Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Shikoku

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Shikoku? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Japonia - Shikoku

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Shikoku

Shikoku jest częścią Japonia. Klimat Japonii jest bardzo zróżnicowany. Pogoda na południu jest tropikalna, ale na północy jest chłodno. Większość części Japonii należy do strefy umiarkowanej, klimat tutaj jest wilgotny podzwrotnikowy z czterema różnymi pórami. Na północy można się spodziewać chłodnej, wilgotnej pogody, ale na południu ciepły klimat tropikalnego lasu deszczowego.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aki, Awa, Cape Ashizuri, Ehime, Higashikagawa, Ikata, Ikeda, Imabari, Iya Valley, Kagawa, Kami, Kochi, Kotohira, Kubokawa, Marugame, Matsuyama, Mima, Miyoshi, Mount Ishizuchi, Nankoku, Naoshima, Naruto, Niihama, Oboke and Koboke, Saijo, Sakaide, Sanuki, Shikokuchuo, Shodoshima, Sukumo, Takamatsu, Teshima, Tokushima, Uwajima, Zentsuji.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Takamatsu oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.2 ℃ (75.56 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 1.3 ℃ (34.34 ℉).

Podczas podróży po Shikoku zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Japonia jest Mount Fuji (3776 m) i najniższy punkt Hachiro-gata (-4 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Shikoku. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w styczeń to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.3 ℃ (34.34 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.55 ℃ (49.19 ℉). Średnia suma opadów 41 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:06 i na końcu miesiąca 10:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w luty to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.55 ℃ (49.19 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.5 ℃ (52.7 ℉). Średnia suma opadów 49.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:56 i na końcu miesiąca 11:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w marzec to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.6 ℃ (38.48 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.5 ℃ (52.7 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Średnia suma opadów 67.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w kwiecień to 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.8 ℃ (47.84 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia suma opadów 98.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:02 i na końcu miesiąca 13:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w maj to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.7 ℃ (71.06 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.45 ℃ (77.81 ℉). Średnia suma opadów 104.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:57 i na końcu miesiąca 14:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w czerwiec to 26.5 ℃ (79.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.45 ℃ (77.81 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.5 ℃ (83.3 ℉). Średnia suma opadów 165.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:25 i na końcu miesiąca 14:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w lipiec to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.5 ℃ (83.3 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Średnia suma opadów 131.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:14 i na końcu miesiąca 13:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w sierpień to 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30 ℃ (86 ℉). Średnia suma opadów 95.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:30 i na końcu miesiąca 13:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w wrzesień to 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30 ℃ (86 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.15 ℃ (77.27 ℉). Średnia suma opadów 197.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:30 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w październik to 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.15 ℃ (77.27 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Średnia suma opadów 103.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:27 i na końcu miesiąca 10:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w listopad to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.9 ℃ (46.22 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia suma opadów 66.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:29 i na końcu miesiąca 10:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Shikoku w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Shikoku w grudzień to 12 ℃ (53.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Średnia suma opadów 31.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:54 i na końcu miesiąca 9:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Shikoku w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Matsuyamatemperatura: 8.4 ℃ (47.12 ℉)najwyższa temperatura: 12.7 ℃ (54.86 ℉)najniższa temperatura: 4.2 ℃ (39.56 ℉)opady: 39.5mmdeszcz deszcz dni: -
Takamatsutemperatura: 7.8 ℃ (46.04 ℉)najwyższa temperatura: 12 ℃ (53.6 ℉)najniższa temperatura: 3.3 ℃ (37.94 ℉)opady: 31.6mmdeszcz deszcz dni: -
Uwajimatemperatura: 8.8 ℃ (47.84 ℉)najwyższa temperatura: 14 ℃ (57.2 ℉)najniższa temperatura: 4.5 ℃ (40.1 ℉)opady: 56.1mmdeszcz deszcz dni: -
Tokushimatemperatura: 8.5 ℃ (47.3 ℉)najwyższa temperatura: 12.9 ℃ (55.22 ℉)najniższa temperatura: 4.7 ℃ (40.46 ℉)opady: 38.1mmdeszcz deszcz dni: -
Sukumotemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 59.3mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.