Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Saskatchewan

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Saskatchewan? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Kanada - Saskatchewan

Saskatchewan - jaké počasí lze čekat

Saskatchewan je součástí země Kanada. Kanada je obrovská země, takže se zde klima pohybuje od mírného na jihu až po subarktický a arktický na severu. Zimy jsou někdy těžké, zejména v interiéru, kde je klima kontinentální. Můžete očekávat sníh na některých místech po dobu pěti měsíců roku. Jižní pobřeží Kanady mají mírné klima, s mírnými a deštivými zimami a poměrně teplými léty.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Arborfield, Caronport, Central Saskatchewan, Estevan, Eston, Grasslands National Park, Humboldt, Lloydminster, Moose Jaw, North Battleford, Northern Saskatchewan, Prince Albert, Prince Albert National Park, Regina, Saskatoon, Southern Saskatchewan, Spiritwood, Swift Current, Uranium City, Weyburn, Yorkton.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Saskatoon a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 25.7 ℃ (78.26 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -11.6 ℃ (11.12 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -22.1 ℃ (-7.78 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 12. Nejméně deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 6.1.

Při cestování, jehož cílem je Saskatchewan, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Kanada je Mount Logan (5959 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Saskatchewan. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci leden je -11.6 ℃ (11.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -22.1 ℃ (-7.78 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -10.25 ℃ (13.55 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -9.55 ℃ (14.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 11.5. Průměrné srážky jsou 15.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:15 a na konci měsíce 8:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci únor je -7.5 ℃ (18.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -18.3 ℃ (-0.94 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -9.55 ℃ (14.81 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4 ℃ (24.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 8.2. Průměrné srážky jsou 10.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:53 a na konci měsíce 10:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci březen je -0.5 ℃ (31.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10.9 ℃ (12.38 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4 ℃ (24.8 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 8.3. Průměrné srážky jsou 14.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:53 a na konci měsíce 12:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci duben je 10.9 ℃ (51.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.6 ℃ (58.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.1. Průměrné srážky jsou 23.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:54 a na konci měsíce 14:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci květen je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 9.8. Průměrné srážky jsou 49.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:42 a na konci měsíce 16:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci červen je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.45 ℃ (76.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 12. Průměrné srážky jsou 60 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:43 a na konci měsíce 16:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci červenec je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.45 ℃ (76.01 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 11.5. Průměrné srážky jsou 61.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:19 a na konci měsíce 15:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci srpen je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.2. Průměrné srážky jsou 38.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:49 a na konci měsíce 13:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci září je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.1. Průměrné srážky jsou 30.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:53 a na konci měsíce 11:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci říjen je 11 ℃ (51.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.85 ℃ (40.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.1. Průměrné srážky jsou 16.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:53 a na konci měsíce 9:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci listopad je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10.9 ℃ (12.38 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.85 ℃ (40.73 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.1 ℃ (22.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.4. Průměrné srážky jsou 13.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:01 a na konci měsíce 8:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Saskatchewan - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Saskatchewan v měsíci prosinec je -8.9 ℃ (15.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -19.6 ℃ (-3.28 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.1 ℃ (22.82 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -10.25 ℃ (13.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.9. Průměrné srážky jsou 15.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:48 a na konci měsíce 7:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Saskatchewan. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Saskatoonteplota: - nejvyšší teplota: -8.9 ℃ (15.98 ℉)nejnižší teplota: -19.6 ℃ (-3.28 ℉)srážky: 15.7mmdeštivé dny: 10.9
Reginateplota: - nejvyšší teplota: -7.5 ℃ (18.5 ℉)nejnižší teplota: -18.8 ℃ (-1.84 ℉)srážky: 16.7mmdeštivé dny: 10.9
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest