van Wert, Vermilion, Wadsworth, Wapakoneta, Warren, Warren County, Wauseon, Wayne National Forest, Waynesburg, Waynesville, Wellington, Wellsville, West Central Ohio, West Chester, West Sister Island, Westlake, Willoughby, Wilmington, Wooster, Wooster area, Worthington, Xenia, Yellow Springs, Youngstown Warren Metropolitan Area, Youngstown, Zanesville, Zoar.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Cleveland a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 27.4 ℃ (81.32 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 1.9 ℃ (35.42 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -4.6 ℃ (23.72 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Ohio, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Ohio. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci leden je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.7 ℃ (36.86 ℉). Průměrné srážky jsou 43.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:30 a na konci měsíce 9:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci únor je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.8 ℃ (42.44 ℉). Průměrné srážky jsou 46 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:35 a na konci měsíce 11:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci březen je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Průměrné srážky jsou 55.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci duben je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Průměrné srážky jsou 83.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:19 a na konci měsíce 13:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci květen je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Průměrné srážky jsou 96.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:30 a na konci měsíce 14:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci červen je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Průměrné srážky jsou 93.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:08 a na konci měsíce 15:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci červenec je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20 ℃ (68 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Průměrné srážky jsou 96.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:54 a na konci měsíce 14:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci srpen je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Průměrné srážky jsou 99.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:55 a na konci měsíce 13:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci září je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrné srážky jsou 89.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci říjen je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Průměrné srážky jsou 72.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:15 a na konci měsíce 10:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci listopad je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Průměrné srážky jsou 82.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:00 a na konci měsíce 9:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Ohio - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ohio v měsíci prosinec je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.1 ℃ (37.58 ℉). Průměrné srážky jsou 67 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:14 a na konci měsíce 9:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Ohio. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Akronteplota: - nejvyšší teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)nejnižší teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)srážky: 70.2mmdeštivé dny: 11.8
Cincinnatiteplota: - nejvyšší teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)nejnižší teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)srážky: 79.3mmdeštivé dny: 11.9
Clevelandteplota: - nejvyšší teplota: 4.3 ℃ (39.74 ℉)nejnižší teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)srážky: 67mmdeštivé dny: -
Columbusteplota: - nejvyšší teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)nejnižší teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)srážky: 74mmdeštivé dny: 13.4
Daytonteplota: - nejvyšší teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)nejnižší teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)srážky: 78.1mmdeštivé dny: 11.2
Toledoteplota: - nejvyšší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)nejnižší teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)srážky: 62.3mmdeštivé dny: -
Youngstownteplota: - nejvyšší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)nejnižší teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)srážky: 77mmdeštivé dny: 17.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.