Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Polsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Polsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Polsko

Polsko - jaké počasí lze čekat

Klima Polska je mírné. Můžete očekávat chladné, poměrně zatažené, středně těžké zimy s častými srážkami a mírné léto s poměrně častými dešti. Léto je obvykle méně vlhké než v zimě. Jaro a podzim jsou obvykle slunečné.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Augustów, Auschwitz Birkenau, Beskids, Bełchatów, Bełżec, Białowieża, Białowieża National Park, Białystok, Bielawa, Bielsko Biała, Bieszczady, Biskupin, Bochnia, Bolesławiec, Braniewo, Brzeg, Busko Zdrój, Bydgoszcz, Bytom, Bytów, Chałupy, Chełm, Chełmno, Chochołów, Ciechocinek, Cieszyn, Częstochowa, Darłowo, Dolnośląskie, Dziekanowice, Dziwnów, Dębno, Eastern Beskids, Elbląg, Ełk, Frombork, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Gorce, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Gąbin, Hel, Iława, Jarosław, Jastarnia, Jastrzębia Góra, Jawor, Jelenia Góra, Jura Mountains, Jurata, Józefów, Kadyny, Kalisz, Kalwaria Zebrzydowska, Kamień Pomorski, Kampinos Park Narodowy, Karkonosze Park Narodowy, Karpacz, Katowice, Kazimierz Dolny, Kielce, Koszalin, Kołobrzeg, Kościerzyna, Kraków, Krosno, Krutyń, Krynica Zdrój, Krynica Morska, Kudowa Zdrój, Kujawsko Pomorskie, Kórnik, Kędzierzyn Koźle, Kętrzyn, Kłodzko, Legnica, Limanowa, Lubartow, Lubelskie, Lubin, Lublin, Lubuskie, Malbork, Malczyce, Manasterzec, Mazowieckie, Małopolskie, Mielno, Mikołajki, Międzyodrze, Międzyzdroje, Moszna, Nakło, Niedzica, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Nowy Wiśnicz, Nysa, Ogrodzieniec, Ojców Park Narodowy, Olsztyn, Opole, Opolskie, Ostróda, Ostrów Lednicki, Ostrów Wielkopolski, Owińska, Oświęcim, Pieniński Park Narodowy, Pilica, Piotrków Trybunalski, Podhale, Podkarpackie, Podlaskie, Police, Pomorskie, Poznań, Przemyśl, Puck, Puszczykowo, Płock, Rabka Zdrój, Radom, Rogalin, Rowy, Roztocze, Ruda Śląska, Rzeszów, Sandomierz, Sanok, Sejny, Siemiechów, Silesian Beskids, Silesian Voivodeship, Slowinski National Park, Solina, Sopot, Sosnowiec, Stołowe Góry Park Narodowy, Sucha Beskidzka, Suwałki, Szamotuły, Szczawnica Zdrój, Szczecin, Szczyrk, Szreniawa, Sztutowo, Sztynort, Szydłowiec, Słubice, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tatra National Park, Toruń, Trzęsacz, Tykocin, Ustka, Ustronie Morskie, Wadowice, Wambierzyce, Warmia Masuria, Warsaw, Wałbrzych, Wdzydze Kiszewskie, Western Beskids, Wieliczka, Wielkopolski National Park, Wielkopolskie, Wigry, Wigry Park Narodowy, Wisła, Wolin, Wolsztyn, Wrocław, Wschowa, Wągrowiec, Władysławowo, Zachodniopomorskie, Zamość, Zawoja, Zielona Góra, Łańcut, Łeba, Łukta, Łódzkie, Łódź, Łęknica, Świdnica, Świdwie, Świeradów Zdrój, Świnoujście, Świętokrzyskie, Żnin.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 24.7 ℃ (76.46 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 0.9 ℃ (33.62 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -4.3 ℃ (24.26 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 16.4. Nejméně deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 11.3.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Polsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Rysy (2499 m) a nejnižší bod je near Raczki Elblaskie (-2 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Polsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci leden je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.3 ℃ (24.26 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.35 ℃ (34.43 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.6 ℃ (34.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 16.4. Průměrné srážky jsou 26.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:14 a na konci měsíce 8:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci únor je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.7 ℃ (25.34 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.65 ℃ (40.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 14.6. Průměrné srážky jsou 26.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:53 a na konci měsíce 10:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci březen je 7 ℃ (44.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.65 ℃ (40.37 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 13.5. Průměrné srážky jsou 29.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:53 a na konci měsíce 12:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci duben je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.3. Průměrné srážky jsou 33.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:55 a na konci měsíce 14:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci květen je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.3. Průměrné srážky jsou 53.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:43 a na konci měsíce 16:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci červen je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 12.6. Průměrné srážky jsou 69.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:44 a na konci měsíce 16:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci červenec je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12.5. Průměrné srážky jsou 72.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:21 a na konci měsíce 15:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci srpen je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11.4. Průměrné srážky jsou 63.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:49 a na konci měsíce 13:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci září je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 11.9. Průměrné srážky jsou 48.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:53 a na konci měsíce 11:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci říjen je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 12.3. Průměrné srážky jsou 32.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:53 a na konci měsíce 9:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci listopad je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 14.8. Průměrné srážky jsou 39.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:00 a na konci měsíce 8:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Polsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Polsko v měsíci prosinec je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.35 ℃ (34.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 15.8. Průměrné srážky jsou 35.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:47 a na konci měsíce 7:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Polsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Warsawteplota: - nejvyšší teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)nejnižší teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)srážky: 35.5mmdeštivé dny: 15.8
Gdanskteplota: - nejvyšší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)nejnižší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)srážky: 38.7mmdeštivé dny: 17.9
Poznanteplota: - nejvyšší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)nejnižší teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)srážky: 40.4mmdeštivé dny: 16.7
Krakowteplota: - nejvyšší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)nejnižší teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)srážky: 38.3mmdeštivé dny: 17
Szczecinteplota: - nejvyšší teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)nejnižší teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)srážky: 43.9mmdeštivé dny: 16.9
Suwalkiteplota: - nejvyšší teplota: 0 ℃ (32 ℉)nejnižší teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)srážky: 41.5mmdeštivé dny: 17.8
Wroclawteplota: - nejvyšší teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)nejnižší teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)srážky: 33mmdeštivé dny: 15.5
Bialystokteplota: - nejvyšší teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)nejnižší teplota: -4 ℃ (24.8 ℉)srážky: 37.7mmdeštivé dny: 16.8
Klodzkoteplota: - nejvyšší teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)nejnižší teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)srážky: 28.9mmdeštivé dny: 15.3
Koszalinteplota: - nejvyšší teplota: 3.2 ℃ (37.76 ℉)nejnižší teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)srážky: 55.9mmdeštivé dny: 18.5
Lodzteplota: - nejvyšší teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)nejnižší teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)srážky: 42.9mmdeštivé dny: 17.3
Lublinteplota: - nejvyšší teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)nejnižší teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)srážky: 34.9mmdeštivé dny: 17.3
Olsztynteplota: - nejvyšší teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)nejnižší teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)srážky: 48.1mmdeštivé dny: 18.6
Rzeszowteplota: - nejvyšší teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)nejnižší teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)srážky: 37.3mmdeštivé dny: 15.4
Torunteplota: - nejvyšší teplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)nejnižší teplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)srážky: 39mmdeštivé dny: 17
Zielona Gorateplota: - nejvyšší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)nejnižší teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)srážky: 45.2mmdeštivé dny: 18.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.