Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Ontario

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Ontario? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Ontario - aké počasie môžete očakávať

Ontario je súčasťou zeme Kanada. Kanada je obrovská krajina, takže podnebie sa tu líši od mierneho na juh až po subarktický a arktický na severe. Zimy sú niekedy ťažké, najmä v interiéri, kde je podnebie kontinentálne. Môžete očakávať sneh na niektorých miestach počas piatich mesiacov roka. Južné pobrežné časti Kanady majú mierne podnebie, s miernymi a daždivými zimami a pomerne teplými letami.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Acton, Addington Highlands, Ajax, Algonquin Provincial Park, Almonte, Arnprior, Aurora, Aylmer, Bancroft, Barrie, Battersea, Bayham, Belleville, Blind River, Bobcaygeon, Bracebridge, Brampton, Brantford, Brock, Brockton, Brockville, Bruce County, Buckhorn, Burlington, Calabogie, Caledon, Cambridge, Carleton Place, Carp, Central Ontario, Chatham Kent, Clarington, Clinton, Cobalt, Cobourg, Cochrane, Collingwood, Cornwall, Dryden, Durham, East Gwillimbury, Eastern Ontario, Elgin County, Elliot Lake, Elmira, Elora, Embrun, Espanola, Essex, Essex County, Fergus, Fort Erie, Fort Frances, French River, Gananoque, Georgetown, Glen Williams, Golden Horseshoe, Grand Bend, Gravenhurst, Greater Toronto Area, Grey County, Grimsby, Guelph, Haliburton Highlands, Halton, Hamilton, Hanover, Hawkesbury, Hearst, Huntsville, Huron Kinloss, Huron County, Ingersoll, Ipperwash Beach, Kanata, Kapuskasing, Kawarthas, Kenora, Killaloe, Killarney, Kincardine, Kingston, Kingsville, Kirkland Lake, Kitchener, Lake Superior Provincial Park, Leamington, Leeds and the 1000 Islands, Limoges, Lincoln, Lindsay and Fenelon Falls, Lion's Head, London, Longlac, Lucan, Magnetawan, Manitoulin Island, Marathon, Markham, Maynooth, Merrickville, Midland, Milton, Mississauga, Moosonee, Morrisburg, Muskoka, Napanee, Newcastle, Newmarket, Niagara on the Lake, Niagara Falls, Niagara Peninsula, Nipigon, Norfolk County, North Algona Wilberforce, North Bay, Northern Ontario, Oakville, Orangeville, Orillia, Oshawa, Ottawa, Ottawa Rideau, Ottawa Valley, Owen Sound, Oxford County, Parry Sound, Peel, Pelee Island, Pembroke, Penetang, Perth, Petawawa, Peterborough, Pickering, Point Pelee National Park, Port Colborne, Port Dover, Port Hope, Port Stanley, Powassan, Prescott Russell, Prescott, Prince Edward County, Quetico Provincial Park, Quinte Northumberland, Red Rock, Region of Waterloo, Renfrew, Richmond Hill, Rockwood Conservation Area, Russell, Sarnia, Sault Sainte Marie, Scugog, Seaway Region, Simcoe County, Sioux Lookout, Smiths Falls, Southwestern Ontario, St. Catharines, St. Jacobs, St. Joseph Island, St. Marys, St. Thomas, Stratford, Sudbury, Temagami, Temiskaming Shores, Terrace Bay, Thunder Bay, Tillsonburg, Timmins, Tobermory, Toronto, Trenton, Tweed, Uxbridge, Vaughan, Verona, Village at Blue Mountain, Wasaga Beach, Waterloo, Waubaushene, Wawa, Welland, Wellington County, Westport, Whitby, White River, Wilno, Windsor, Woodstock, York, Zurich.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Toronto a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -7.2 ℃ (19.04 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 15.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 10.3.

Pri cestovaní v lokácii Ontario vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Kanada je Mount Logan (5959 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Ontario. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci Január je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.2 ℃ (19.04 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.55 ℃ (32.99 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.45 ℃ (31.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 15.3. Priemerné zrážky sú 62.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:17 a na konci mesiaca 9:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci Február je 0 ℃ (32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6 ℃ (21.2 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.45 ℃ (31.19 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.35 ℃ (36.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.5. Priemerné zrážky sú 50.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:28 a na konci mesiaca 11:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci Marec je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.35 ℃ (36.23 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 12.7. Priemerné zrážky sú 67.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci Apríl je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.8. Priemerné zrážky sú 69.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:25 a na konci mesiaca 14:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci Máj je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.1. Priemerné zrážky sú 73.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:43 a na konci mesiaca 15:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci Jún je 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.2. Priemerné zrážky sú 72.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:25 a na konci mesiaca 15:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci Júl je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.3. Priemerné zrážky sú 66.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:09 a na konci mesiaca 14:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci August je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.7. Priemerné zrážky sú 77.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:05 a na konci mesiaca 13:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci September je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 10.3. Priemerné zrážky sú 83.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci Október je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 11.4. Priemerné zrážky sú 65 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:11 a na konci mesiaca 10:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci November je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 13. Priemerné zrážky sú 74.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:50 a na konci mesiaca 9:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Ontario - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ontario v mesiaci December je 2 ℃ (35.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.5 ℃ (25.7 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.55 ℃ (32.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 14.2. Priemerné zrážky sú 70.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:59 a na konci mesiaca 8:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Ontario. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Torontoteplota: - najvyššia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)najnižšia teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)zrážky: 70.5mmdaždivé dni: 14.2
Ottawateplota: - najvyššia teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)najnižšia teplota: -10.8 ℃ (12.56 ℉)zrážky: 82.3mmdaždivé dni: 17.7
Thunder Bayteplota: - najvyššia teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)najnižšia teplota: -17 ℃ (1.4 ℉)zrážky: 38.4mmdaždivé dni: 12.2
Sudburyteplota: - najvyššia teplota: -4.9 ℃ (23.18 ℉)najnižšia teplota: -13.9 ℃ (6.98 ℉)zrážky: 68.3mmdaždivé dni: 17.9
Windsorteplota: - najvyššia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najnižšia teplota: -4.6 ℃ (23.72 ℉)zrážky: 74.1mmdaždivé dni: 15
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest