Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Oregon

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Oregon? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Oregon - aké počasie môžete očakávať

Oregon je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Albany, Aloha, Arch Cape, Ashland, Astoria, Aurora, Baker City, Bandon, Beaverton, Bend, Boardman, Boring, Brookings Harbor, Burns, Cannon Beach, Canyonville, Cascade Locks, Cave Junction, Central Oregon, Central Oregon Coast, Coos Bay, Corvallis, Cottage Grove, Crater Lake National Park, Creswell, Depoe Bay, Detroit Lake State Recreation Area, Dufur, Eastern Oregon, Enterprise, Eugene, Florence, Forest Grove, Fossil, Garibaldi, Gladstone, Gold Beach, Government Camp, Grand Ronde, Grants Pass, Gresham, Hermiston, Hillsboro, Hines, Hood River, Huntington, John Day, Joseph, Kimberly, Klamath Falls, La Grande, La Pine, Lake Billy Chinook, Lake Oswego, Lakeview, Lincoln City, Lorane, Lowell, Madras, McMinnville, Medford, Milton Freewater, Milwaukie, Monmouth, Mount Bachelor, Mount Hood, Mt. Angel, Mt. Hood and Columbia Gorge, Myrtle Point, Newberg, Newport, North Bend, Northern Oregon Coast, Ontario, Opal Creek, Oregon Caves National Monument, Oregon City, Oregon Coast, Oregon Dunes National Recreation Area, Pacific City, Pendleton, Port Orford, Portland, Portland Metropolitan Area, Prineville, Rainier, Redmond, Reedsport, Rockaway Beach, Roseburg, Salem, Seaside, Silverton, Sisters, Smith Rock State Park, Southern Oregon, Southern Oregon Coast, St. Helens, Sunriver, Sweet Home, Talent, The Dalles, Tigard, Tillamook, Tillamook State Forest, Toledo, Troutdale, Veneta, Waldo Lake, Waldport, Warm Springs, Warrenton, Willamette National Forest, Willamette Valley, Wilsonville, Woodburn, Yachats.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Portland a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2 ℃ (35.6 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 19.2. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 3.9.

Pri cestovaní v lokácii Oregon vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Oregon. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci Január je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 18.4. Priemerné zrážky sú 126 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:05 a na konci mesiaca 9:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci Február je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 14.7. Priemerné zrážky sú 93.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:21 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci Marec je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 17.5. Priemerné zrážky sú 91.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci Apríl je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 16.2. Priemerné zrážky sú 70.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:31 a na konci mesiaca 14:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci Máj je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 13.6. Priemerné zrážky sú 62.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:54 a na konci mesiaca 15:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci Jún je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.4. Priemerné zrážky sú 43.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:39 a na konci mesiaca 15:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci Júl je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 4.1. Priemerné zrážky sú 16.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:22 a na konci mesiaca 14:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci August je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 3.9. Priemerné zrážky sú 17.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:13 a na konci mesiaca 13:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci September je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.6. Priemerné zrážky sú 37 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci Október je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 12.7. Priemerné zrážky sú 77 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:08 a na konci mesiaca 10:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci November je 12 ℃ (53.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.85 ℃ (49.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 19.2. Priemerné zrážky sú 143.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:40 a na konci mesiaca 9:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Oregon - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Oregon v mesiaci December je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2 ℃ (35.6 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.85 ℃ (49.73 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 18.6. Priemerné zrážky sú 142.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:45 a na konci mesiaca 8:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Oregon. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Eugeneteplota: - najvyššia teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)najnižšia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)zrážky: 201.3mmdaždivé dni: 18.1
Medfordteplota: - najvyššia teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)najnižšia teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)zrážky: 88.2mmdaždivé dni: 14.6
Pendletonteplota: - najvyššia teplota: 6 ℃ (42.8 ℉)najnižšia teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)zrážky: 37.7mmdaždivé dni: -
Portlandteplota: - najvyššia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najnižšia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)zrážky: 142.5mmdaždivé dni: 18.6
Salemteplota: - najvyššia teplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)najnižšia teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)zrážky: 172.5mmdaždivé dni: 17.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.