Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Poľsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Poľsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Poľsko

Poľsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Poľska je mierna. Môžete očakávať chladné, úplne zamračené, mierne silné zimy s častými zrážkami a mierne leto s veľmi častými dažďami. Leto je zvyčajne menej vlhké ako zima. Jar a jeseň sú vo všeobecnosti slnečné.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Augustów, Auschwitz Birkenau, Beskids, Bełchatów, Bełżec, Białowieża, Białowieża National Park, Białystok, Bielawa, Bielsko Biała, Bieszczady, Biskupin, Bochnia, Bolesławiec, Braniewo, Brzeg, Busko Zdrój, Bydgoszcz, Bytom, Bytów, Chałupy, Chełm, Chełmno, Chochołów, Ciechocinek, Cieszyn, Częstochowa, Darłowo, Dolnośląskie, Dziekanowice, Dziwnów, Dębno, Eastern Beskids, Elbląg, Ełk, Frombork, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Gorce, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Gąbin, Hel, Iława, Jarosław, Jastarnia, Jastrzębia Góra, Jawor, Jelenia Góra, Jura Mountains, Jurata, Józefów, Kadyny, Kalisz, Kalwaria Zebrzydowska, Kamień Pomorski, Kampinos Park Narodowy, Karkonosze Park Narodowy, Karpacz, Katowice, Kazimierz Dolny, Kielce, Koszalin, Kołobrzeg, Kościerzyna, Kraków, Krosno, Krutyń, Krynica Zdrój, Krynica Morska, Kudowa Zdrój, Kujawsko Pomorskie, Kórnik, Kędzierzyn Koźle, Kętrzyn, Kłodzko, Legnica, Limanowa, Lubartow, Lubelskie, Lubin, Lublin, Lubuskie, Malbork, Malczyce, Manasterzec, Mazowieckie, Małopolskie, Mielno, Mikołajki, Międzyodrze, Międzyzdroje, Moszna, Nakło, Niedzica, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Nowy Wiśnicz, Nysa, Ogrodzieniec, Ojców Park Narodowy, Olsztyn, Opole, Opolskie, Ostróda, Ostrów Lednicki, Ostrów Wielkopolski, Owińska, Oświęcim, Pieniński Park Narodowy, Pilica, Piotrków Trybunalski, Podhale, Podkarpackie, Podlaskie, Police, Pomorskie, Poznań, Przemyśl, Puck, Puszczykowo, Płock, Rabka Zdrój, Radom, Rogalin, Rowy, Roztocze, Ruda Śląska, Rzeszów, Sandomierz, Sanok, Sejny, Siemiechów, Silesian Beskids, Silesian Voivodeship, Slowinski National Park, Solina, Sopot, Sosnowiec, Stołowe Góry Park Narodowy, Sucha Beskidzka, Suwałki, Szamotuły, Szczawnica Zdrój, Szczecin, Szczyrk, Szreniawa, Sztutowo, Sztynort, Szydłowiec, Słubice, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tatra National Park, Toruń, Trzęsacz, Tykocin, Ustka, Ustronie Morskie, Wadowice, Wambierzyce, Warmia Masuria, Warsaw, Wałbrzych, Wdzydze Kiszewskie, Western Beskids, Wieliczka, Wielkopolski National Park, Wielkopolskie, Wigry, Wigry Park Narodowy, Wisła, Wolin, Wolsztyn, Wrocław, Wschowa, Wągrowiec, Władysławowo, Zachodniopomorskie, Zamość, Zawoja, Zielona Góra, Łańcut, Łeba, Łukta, Łódzkie, Łódź, Łęknica, Świdnica, Świdwie, Świeradów Zdrój, Świnoujście, Świętokrzyskie, Żnin.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -4.3 ℃ (24.26 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 16.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 11.3.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Poľsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Rysy (2499 m) a najnižší bod je near Raczki Elblaskie (-2 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Poľsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci Január je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.3 ℃ (24.26 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.35 ℃ (34.43 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.6 ℃ (34.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 16.4. Priemerné zrážky sú 26.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:14 a na konci mesiaca 8:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci Február je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.7 ℃ (25.34 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.65 ℃ (40.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 14.6. Priemerné zrážky sú 26.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:53 a na konci mesiaca 10:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci Marec je 7 ℃ (44.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.65 ℃ (40.37 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 13.5. Priemerné zrážky sú 29.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:53 a na konci mesiaca 12:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci Apríl je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.3. Priemerné zrážky sú 33.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:55 a na konci mesiaca 14:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci Máj je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.3. Priemerné zrážky sú 53.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:43 a na konci mesiaca 16:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci Jún je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 12.6. Priemerné zrážky sú 69.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:44 a na konci mesiaca 16:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci Júl je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12.5. Priemerné zrážky sú 72.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:21 a na konci mesiaca 15:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci August je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11.4. Priemerné zrážky sú 63.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:49 a na konci mesiaca 13:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci September je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 11.9. Priemerné zrážky sú 48.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:53 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci Október je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 12.3. Priemerné zrážky sú 32.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:53 a na konci mesiaca 9:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci November je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 14.8. Priemerné zrážky sú 39.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:00 a na konci mesiaca 8:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Poľsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Poľsko v mesiaci December je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.35 ℃ (34.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 15.8. Priemerné zrážky sú 35.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:47 a na konci mesiaca 7:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Poľsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Warsawteplota: - najvyššia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najnižšia teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)zrážky: 35.5mmdaždivé dni: 15.8
Gdanskteplota: - najvyššia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 38.7mmdaždivé dni: 17.9
Poznanteplota: - najvyššia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najnižšia teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)zrážky: 40.4mmdaždivé dni: 16.7
Krakowteplota: - najvyššia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)najnižšia teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)zrážky: 38.3mmdaždivé dni: 17
Szczecinteplota: - najvyššia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)najnižšia teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)zrážky: 43.9mmdaždivé dni: 16.9
Suwalkiteplota: - najvyššia teplota: 0 ℃ (32 ℉)najnižšia teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)zrážky: 41.5mmdaždivé dni: 17.8
Wroclawteplota: - najvyššia teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najnižšia teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)zrážky: 33mmdaždivé dni: 15.5
Bialystokteplota: - najvyššia teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)najnižšia teplota: -4 ℃ (24.8 ℉)zrážky: 37.7mmdaždivé dni: 16.8
Klodzkoteplota: - najvyššia teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)najnižšia teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)zrážky: 28.9mmdaždivé dni: 15.3
Koszalinteplota: - najvyššia teplota: 3.2 ℃ (37.76 ℉)najnižšia teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)zrážky: 55.9mmdaždivé dni: 18.5
Lodzteplota: - najvyššia teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)najnižšia teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)zrážky: 42.9mmdaždivé dni: 17.3
Lublinteplota: - najvyššia teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)najnižšia teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)zrážky: 34.9mmdaždivé dni: 17.3
Olsztynteplota: - najvyššia teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)najnižšia teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)zrážky: 48.1mmdaždivé dni: 18.6
Rzeszowteplota: - najvyššia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najnižšia teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)zrážky: 37.3mmdaždivé dni: 15.4
Torunteplota: - najvyššia teplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)najnižšia teplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)zrážky: 39mmdaždivé dni: 17
Zielona Gorateplota: - najvyššia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najnižšia teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)zrážky: 45.2mmdaždivé dni: 18.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.