Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Pacific Coast

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Pacific Coast? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Mexiko - Pacific Coast

Pacific Coast - aké počasie môžete očakávať

Pacific Coast je súčasťou zeme Mexiko. Klíma Mexika je rozmanitá, niekde tropická, niekde púštna. Na severe môžete očakávať nižšie teploty počas zimy a menej dažďov počas roka. Na juhu sú teploty celkom konštantné po celý rok. Ale mali by ste vždy pozerať na výšku miesta, kde plánujete ísť. Väčšina krajiny má od júna do októbra daždivú sezónu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Acapulco, Ajijic, Angangueo, Barra de Navidad, Barra de Potosí, Bucerias, Chacala, Chapala, Colima, Cuajinicuilapa, Erongarícuaro, Guadalajara, Guerrero, Hierve el Agua, Huatulco, Iguala, Ixtapa, Jalisco, Janitzio, Jaracuaro, La Manzanilla, La Peñita de Jaltemba, Lake Patzcuaro, Lazaro Cardenas, Lo de Marcos, Manzanillo, Maruata, Mazunte, Michoacan, Monarch Butterfly Reserves, Monte Alban, Morelia, Napizaro, Nayarit, Oaxaca, Opongio, Paracho de Verduzco, Paricutin, Patzcuaro, Puerto Escondido, Puerto Vallarta, Punta Mita, San Blas, San José del Pacífico, San Juan de los Lagos, San Luis Soyatlán, San Patricio Melaque, Santa Clara De Cobre, Santa Fe La Laguna, Sayulita, Taxco, Tepatitlan, Tepic, Tequila, Troncones, Tzintsuntzan, Uruapan, Zamora de Hidalgo, Zihuatanejo, Zipolite, Zirahuen.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Acapulco a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 32.8 ℃ (91.04 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 14.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 0.2.

Pri cestovaní v lokácii Pacific Coast vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Mexiko je Volcan Pico de Orizaba (5636 m) a najnižší bod je Laguna Salada (-10 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Pacific Coast. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci Január je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 1. Priemerné zrážky sú 13.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:13 a na konci mesiaca 11:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci Február je 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 0.5. Priemerné zrážky sú 3.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:35 a na konci mesiaca 11:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci Marec je 31.2 ℃ (88.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 0.2. Priemerné zrážky sú 1.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:02 a na konci mesiaca 12:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci Apríl je 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.2 ℃ (88.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 0.3. Priemerné zrážky sú 4.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:31 a na konci mesiaca 12:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci Máj je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.2 ℃ (88.16 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 2.5. Priemerné zrážky sú 23 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:55 a na konci mesiaca 13:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci Jún je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13. Priemerné zrážky sú 267.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:07 a na konci mesiaca 13:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci Júl je 32.8 ℃ (91.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.8. Priemerné zrážky sú 248 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:02 a na konci mesiaca 12:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci August je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 13. Priemerné zrážky sú 285.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 12:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci September je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25 ℃ (77 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 14.4. Priemerné zrážky sú 298.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:16 a na konci mesiaca 12:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci Október je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.7. Priemerné zrážky sú 129.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:48 a na konci mesiaca 11:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci November je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.7 ℃ (89.06 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.2 ℃ (88.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 1.7. Priemerné zrážky sú 17.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:23 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Pacific Coast - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pacific Coast v mesiaci December je 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.2 ℃ (88.16 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 1. Priemerné zrážky sú 11.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:08 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Pacific Coast. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Puerto Vallartateplota: - najvyššia teplota: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najnižšia teplota: 18.2 ℃ (64.76 ℉)zrážky: 23mmdaždivé dni: 1.9
Guadalajarateplota: - najvyššia teplota: 25.8 ℃ (78.44 ℉)najnižšia teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)zrážky: 8.1mmdaždivé dni: 1.8
Acapulcoteplota: - najvyššia teplota: 31.4 ℃ (88.52 ℉)najnižšia teplota: 23.9 ℃ (75.02 ℉)zrážky: 11.6mmdaždivé dni: 1
Huatulcoteplota: - najvyššia teplota: 33.7 ℃ (92.66 ℉)najnižšia teplota: 19.3 ℃ (66.74 ℉)zrážky: 6.5mmdaždivé dni: 0.4
Manzanilloteplota: - najvyššia teplota: 29.4 ℃ (84.92 ℉)najnižšia teplota: 21.2 ℃ (70.16 ℉)zrážky: 15.7mmdaždivé dni: 1.6
Moreliateplota: - najvyššia teplota: 26.2 ℃ (79.16 ℉)najnižšia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)zrážky: 5.5mmdaždivé dni: 1.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.