Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Polska

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Polska? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Polska

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Polska

Klimat Polski jest umiarkowany. Możesz spodziewać się zimnych, dość pochmurnych, umiarkowanie silnych zim z częstymi opadami i łagodnych lat z dość częstymi deszczami. Lato jest zwykle mniej wilgotne niż zima. Wiosna i jesień są zwykle słoneczne.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Augustów, Auschwitz Birkenau, Beskids, Bełchatów, Bełżec, Białowieża, Białowieża National Park, Białystok, Bielawa, Bielsko Biała, Bieszczady, Biskupin, Bochnia, Bolesławiec, Braniewo, Brzeg, Busko Zdrój, Bydgoszcz, Bytom, Bytów, Chałupy, Chełm, Chełmno, Chochołów, Ciechocinek, Cieszyn, Częstochowa, Darłowo, Dolnośląskie, Dziekanowice, Dziwnów, Dębno, Eastern Beskids, Elbląg, Ełk, Frombork, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Gorce, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Gąbin, Hel, Iława, Jarosław, Jastarnia, Jastrzębia Góra, Jawor, Jelenia Góra, Jura Mountains, Jurata, Józefów, Kadyny, Kalisz, Kalwaria Zebrzydowska, Kamień Pomorski, Kampinos Park Narodowy, Karkonosze Park Narodowy, Karpacz, Katowice, Kazimierz Dolny, Kielce, Koszalin, Kołobrzeg, Kościerzyna, Kraków, Krosno, Krutyń, Krynica Zdrój, Krynica Morska, Kudowa Zdrój, Kujawsko Pomorskie, Kórnik, Kędzierzyn Koźle, Kętrzyn, Kłodzko, Legnica, Limanowa, Lubartow, Lubelskie, Lubin, Lublin, Lubuskie, Malbork, Malczyce, Manasterzec, Mazowieckie, Małopolskie, Mielno, Mikołajki, Międzyodrze, Międzyzdroje, Moszna, Nakło, Niedzica, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Nowy Wiśnicz, Nysa, Ogrodzieniec, Ojców Park Narodowy, Olsztyn, Opole, Opolskie, Ostróda, Ostrów Lednicki, Ostrów Wielkopolski, Owińska, Oświęcim, Pieniński Park Narodowy, Pilica, Piotrków Trybunalski, Podhale, Podkarpackie, Podlaskie, Police, Pomorskie, Poznań, Przemyśl, Puck, Puszczykowo, Płock, Rabka Zdrój, Radom, Rogalin, Rowy, Roztocze, Ruda Śląska, Rzeszów, Sandomierz, Sanok, Sejny, Siemiechów, Silesian Beskids, Silesian Voivodeship, Slowinski National Park, Solina, Sopot, Sosnowiec, Stołowe Góry Park Narodowy, Sucha Beskidzka, Suwałki, Szamotuły, Szczawnica Zdrój, Szczecin, Szczyrk, Szreniawa, Sztutowo, Sztynort, Szydłowiec, Słubice, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tatra National Park, Toruń, Trzęsacz, Tykocin, Ustka, Ustronie Morskie, Wadowice, Wambierzyce, Warmia Masuria, Warsaw, Wałbrzych, Wdzydze Kiszewskie, Western Beskids, Wieliczka, Wielkopolski National Park, Wielkopolskie, Wigry, Wigry Park Narodowy, Wisła, Wolin, Wolsztyn, Wrocław, Wschowa, Wągrowiec, Władysławowo, Zachodniopomorskie, Zamość, Zawoja, Zielona Góra, Łańcut, Łeba, Łukta, Łódzkie, Łódź, Łęknica, Świdnica, Świdwie, Świeradów Zdrój, Świnoujście, Świętokrzyskie, Żnin.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.8 ℃ (56.84 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 0.9 ℃ (33.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -4.3 ℃ (24.26 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 16.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.3.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Polska, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Rysy (2499 m) i najniższy punkt near Raczki Elblaskie (-2 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Polska. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Polska w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w styczeń to 0.9 ℃ (33.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.3 ℃ (24.26 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.35 ℃ (34.43 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.6 ℃ (34.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 16.4. Średnia suma opadów 26.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:14 i na końcu miesiąca 8:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Polska w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w luty to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.7 ℃ (25.34 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.6 ℃ (34.88 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.65 ℃ (40.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 14.6. Średnia suma opadów 26.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:53 i na końcu miesiąca 10:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Polska w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w marzec to 7 ℃ (44.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.7 ℃ (30.74 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.65 ℃ (40.37 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 13.5. Średnia suma opadów 29.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:53 i na końcu miesiąca 12:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Polska w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w kwiecień to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.95 ℃ (62.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11.3. Średnia suma opadów 33.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:55 i na końcu miesiąca 14:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Polska w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w maj to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.95 ℃ (62.51 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12.3. Średnia suma opadów 53.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:43 i na końcu miesiąca 16:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Polska w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w czerwiec to 21.9 ℃ (71.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 12.6. Średnia suma opadów 69.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:44 i na końcu miesiąca 16:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Polska w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w lipiec to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.8 ℃ (56.84 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.55 ℃ (76.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.5. Średnia suma opadów 72.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:21 i na końcu miesiąca 15:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Polska w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w sierpień to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.55 ℃ (76.19 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11.4. Średnia suma opadów 63.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:49 i na końcu miesiąca 13:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Polska w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w wrzesień to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.5 ℃ (70.7 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 11.9. Średnia suma opadów 48.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:53 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Polska w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w październik to 12.7 ℃ (54.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5 ℃ (41 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.45 ℃ (49.01 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 12.3. Średnia suma opadów 32.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:53 i na końcu miesiąca 9:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Polska w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w listopad to 6.2 ℃ (43.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.7 ℃ (33.26 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.45 ℃ (49.01 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4 ℃ (39.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 14.8. Średnia suma opadów 39.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:00 i na końcu miesiąca 8:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Polska w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Polska w grudzień to 1.8 ℃ (35.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.9 ℃ (26.78 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4 ℃ (39.2 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.35 ℃ (34.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 15.8. Średnia suma opadów 35.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:47 i na końcu miesiąca 7:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Polska w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Warsawtemperatura: - najwyższa temperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najniższa temperatura: -2.9 ℃ (26.78 ℉)opady: 35.5mmdeszcz deszcz dni: 15.8
Gdansktemperatura: - najwyższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najniższa temperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)opady: 38.7mmdeszcz deszcz dni: 17.9
Poznantemperatura: - najwyższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najniższa temperatura: -1.9 ℃ (28.58 ℉)opady: 40.4mmdeszcz deszcz dni: 16.7
Krakowtemperatura: - najwyższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)najniższa temperatura: -3.6 ℃ (25.52 ℉)opady: 38.3mmdeszcz deszcz dni: 17
Szczecintemperatura: - najwyższa temperatura: 3.4 ℃ (38.12 ℉)najniższa temperatura: -1 ℃ (30.2 ℉)opady: 43.9mmdeszcz deszcz dni: 16.9
Suwalkitemperatura: - najwyższa temperatura: 0 ℃ (32 ℉)najniższa temperatura: -4.5 ℃ (23.9 ℉)opady: 41.5mmdeszcz deszcz dni: 17.8
Wroclawtemperatura: - najwyższa temperatura: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najniższa temperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)opady: 33mmdeszcz deszcz dni: 15.5
Bialystoktemperatura: - najwyższa temperatura: 0.6 ℃ (33.08 ℉)najniższa temperatura: -4 ℃ (24.8 ℉)opady: 37.7mmdeszcz deszcz dni: 16.8
Klodzkotemperatura: - najwyższa temperatura: 1.9 ℃ (35.42 ℉)najniższa temperatura: -3.3 ℃ (26.06 ℉)opady: 28.9mmdeszcz deszcz dni: 15.3
Koszalintemperatura: - najwyższa temperatura: 3.2 ℃ (37.76 ℉)najniższa temperatura: -1 ℃ (30.2 ℉)opady: 55.9mmdeszcz deszcz dni: 18.5
Lodztemperatura: - najwyższa temperatura: 1.9 ℃ (35.42 ℉)najniższa temperatura: -3 ℃ (26.6 ℉)opady: 42.9mmdeszcz deszcz dni: 17.3
Lublintemperatura: - najwyższa temperatura: 1 ℃ (33.8 ℉)najniższa temperatura: -3.6 ℃ (25.52 ℉)opady: 34.9mmdeszcz deszcz dni: 17.3
Olsztyntemperatura: - najwyższa temperatura: 1.3 ℃ (34.34 ℉)najniższa temperatura: -3.1 ℃ (26.42 ℉)opady: 48.1mmdeszcz deszcz dni: 18.6
Rzeszowtemperatura: - najwyższa temperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najniższa temperatura: -3.5 ℃ (25.7 ℉)opady: 37.3mmdeszcz deszcz dni: 15.4
Toruntemperatura: - najwyższa temperatura: 2.4 ℃ (36.32 ℉)najniższa temperatura: -2.6 ℃ (27.32 ℉)opady: 39mmdeszcz deszcz dni: 17
Zielona Goratemperatura: - najwyższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najniższa temperatura: -1.9 ℃ (28.58 ℉)opady: 45.2mmdeszcz deszcz dni: 18.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.