Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Ontario

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Ontario? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Ontario - jaké počasí lze čekat

Ontario je součástí země Kanada. Kanada je obrovská země, takže se zde klima pohybuje od mírného na jihu až po subarktický a arktický na severu. Zimy jsou někdy těžké, zejména v interiéru, kde je klima kontinentální. Můžete očekávat sníh na některých místech po dobu pěti měsíců roku. Jižní pobřeží Kanady mají mírné klima, s mírnými a deštivými zimami a poměrně teplými léty.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Acton, Addington Highlands, Ajax, Algonquin Provincial Park, Almonte, Arnprior, Aurora, Aylmer, Bancroft, Barrie, Battersea, Bayham, Belleville, Blind River, Bobcaygeon, Bracebridge, Brampton, Brantford, Brock, Brockton, Brockville, Bruce County, Buckhorn, Burlington, Calabogie, Caledon, Cambridge, Carleton Place, Carp, Central Ontario, Chatham Kent, Clarington, Clinton, Cobalt, Cobourg, Cochrane, Collingwood, Cornwall, Dryden, Durham, East Gwillimbury, Eastern Ontario, Elgin County, Elliot Lake, Elmira, Elora, Embrun, Espanola, Essex, Essex County, Fergus, Fort Erie, Fort Frances, French River, Gananoque, Georgetown, Glen Williams, Golden Horseshoe, Grand Bend, Gravenhurst, Greater Toronto Area, Grey County, Grimsby, Guelph, Haliburton Highlands, Halton, Hamilton, Hanover, Hawkesbury, Hearst, Huntsville, Huron Kinloss, Huron County, Ingersoll, Ipperwash Beach, Kanata, Kapuskasing, Kawarthas, Kenora, Killaloe, Killarney, Kincardine, Kingston, Kingsville, Kirkland Lake, Kitchener, Lake Superior Provincial Park, Leamington, Leeds and the 1000 Islands, Limoges, Lincoln, Lindsay and Fenelon Falls, Lion's Head, London, Longlac, Lucan, Magnetawan, Manitoulin Island, Marathon, Markham, Maynooth, Merrickville, Midland, Milton, Mississauga, Moosonee, Morrisburg, Muskoka, Napanee, Newcastle, Newmarket, Niagara on the Lake, Niagara Falls, Niagara Peninsula, Nipigon, Norfolk County, North Algona Wilberforce, North Bay, Northern Ontario, Oakville, Orangeville, Orillia, Oshawa, Ottawa, Ottawa Rideau, Ottawa Valley, Owen Sound, Oxford County, Parry Sound, Peel, Pelee Island, Pembroke, Penetang, Perth, Petawawa, Peterborough, Pickering, Point Pelee National Park, Port Colborne, Port Dover, Port Hope, Port Stanley, Powassan, Prescott Russell, Prescott, Prince Edward County, Quetico Provincial Park, Quinte Northumberland, Red Rock, Region of Waterloo, Renfrew, Richmond Hill, Rockwood Conservation Area, Russell, Sarnia, Sault Sainte Marie, Scugog, Seaway Region, Simcoe County, Sioux Lookout, Smiths Falls, Southwestern Ontario, St. Catharines, St. Jacobs, St. Joseph Island, St. Marys, St. Thomas, Stratford, Sudbury, Temagami, Temiskaming Shores, Terrace Bay, Thunder Bay, Tillsonburg, Timmins, Tobermory, Toronto, Trenton, Tweed, Uxbridge, Vaughan, Verona, Village at Blue Mountain, Wasaga Beach, Waterloo, Waubaushene, Wawa, Welland, Wellington County, Westport, Whitby, White River, Wilno, Windsor, Woodstock, York, Zurich.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Toronto a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -0.9 ℃ (30.38 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -7.2 ℃ (19.04 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 15.3. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 10.3.

Při cestování, jehož cílem je Ontario, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Kanada je Mount Logan (5959 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Ontario. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci leden je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -7.2 ℃ (19.04 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.55 ℃ (32.99 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.45 ℃ (31.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 15.3. Průměrné srážky jsou 62.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:17 a na konci měsíce 9:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci únor je 0 ℃ (32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6 ℃ (21.2 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.45 ℃ (31.19 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.35 ℃ (36.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 11.5. Průměrné srážky jsou 50.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:28 a na konci měsíce 11:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci březen je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.35 ℃ (36.23 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 12.7. Průměrné srážky jsou 67.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci duben je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.8. Průměrné srážky jsou 69.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:25 a na konci měsíce 14:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci květen je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.1. Průměrné srážky jsou 73.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:43 a na konci měsíce 15:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci červen je 24 ℃ (75.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.2. Průměrné srážky jsou 72.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:25 a na konci měsíce 15:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci červenec je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.3. Průměrné srážky jsou 66.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:09 a na konci měsíce 14:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci srpen je 25 ℃ (77 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 10.7. Průměrné srážky jsou 77.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:05 a na konci měsíce 13:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci září je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 10.3. Průměrné srážky jsou 83.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:40 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci říjen je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 11.4. Průměrné srážky jsou 65 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:11 a na konci měsíce 10:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci listopad je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 13. Průměrné srážky jsou 74.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:50 a na konci měsíce 9:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Ontario - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ontario v měsíci prosinec je 2 ℃ (35.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.5 ℃ (25.7 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.55 ℃ (32.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 14.2. Průměrné srážky jsou 70.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:59 a na konci měsíce 8:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Ontario. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Torontoteplota: - nejvyšší teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)nejnižší teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)srážky: 70.5mmdeštivé dny: 14.2
Ottawateplota: - nejvyšší teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)nejnižší teplota: -10.8 ℃ (12.56 ℉)srážky: 82.3mmdeštivé dny: 17.7
Thunder Bayteplota: - nejvyšší teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)nejnižší teplota: -17 ℃ (1.4 ℉)srážky: 38.4mmdeštivé dny: 12.2
Sudburyteplota: - nejvyšší teplota: -4.9 ℃ (23.18 ℉)nejnižší teplota: -13.9 ℃ (6.98 ℉)srážky: 68.3mmdeštivé dny: 17.9
Windsorteplota: - nejvyšší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)nejnižší teplota: -4.6 ℃ (23.72 ℉)srážky: 74.1mmdeštivé dny: 15
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.