Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Rhode Island

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Rhode Island? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Rhode Island - aké počasie môžete očakávať

Rhode Island je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Arcadia Wildlife Management Park, Ashaway, Barrington, Block Island, Brenton Point State Park, Bristol, Bristol County, Burrillville, Central Falls, Charlestown, Coventry, Cranston, Cumberland, Dutch Island, East Greenwich, East Matunuck, Exeter, Foster, Glocester, Goddard Memorial State Park, Hopkinton, Jamestown, Johnston, Kent County, Kingston, Lincoln, Little Compton, Matunuck, Middletown, Narragansett, Newport, Newport County, North Kingstown, North Smithfield, Pawtucket, Portsmouth, Providence, Providence County, Quonset Point, Richmond, Scituate, Smithfield, South County, South Kingstown, Tiverton, Wakefield, Warren, Warwick, Watch Hill, West Greenwich, West Warwick, Westerly, Wickford, Woonsocket, Wyoming.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Providence a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -5.8 ℃ (21.56 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 12.2. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 8.5.

Pri cestovaní v lokácii Rhode Island vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Rhode Island. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci Január je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.8 ℃ (21.56 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.1 ℃ (39.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 11. Priemerné zrážky sú 96 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:29 a na konci mesiaca 9:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci Február je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.8. Priemerné zrážky sú 85.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:34 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci Marec je 8.8 ℃ (47.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 12.2. Priemerné zrážky sú 129.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci Apríl je 15 ℃ (59 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11. Priemerné zrážky sú 112.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:20 a na konci mesiaca 13:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci Máj je 20 ℃ (68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12. Priemerné zrážky sú 91.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:32 a na konci mesiaca 14:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci Jún je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11. Priemerné zrážky sú 91.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:11 a na konci mesiaca 15:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci Júl je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.4. Priemerné zrážky sú 85.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:56 a na konci mesiaca 14:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci August je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.9. Priemerné zrážky sú 91.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:57 a na konci mesiaca 13:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci September je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.5. Priemerné zrážky sú 101.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci Október je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.7 ℃ (58.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9.2. Priemerné zrážky sú 99.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 10:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci November je 12 ℃ (53.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.95 ℃ (48.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10. Priemerné zrážky sú 111.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:59 a na konci mesiaca 9:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Rhode Island - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhode Island v mesiaci December je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3 ℃ (26.6 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.95 ℃ (48.11 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.6 ℃ (40.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.8. Priemerné zrážky sú 106.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:12 a na konci mesiaca 9:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest