Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Rhode Island

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Rhode Island? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Rhode Island

Rhode Island jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Arcadia Wildlife Management Park, Ashaway, Barrington, Block Island, Brenton Point State Park, Bristol, Bristol County, Burrillville, Central Falls, Charlestown, Coventry, Cranston, Cumberland, Dutch Island, East Greenwich, East Matunuck, Exeter, Foster, Glocester, Goddard Memorial State Park, Hopkinton, Jamestown, Johnston, Kent County, Kingston, Lincoln, Little Compton, Matunuck, Middletown, Narragansett, Newport, Newport County, North Kingstown, North Smithfield, Pawtucket, Portsmouth, Providence, Providence County, Quonset Point, Richmond, Scituate, Smithfield, South County, South Kingstown, Tiverton, Wakefield, Warren, Warwick, Watch Hill, West Greenwich, West Warwick, Westerly, Wickford, Woonsocket, Wyoming.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Providence oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.5 ℃ (65.3 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 3.3 ℃ (37.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -5.8 ℃ (21.56 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.5.

Podczas podróży po Rhode Island zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Rhode Island. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w styczeń to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.8 ℃ (21.56 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.6 ℃ (40.28 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.1 ℃ (39.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 11. Średnia suma opadów 96 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:29 i na końcu miesiąca 9:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w luty to 4.9 ℃ (40.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.6 ℃ (23.72 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.1 ℃ (39.38 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.85 ℃ (44.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.8. Średnia suma opadów 85.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:34 i na końcu miesiąca 11:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w marzec to 8.8 ℃ (47.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.9 ℃ (30.38 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.85 ℃ (44.33 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.9 ℃ (53.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 12.2. Średnia suma opadów 129.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w kwiecień to 15 ℃ (59 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11. Średnia suma opadów 112.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:20 i na końcu miesiąca 13:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w maj to 20 ℃ (68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12. Średnia suma opadów 91.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:32 i na końcu miesiąca 14:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w czerwiec to 25.8 ℃ (78.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11. Średnia suma opadów 91.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:11 i na końcu miesiąca 15:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w lipiec to 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.4. Średnia suma opadów 85.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:56 i na końcu miesiąca 14:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w sierpień to 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.55 ℃ (77.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.9. Średnia suma opadów 91.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:57 i na końcu miesiąca 13:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w wrzesień to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.55 ℃ (77.99 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.5. Średnia suma opadów 101.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w październik to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.7 ℃ (58.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.2. Średnia suma opadów 99.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:15 i na końcu miesiąca 10:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w listopad to 12 ℃ (53.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.95 ℃ (48.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10. Średnia suma opadów 111.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:59 i na końcu miesiąca 9:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Rhode Island w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rhode Island w grudzień to 5.9 ℃ (42.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3 ℃ (26.6 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.95 ℃ (48.11 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.6 ℃ (40.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 11.8. Średnia suma opadów 106.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:12 i na końcu miesiąca 9:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest