Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Oregon

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Oregon? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Oregon - jaké počasí lze čekat

Oregon je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Albany, Aloha, Arch Cape, Ashland, Astoria, Aurora, Baker City, Bandon, Beaverton, Bend, Boardman, Boring, Brookings Harbor, Burns, Cannon Beach, Canyonville, Cascade Locks, Cave Junction, Central Oregon, Central Oregon Coast, Coos Bay, Corvallis, Cottage Grove, Crater Lake National Park, Creswell, Depoe Bay, Detroit Lake State Recreation Area, Dufur, Eastern Oregon, Enterprise, Eugene, Florence, Forest Grove, Fossil, Garibaldi, Gladstone, Gold Beach, Government Camp, Grand Ronde, Grants Pass, Gresham, Hermiston, Hillsboro, Hines, Hood River, Huntington, John Day, Joseph, Kimberly, Klamath Falls, La Grande, La Pine, Lake Billy Chinook, Lake Oswego, Lakeview, Lincoln City, Lorane, Lowell, Madras, McMinnville, Medford, Milton Freewater, Milwaukie, Monmouth, Mount Bachelor, Mount Hood, Mt. Angel, Mt. Hood and Columbia Gorge, Myrtle Point, Newberg, Newport, North Bend, Northern Oregon Coast, Ontario, Opal Creek, Oregon Caves National Monument, Oregon City, Oregon Coast, Oregon Dunes National Recreation Area, Pacific City, Pendleton, Port Orford, Portland, Portland Metropolitan Area, Prineville, Rainier, Redmond, Reedsport, Rockaway Beach, Roseburg, Salem, Seaside, Silverton, Sisters, Smith Rock State Park, Southern Oregon, Southern Oregon Coast, St. Helens, Sunriver, Sweet Home, Talent, The Dalles, Tigard, Tillamook, Tillamook State Forest, Toledo, Troutdale, Veneta, Waldo Lake, Waldport, Warm Springs, Warrenton, Willamette National Forest, Willamette Valley, Wilsonville, Woodburn, Yachats.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Portland a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 27.8 ℃ (82.04 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná maximální teplota 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 2 ℃ (35.6 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 19.2. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 3.9.

Při cestování, jehož cílem je Oregon, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Oregon. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci leden je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 18.4. Průměrné srážky jsou 126 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:05 a na konci měsíce 9:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci únor je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 14.7. Průměrné srážky jsou 93.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:21 a na konci měsíce 11:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci březen je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 17.5. Průměrné srážky jsou 91.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci duben je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 16.2. Průměrné srážky jsou 70.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:31 a na konci měsíce 14:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci květen je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 13.6. Průměrné srážky jsou 62.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:54 a na konci měsíce 15:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci červen je 23 ℃ (73.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 9.4. Průměrné srážky jsou 43.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:39 a na konci měsíce 15:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci červenec je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 4.1. Průměrné srážky jsou 16.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:22 a na konci měsíce 14:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci srpen je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 3.9. Průměrné srážky jsou 17.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:13 a na konci měsíce 13:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci září je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.6. Průměrné srážky jsou 37 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:43 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci říjen je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 12.7. Průměrné srážky jsou 77 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:08 a na konci měsíce 10:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci listopad je 12 ℃ (53.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.85 ℃ (49.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 19.2. Průměrné srážky jsou 143.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:40 a na konci měsíce 9:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Oregon - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Oregon v měsíci prosinec je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2 ℃ (35.6 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.85 ℃ (49.73 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 18.6. Průměrné srážky jsou 142.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:45 a na konci měsíce 8:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Oregon. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Eugeneteplota: - nejvyšší teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)nejnižší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)srážky: 201.3mmdeštivé dny: 18.1
Medfordteplota: - nejvyšší teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)nejnižší teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)srážky: 88.2mmdeštivé dny: 14.6
Pendletonteplota: - nejvyšší teplota: 6 ℃ (42.8 ℉)nejnižší teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)srážky: 37.7mmdeštivé dny: -
Portlandteplota: - nejvyšší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)nejnižší teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)srážky: 142.5mmdeštivé dny: 18.6
Salemteplota: - nejvyšší teplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)nejnižší teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)srážky: 172.5mmdeštivé dny: 17.9
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.