Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Plains

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Plains? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - India - Plains

Plains - aké počasie môžete očakávať

Plains je súčasťou zeme India. India je obrovská krajina, takže sa klima Indie líši - od tropického monzúnu na juhu až mierneho na severe. Na západe je suchá púšť, tundra a ľadovce na severe a vlhké tropické oblasti na juhozápade. Štyri hlavné ročné obdobia sa tu dajú rozlíšiť: zima od decembra do februára, leto od marca do mája, monzúnová dažďová sezóna od júna do septembra a obdobie po monzúne od októbra do novembra.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Agra, Aligarh, Allahabad, Ambala, Ambala Division, Amritsar, Anga, Awadh, Ayodhya, Ballia, Bandhavgarh National Park, Bareilly, Barnala, Bathinda, Begusarai, Bettiah, Betul, Bhagalpur, Bhedaghat, Bhimbetka, Bhojpur, Bhondsi, Bhopal, Bhopal Narmadapuram Division, Bhuna, Bihar, Bihar Sharif, Bina, Bodh Gaya, Burhanpur, Chandausi, Chanderi, Chandigarh, Chhapra, Chitrakoot, Chunar, Damoh, Darbhanga, Datia, Delhi, Dewas, Doab, Doaba, Dudhwa National Park, Eastern Madhya Pradesh, Etawah, Faizabad, Faridabad, Faridkot, Firozpur, Gaya, Ghaziabad, Gorakhpur, Gurgaon, Gurgaon Division, Gwalior, Hanuwantiya, Haryana, Hisar, Hisar Division, Indore, Jabalpur, Jabalpur Sagar Division, Jalandhar, Jaunpur, Jhansi, Jind, Kalka, Kanha National Park, Kanpur, Kapurthala, Karnal, Katihar, Khajuraho, Khargone, Kuchesar, Kurukshetra, Kushinagar, Lucknow, Ludhiana, Machhiwara, Madhya Pradesh, Magadha, Maheshwar, Maihar, Majha, Malwa, Mandu, Mardana, Mathura, Meerut, Mirzapur, Mithila, Moga, Mohali, Moradabad, Morni, Munger, Muzaffarpur, Nalanda, Nandgaon, Noida, Northern Bundelkhand, Northern Madhya Pradesh, Omkareshwar, Orchha, Pachmarhi, Panchkula, Panipat, Panna National Park, Patalpani, Pathankot, Patiala, Patna, Pawapuri, Pench National Park, Pilibhit, Punjab, Purvanchal, Rajgir, Rajpura, Ratlam, Raxaul, Rewa, Rewari, Robertsganj, Rohilkhand, Rohtak, Rohtak Division, Sagar, Saharanpur, Samana, Sanchi, Sarnath, Sasaram, Satna, Satpura National Park, Shahdol, Shivpuri, Simultala, Sitamarhi, Sitapur, Sonipat, Sultanpur, Sultanpur National Park, Sunauli, Ujjain, Unnao, Uttar Pradesh, Varanasi, Vrindavan, Western Madhya Pradesh, Zirakpur.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Agra a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Máj, priemerná maximálna teplota je 42.9 ℃ (109.22 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.8 ℃ (46.04 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Plains vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi India je Kanchenjunga (8586 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Plains. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci Január je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Priemerné zrážky sú 13.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:36 a na konci mesiaca 10:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci Február je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.5 ℃ (83.3 ℉). Priemerné zrážky sú 17.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:13 a na konci mesiaca 11:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci Marec je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.5 ℃ (83.3 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.2 ℃ (95.36 ℉). Priemerné zrážky sú 9.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:00 a na konci mesiaca 12:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci Apríl je 38.9 ℃ (102.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.2 ℃ (95.36 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.9 ℃ (105.62 ℉). Priemerné zrážky sú 6.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:48 a na konci mesiaca 13:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci Máj je 42.9 ℃ (109.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.9 ℃ (105.62 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 41.75 ℃ (107.15 ℉). Priemerné zrážky sú 11.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:29 a na konci mesiaca 13:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci Jún je 40.6 ℃ (105.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 41.75 ℃ (107.15 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 38.15 ℃ (100.67 ℉). Priemerné zrážky sú 56.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:50 a na konci mesiaca 13:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci Júl je 35.7 ℃ (96.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 38.15 ℃ (100.67 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.6 ℃ (94.28 ℉). Priemerné zrážky sú 207.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:42 a na konci mesiaca 13:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci August je 33.5 ℃ (92.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.6 ℃ (94.28 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.7 ℃ (92.66 ℉). Priemerné zrážky sú 246.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:09 a na konci mesiaca 12:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci September je 33.9 ℃ (93.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.7 ℃ (92.66 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.85 ℃ (92.93 ℉). Priemerné zrážky sú 126.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:24 a na konci mesiaca 12:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci Október je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.85 ℃ (92.93 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Priemerné zrážky sú 24.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:36 a na konci mesiaca 11:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci November je 29.5 ℃ (85.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Priemerné zrážky sú 4.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:53 a na konci mesiaca 10:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Plains - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Plains v mesiaci December je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerné zrážky sú 6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:27 a na konci mesiaca 10:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Plains. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bhopalteplota: - najvyššia teplota: 26.2 ℃ (79.16 ℉)najnižšia teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)zrážky: 10.7mmdaždivé dni: -
Chandigarhteplota: - najvyššia teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)najnižšia teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)zrážky: 19.3mmdaždivé dni: 1.9
Lucknowteplota: - najvyššia teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najnižšia teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)zrážky: 16.2mmdaždivé dni: -
Patnateplota: - najvyššia teplota: 24.4 ℃ (75.92 ℉)najnižšia teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)zrážky: 7.3mmdaždivé dni: -
Agrateplota: - najvyššia teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najnižšia teplota: 8.4 ℃ (47.12 ℉)zrážky: 6mmdaždivé dni: -
Allahabadteplota: - najvyššia teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najnižšia teplota: 9.8 ℃ (49.64 ℉)zrážky: 7.1mmdaždivé dni: -
Amritsarteplota: - najvyššia teplota: 21 ℃ (69.8 ℉)najnižšia teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)zrážky: 14.4mmdaždivé dni: -
Bareillyteplota: - najvyššia teplota: 23 ℃ (73.4 ℉)najnižšia teplota: 9 ℃ (48.2 ℉)zrážky: 9.7mmdaždivé dni: -
Bhagalpurteplota: - najvyššia teplota: 26 ℃ (78.8 ℉)najnižšia teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)zrážky: 3.3mmdaždivé dni: -
Gayateplota: - najvyššia teplota: 25.5 ℃ (77.9 ℉)najnižšia teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)zrážky: 3.6mmdaždivé dni: -
Gorakhpurteplota: - najvyššia teplota: 24.9 ℃ (76.82 ℉)najnižšia teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)zrážky: 6.1mmdaždivé dni: -
Gwaliorteplota: - najvyššia teplota: 25.4 ℃ (77.72 ℉)najnižšia teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)zrážky: 6.9mmdaždivé dni: -
Indoreteplota: - najvyššia teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najnižšia teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)zrážky: 6.2mmdaždivé dni: -
Jabalpurteplota: - najvyššia teplota: 25.6 ℃ (78.08 ℉)najnižšia teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)zrážky: 9.8mmdaždivé dni: -
Karnalteplota: - najvyššia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)najnižšia teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)zrážky: 9.6mmdaždivé dni: -
Ludhianateplota: - najvyššia teplota: 21.6 ℃ (70.88 ℉)najnižšia teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)zrážky: 15.9mmdaždivé dni: 2.1
Varanasiteplota: - najvyššia teplota: 25.2 ℃ (77.36 ℉)najnižšia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)zrážky: 6.4mmdaždivé dni: -
Kanpurteplota: - najvyššia teplota: 24.4 ℃ (75.92 ℉)najnižšia teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)zrážky: 7.1mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.