Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Pays de la Loire

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Pays de la Loire? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Francja - Pays de la Loire

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Pays de la Loire

Pays de la Loire jest częścią Francja. Francja to dość duży kraj, więc klimat jest tutaj zróżnicowany. Większość nisko położonych obszarów Francji znajduje się w strefie klimatu oceanicznego, więc można ogólnie spodziewać się chłodnych zim i łagodnego lata. Ale na Morzu Śródziemnym są łagodne zimy i gorące lata. W większości regionów zamorskich Francji można się spodziewać tropikalnego klimatu.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Angers, Château du Loir, Clisson, Durtal, Fontevrault, Guerande, La Baule, La Chartre sur le Loir, Le Mans, Les Sables d'Olonne, Lhomme, Montsoreau, Nantes, Pornic, Saint Nazaire, Saumur.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Nantes oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.2 ℃ (57.56 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 9 ℃ (48.2 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 2.9 ℃ (37.22 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.5.

Podczas podróży po Pays de la Loire zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Francja jest Mont Blanc (4810 m) i najniższy punkt Rhone River delta (-2 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Pays de la Loire. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w styczeń to 9 ℃ (48.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.65 ℃ (49.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 12.7. Średnia suma opadów 84.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:54 i na końcu miesiąca 9:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w luty to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.65 ℃ (49.37 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.65 ℃ (52.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 11.4. Średnia suma opadów 76.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:15 i na końcu miesiąca 11:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w marzec to 13 ℃ (55.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.7 ℃ (40.46 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.65 ℃ (52.97 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.05 ℃ (57.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 10.5. Średnia suma opadów 59.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w kwiecień to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6 ℃ (42.8 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.05 ℃ (57.29 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.7. Średnia suma opadów 57.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:36 i na końcu miesiąca 14:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w maj to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10.9. Średnia suma opadów 64 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:05 i na końcu miesiąca 15:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w czerwiec to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.4 ℃ (54.32 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.5. Średnia suma opadów 42.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:53 i na końcu miesiąca 15:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w lipiec to 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 6.7. Średnia suma opadów 46 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:35 i na końcu miesiąca 15:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w sierpień to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.5. Średnia suma opadów 40.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:21 i na końcu miesiąca 13:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w wrzesień to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.5 ℃ (74.3 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.55 ℃ (67.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.6. Średnia suma opadów 68.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:45 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w październik to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.55 ℃ (67.19 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.55 ℃ (58.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 11.6. Średnia suma opadów 81.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:04 i na końcu miesiąca 10:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w listopad to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.4 ℃ (41.72 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.55 ℃ (58.19 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11 ℃ (51.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 11.7. Średnia suma opadów 85.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:31 i na końcu miesiąca 8:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Pays de la Loire w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Pays de la Loire w grudzień to 9.8 ℃ (49.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.9 ℃ (39.02 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11 ℃ (51.8 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.4 ℃ (48.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 12.9. Średnia suma opadów 91.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:33 i na końcu miesiąca 8:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.