Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Pacific Coast

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Pacific Coast? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Północna - Meksyk - Pacific Coast

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Pacific Coast

Pacific Coast jest częścią Meksyk. Klimat Meksyku jest zróżnicowany, gdzieś jest tropikalny, gdzieś na pustyni. Na północy można spodziewać się niższych temperatur podczas zimy i mniej deszczów w ciągu roku. Na południu temperatury są dość stałe przez cały rok. Ale zawsze powinieneś rozważyć wzniesienie miejsca, w którym planujesz iść. Większość kraju ma sezon deszczowy od czerwca do października.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Acapulco, Ajijic, Angangueo, Barra de Navidad, Barra de Potosí, Bucerias, Chacala, Chapala, Colima, Cuajinicuilapa, Erongarícuaro, Guadalajara, Guerrero, Hierve el Agua, Huatulco, Iguala, Ixtapa, Jalisco, Janitzio, Jaracuaro, La Manzanilla, La Peñita de Jaltemba, Lake Patzcuaro, Lazaro Cardenas, Lo de Marcos, Manzanillo, Maruata, Mazunte, Michoacan, Monarch Butterfly Reserves, Monte Alban, Morelia, Napizaro, Nayarit, Oaxaca, Opongio, Paracho de Verduzco, Paricutin, Patzcuaro, Puerto Escondido, Puerto Vallarta, Punta Mita, San Blas, San José del Pacífico, San Juan de los Lagos, San Luis Soyatlán, San Patricio Melaque, Santa Clara De Cobre, Santa Fe La Laguna, Sayulita, Taxco, Tepatitlan, Tepic, Tequila, Troncones, Tzintsuntzan, Uruapan, Zamora de Hidalgo, Zihuatanejo, Zipolite, Zirahuen.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Acapulco oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.8 ℃ (76.64 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.7 ℃ (74.66 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 14.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.2.

Podczas podróży po Pacific Coast zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Meksyk jest Volcan Pico de Orizaba (5636 m) i najniższy punkt Laguna Salada (-10 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Pacific Coast. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w styczeń to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.6 ℃ (87.08 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 1. Średnia suma opadów 13.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:13 i na końcu miesiąca 11:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w luty to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 0.5. Średnia suma opadów 3.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:35 i na końcu miesiąca 11:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w marzec to 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 0.2. Średnia suma opadów 1.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:02 i na końcu miesiąca 12:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w kwiecień to 31.4 ℃ (88.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.3 ℃ (88.34 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 0.3. Średnia suma opadów 4.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:31 i na końcu miesiąca 12:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w maj to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.1 ℃ (77.18 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.2 ℃ (88.16 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 2.5. Średnia suma opadów 23 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:55 i na końcu miesiąca 13:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w czerwiec to 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.25 ℃ (90.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13. Średnia suma opadów 267.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:07 i na końcu miesiąca 13:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w lipiec to 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.25 ℃ (90.05 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 11.8. Średnia suma opadów 248 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:02 i na końcu miesiąca 12:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w sierpień to 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.15 ℃ (89.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 13. Średnia suma opadów 285.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:43 i na końcu miesiąca 12:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w wrzesień to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25 ℃ (77 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.15 ℃ (89.87 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 14.4. Średnia suma opadów 298.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:16 i na końcu miesiąca 12:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w październik to 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7.7. Średnia suma opadów 129.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:48 i na końcu miesiąca 11:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w listopad to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.9 ℃ (76.82 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.7 ℃ (89.06 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 1.7. Średnia suma opadów 17.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 11:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Pacific Coast w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pacific Coast w grudzień to 31.4 ℃ (88.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.2 ℃ (88.16 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 1. Średnia suma opadów 11.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:08 i na końcu miesiąca 11:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Pacific Coast w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Puerto Vallartatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najniższa temperatura: 18.2 ℃ (64.76 ℉)opady: 23mmdeszcz deszcz dni: 1.9
Guadalajaratemperatura: - najwyższa temperatura: 25.8 ℃ (78.44 ℉)najniższa temperatura: 11.6 ℃ (52.88 ℉)opady: 8.1mmdeszcz deszcz dni: 1.8
Acapulcotemperatura: - najwyższa temperatura: 31.4 ℃ (88.52 ℉)najniższa temperatura: 23.9 ℃ (75.02 ℉)opady: 11.6mmdeszcz deszcz dni: 1
Huatulcotemperatura: - najwyższa temperatura: 33.7 ℃ (92.66 ℉)najniższa temperatura: 19.3 ℃ (66.74 ℉)opady: 6.5mmdeszcz deszcz dni: 0.4
Manzanillotemperatura: - najwyższa temperatura: 29.4 ℃ (84.92 ℉)najniższa temperatura: 21.2 ℃ (70.16 ℉)opady: 15.7mmdeszcz deszcz dni: 1.6
Moreliatemperatura: - najwyższa temperatura: 26.2 ℃ (79.16 ℉)najniższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)opady: 5.5mmdeszcz deszcz dni: 1.9
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.