Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Oklahoma

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Oklahoma? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Oklahoma - aké počasie môžete očakávať

Oklahoma je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ada, Altus, Alva, Anadarko, Antlers, Arcadia, Ardmore, Atoka, Bartlesville, Beaver, Bethany, Bixby, Blackwell, Boise City, Bokoshe, Bristow, Broken Arrow, Broken Bow, Buffalo, Catoosa, Chandler, Cheyenne, Chickasaw Country, Chickasaw National Recreation Area, Chickasha, Choctaw Country, Claremore, Clinton, Collinsville, Coweta, Davenport, Davis, Del City, Depew, Dewey, Duncan, Durant, Edmond, El Reno, Elk City, Enid, Erick, Eufaula, Fort Gibson, Fort Supply, Frontier Country, Great Plains Country, Greater Oklahoma City, Green Country, Grove, Guthrie, Guymon, Haskell, Heavener, Henryetta, Hobart, Holdenville, Hugo, Idabel, Indiahoma, Jenks, Lake Texoma, Lawton, Locust Grove, Mangum, Marlow, McAlester, Medicine Park, Miami, Midwest City, Moore, Muse, Muskogee, Newcastle, Nichols Hills, Norman, Okemah, Oklahoma City, Okmulgee, Owasso, Pauls Valley, Pawhuska, Pocola, Ponca City, Poteau, Pryor, Purcell, Red Carpet Country, Rush Springs, Salina, Sallisaw, Sand Springs, Sapulpa, Sayre, Seminole, Shawnee, Skiatook, Snyder, Spiro, Stillwater, Stroud, Sulphur, Tahlequah, Talihina, Texola, Thackerville, Tishomingo, Tulsa, Tuttle, Vinita, Wagoner, Watonga, Weatherford, Wewoka, Wilburton, Wister, Woodward, Wyandotte, Yukon.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Oklahoma City a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.3 ℃ (27.86 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Oklahoma vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Oklahoma. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci Január je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.3 ℃ (27.86 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerné zrážky sú 17.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:01 a na konci mesiaca 10:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci Február je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Priemerné zrážky sú 30.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:53 a na konci mesiaca 11:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci Marec je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerné zrážky sú 71.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci Apríl je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerné zrážky sú 74.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:05 a na konci mesiaca 13:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci Máj je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerné zrážky sú 105.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:01 a na konci mesiaca 14:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci Jún je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerné zrážky sú 120.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:31 a na konci mesiaca 14:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci Júl je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.3 ℃ (93.74 ℉). Priemerné zrážky sú 67.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:20 a na konci mesiaca 14:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci August je 34.2 ℃ (93.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.3 ℃ (93.74 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerné zrážky sú 83.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:34 a na konci mesiaca 13:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci September je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Priemerné zrážky sú 86.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:31 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci Október je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Priemerné zrážky sú 83.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:25 a na konci mesiaca 10:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci November je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Priemerné zrážky sú 46.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:25 a na konci mesiaca 10:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Oklahoma - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oklahoma v mesiaci December je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.8 ℃ (49.64 ℉). Priemerné zrážky sú 38.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:48 a na konci mesiaca 9:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Oklahoma. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Oklahoma Cityteplota: - najvyššia teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)najnižšia teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)zrážky: 38.6mmdaždivé dni: -
Tulsateplota: - najvyššia teplota: 10 ℃ (50 ℉)najnižšia teplota: -2.4 ℃ (27.68 ℉)zrážky: 64.3mmdaždivé dni: -
Lawtonteplota: - najvyššia teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 44.6mmdaždivé dni: -
Normanteplota: - najvyššia teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najnižšia teplota: -1.2 ℃ (29.84 ℉)zrážky: 54.3mmdaždivé dni: 6.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.