Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Oklahoma

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Oklahoma? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Oklahoma - jaké počasí lze čekat

Oklahoma je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Ada, Altus, Alva, Anadarko, Antlers, Arcadia, Ardmore, Atoka, Bartlesville, Beaver, Bethany, Bixby, Blackwell, Boise City, Bokoshe, Bristow, Broken Arrow, Broken Bow, Buffalo, Catoosa, Chandler, Cheyenne, Chickasaw Country, Chickasaw National Recreation Area, Chickasha, Choctaw Country, Claremore, Clinton, Collinsville, Coweta, Davenport, Davis, Del City, Depew, Dewey, Duncan, Durant, Edmond, El Reno, Elk City, Enid, Erick, Eufaula, Fort Gibson, Fort Supply, Frontier Country, Great Plains Country, Greater Oklahoma City, Green Country, Grove, Guthrie, Guymon, Haskell, Heavener, Henryetta, Hobart, Holdenville, Hugo, Idabel, Indiahoma, Jenks, Lake Texoma, Lawton, Locust Grove, Mangum, Marlow, McAlester, Medicine Park, Miami, Midwest City, Moore, Muse, Muskogee, Newcastle, Nichols Hills, Norman, Okemah, Oklahoma City, Okmulgee, Owasso, Pauls Valley, Pawhuska, Pocola, Ponca City, Poteau, Pryor, Purcell, Red Carpet Country, Rush Springs, Salina, Sallisaw, Sand Springs, Sapulpa, Sayre, Seminole, Shawnee, Skiatook, Snyder, Spiro, Stillwater, Stroud, Sulphur, Tahlequah, Talihina, Texola, Thackerville, Tishomingo, Tulsa, Tuttle, Vinita, Wagoner, Watonga, Weatherford, Wewoka, Wilburton, Wister, Woodward, Wyandotte, Yukon.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Oklahoma City a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 34.4 ℃ (93.92 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 9.5 ℃ (49.1 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -2.3 ℃ (27.86 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Oklahoma, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Oklahoma. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci leden je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.3 ℃ (27.86 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrné srážky jsou 17.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:01 a na konci měsíce 10:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci únor je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Průměrné srážky jsou 30.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:53 a na konci měsíce 11:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci březen je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrné srážky jsou 71.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci duben je 22 ℃ (71.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Průměrné srážky jsou 74.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:05 a na konci měsíce 13:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci květen je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Průměrné srážky jsou 105.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:01 a na konci měsíce 14:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci červen je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Průměrné srážky jsou 120.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:31 a na konci měsíce 14:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci červenec je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.3 ℃ (93.74 ℉). Průměrné srážky jsou 67.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:20 a na konci měsíce 14:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci srpen je 34.2 ℃ (93.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.3 ℃ (93.74 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrné srážky jsou 83.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:34 a na konci měsíce 13:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci září je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Průměrné srážky jsou 86.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:31 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci říjen je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Průměrné srážky jsou 83.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:25 a na konci měsíce 10:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci listopad je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Průměrné srážky jsou 46.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:25 a na konci měsíce 10:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Oklahoma - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oklahoma v měsíci prosinec je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.8 ℃ (49.64 ℉). Průměrné srážky jsou 38.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:48 a na konci měsíce 9:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Oklahoma. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Oklahoma Cityteplota: - nejvyšší teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)nejnižší teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)srážky: 38.6mmdeštivé dny: -
Tulsateplota: - nejvyšší teplota: 10 ℃ (50 ℉)nejnižší teplota: -2.4 ℃ (27.68 ℉)srážky: 64.3mmdeštivé dny: -
Lawtonteplota: - nejvyšší teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)nejnižší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)srážky: 44.6mmdeštivé dny: -
Normanteplota: - nejvyšší teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)nejnižší teplota: -1.2 ℃ (29.84 ℉)srážky: 54.3mmdeštivé dny: 6.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.