Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Plains

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Plains? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Indie - Plains

Plains - jaké počasí lze čekat

Plains je součástí země Indie. Indie je obrovská země, takže klima Indie se liší - od tropického monzunu na jihu do mírného na severu. Na západě je vyprahlá poušť, tundra a ledovce na severu a vlhké tropické oblasti na jihozápadě. Zde lze rozlišovat čtyři hlavní sezóny: zimní období od prosince do února, léto od března do května, měsíční období dešťů od června do září a období po monzunu od října do listopadu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Agra, Aligarh, Allahabad, Ambala, Ambala Division, Amritsar, Anga, Awadh, Ayodhya, Ballia, Bandhavgarh National Park, Bareilly, Barnala, Bathinda, Begusarai, Bettiah, Betul, Bhagalpur, Bhedaghat, Bhimbetka, Bhojpur, Bhondsi, Bhopal, Bhopal Narmadapuram Division, Bhuna, Bihar, Bihar Sharif, Bina, Bodh Gaya, Burhanpur, Chandausi, Chanderi, Chandigarh, Chhapra, Chitrakoot, Chunar, Damoh, Darbhanga, Datia, Delhi, Dewas, Doab, Doaba, Dudhwa National Park, Eastern Madhya Pradesh, Etawah, Faizabad, Faridabad, Faridkot, Firozpur, Gaya, Ghaziabad, Gorakhpur, Gurgaon, Gurgaon Division, Gwalior, Hanuwantiya, Haryana, Hisar, Hisar Division, Indore, Jabalpur, Jabalpur Sagar Division, Jalandhar, Jaunpur, Jhansi, Jind, Kalka, Kanha National Park, Kanpur, Kapurthala, Karnal, Katihar, Khajuraho, Khargone, Kuchesar, Kurukshetra, Kushinagar, Lucknow, Ludhiana, Machhiwara, Madhya Pradesh, Magadha, Maheshwar, Maihar, Majha, Malwa, Mandu, Mardana, Mathura, Meerut, Mirzapur, Mithila, Moga, Mohali, Moradabad, Morni, Munger, Muzaffarpur, Nalanda, Nandgaon, Noida, Northern Bundelkhand, Northern Madhya Pradesh, Omkareshwar, Orchha, Pachmarhi, Panchkula, Panipat, Panna National Park, Patalpani, Pathankot, Patiala, Patna, Pawapuri, Pench National Park, Pilibhit, Punjab, Purvanchal, Rajgir, Rajpura, Ratlam, Raxaul, Rewa, Rewari, Robertsganj, Rohilkhand, Rohtak, Rohtak Division, Sagar, Saharanpur, Samana, Sanchi, Sarnath, Sasaram, Satna, Satpura National Park, Shahdol, Shivpuri, Simultala, Sitamarhi, Sitapur, Sonipat, Sultanpur, Sultanpur National Park, Sunauli, Ujjain, Unnao, Uttar Pradesh, Varanasi, Vrindavan, Western Madhya Pradesh, Zirakpur.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Agra a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde květen, průměrná maximální teplota 42.9 ℃ (109.22 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 23 ℃ (73.4 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 7.8 ℃ (46.04 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Plains, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Indie je Kanchenjunga (8586 m) a nejnižší bod je Indian Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Plains. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Plains - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci leden je 23 ℃ (73.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Průměrné srážky jsou 13.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:36 a na konci měsíce 10:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Plains - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci únor je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.5 ℃ (83.3 ℉). Průměrné srážky jsou 17.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:13 a na konci měsíce 11:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Plains - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci březen je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.5 ℃ (83.3 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 35.2 ℃ (95.36 ℉). Průměrné srážky jsou 9.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:00 a na konci měsíce 12:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Plains - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci duben je 38.9 ℃ (102.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 35.2 ℃ (95.36 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 40.9 ℃ (105.62 ℉). Průměrné srážky jsou 6.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:48 a na konci měsíce 13:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Plains - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci květen je 42.9 ℃ (109.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 40.9 ℃ (105.62 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 41.75 ℃ (107.15 ℉). Průměrné srážky jsou 11.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:29 a na konci měsíce 13:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Plains - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci červen je 40.6 ℃ (105.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 41.75 ℃ (107.15 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 38.15 ℃ (100.67 ℉). Průměrné srážky jsou 56.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:50 a na konci měsíce 13:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Plains - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci červenec je 35.7 ℃ (96.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 38.15 ℃ (100.67 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.6 ℃ (94.28 ℉). Průměrné srážky jsou 207.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:42 a na konci měsíce 13:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Plains - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci srpen je 33.5 ℃ (92.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.6 ℃ (94.28 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.7 ℃ (92.66 ℉). Průměrné srážky jsou 246.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:09 a na konci měsíce 12:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Plains - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci září je 33.9 ℃ (93.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.7 ℃ (92.66 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.85 ℃ (92.93 ℉). Průměrné srážky jsou 126.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:24 a na konci měsíce 12:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Plains - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci říjen je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.85 ℃ (92.93 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Průměrné srážky jsou 24.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:36 a na konci měsíce 11:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Plains - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci listopad je 29.5 ℃ (85.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Průměrné srážky jsou 4.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:53 a na konci měsíce 10:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Plains - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Plains v měsíci prosinec je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Průměrné srážky jsou 6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:27 a na konci měsíce 10:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Plains. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bhopalteplota: - nejvyšší teplota: 26.2 ℃ (79.16 ℉)nejnižší teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)srážky: 10.7mmdeštivé dny: -
Chandigarhteplota: - nejvyšší teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)nejnižší teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)srážky: 19.3mmdeštivé dny: 1.9
Lucknowteplota: - nejvyšší teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)nejnižší teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)srážky: 16.2mmdeštivé dny: -
Patnateplota: - nejvyšší teplota: 24.4 ℃ (75.92 ℉)nejnižší teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)srážky: 7.3mmdeštivé dny: -
Agrateplota: - nejvyšší teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)nejnižší teplota: 8.4 ℃ (47.12 ℉)srážky: 6mmdeštivé dny: -
Allahabadteplota: - nejvyšší teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)nejnižší teplota: 9.8 ℃ (49.64 ℉)srážky: 7.1mmdeštivé dny: -
Amritsarteplota: - nejvyšší teplota: 21 ℃ (69.8 ℉)nejnižší teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)srážky: 14.4mmdeštivé dny: -
Bareillyteplota: - nejvyšší teplota: 23 ℃ (73.4 ℉)nejnižší teplota: 9 ℃ (48.2 ℉)srážky: 9.7mmdeštivé dny: -
Bhagalpurteplota: - nejvyšší teplota: 26 ℃ (78.8 ℉)nejnižší teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)srážky: 3.3mmdeštivé dny: -
Gayateplota: - nejvyšší teplota: 25.5 ℃ (77.9 ℉)nejnižší teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)srážky: 3.6mmdeštivé dny: -
Gorakhpurteplota: - nejvyšší teplota: 24.9 ℃ (76.82 ℉)nejnižší teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)srážky: 6.1mmdeštivé dny: -
Gwaliorteplota: - nejvyšší teplota: 25.4 ℃ (77.72 ℉)nejnižší teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)srážky: 6.9mmdeštivé dny: -
Indoreteplota: - nejvyšší teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)nejnižší teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)srážky: 6.2mmdeštivé dny: -
Jabalpurteplota: - nejvyšší teplota: 25.6 ℃ (78.08 ℉)nejnižší teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)srážky: 9.8mmdeštivé dny: -
Karnalteplota: - nejvyšší teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)nejnižší teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)srážky: 9.6mmdeštivé dny: -
Ludhianateplota: - nejvyšší teplota: 21.6 ℃ (70.88 ℉)nejnižší teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)srážky: 15.9mmdeštivé dny: 2.1
Varanasiteplota: - nejvyšší teplota: 25.2 ℃ (77.36 ℉)nejnižší teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)srážky: 6.4mmdeštivé dny: -
Kanpurteplota: - nejvyšší teplota: 24.4 ℃ (75.92 ℉)nejnižší teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)srážky: 7.1mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.