Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Sicily

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Sicily? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Itálie - Sicily

Sicily - jaké počasí lze čekat

Sicily je součástí země Itálie. Klima v Itálii je velmi rozmanité, ale převážně středomořské. Na dalekém severu je klima alpské, na jihu můžete očekávat teplé a suché počasí. Můžete očekávat zřetelné rozdíly teploty mezi severním a jihem, v zimě může být rozdíl dokonce o 20 stupňů Celsia (36 stupňů Fahrenheita).

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aci Trezza, Aegadian Islands, Aeolian Islands, Agrigento, Alcamo, Alcamo Marina, Augusta, Balestrate, Calatafimi Segesta, Caltabellotta, Caltagirone, Caltanissetta, Carini, Castelbuono, Castellammare del Golfo, Castelmola, Catania, Cefalù, Chiaramonte Gulfi, Corleone, Enna, Erice, Fiumefreddo di Sicilia, Gela, Giardini Naxos, Heraclea Minoa, Kamarina, Lipari, Madonie, Marausa, Marina di Ragusa, Marsala, Mazara del Vallo, Messina, Milazzo, Militello in Val di Catania, Modica, Mount Etna, Mozia, Nicolosi, Noto, Novara di Sicilia, Palazzolo, Palermo, Panarea, Pantalica, Pantelleria, Pelagie Islands, Petralia Sottana, Piazza Armerina, Pollina, Porto Empedocle, Pozzallo, Ragusa, Randazzo, Salina, San Vito lo Capo, Santa Caterina Villarmosa, Sciacca, Scicli, Scopello, Segesta, Selinunte, Stromboli, Syracuse, Taormina, Trapani, Ustica, Villafranca Tirrena, Vulcano.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Palermo a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 30.9 ℃ (87.62 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 12.2. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 1.2.

Při cestování, jehož cílem je Sicily, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Itálie je Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a nejnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Sicily. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci leden je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 9.1. Průměrné srážky jsou 97.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:48 a na konci měsíce 10:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci únor je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.4. Průměrné srážky jsou 111.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:45 a na konci měsíce 11:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci březen je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.6 ℃ (63.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 8.6. Průměrné srážky jsou 79.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci duben je 19 ℃ (66.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.6 ℃ (63.68 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.8. Průměrné srážky jsou 65.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:11 a na konci měsíce 13:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci květen je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 4.1. Průměrné srážky jsou 35.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:14 a na konci měsíce 14:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci červen je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 1.9. Průměrné srážky jsou 17.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:48 a na konci měsíce 14:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci červenec je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 1.2. Průměrné srážky jsou 6.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:35 a na konci měsíce 14:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci srpen je 30.9 ℃ (87.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.1 ℃ (84.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 2.4. Průměrné srážky jsou 32.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:43 a na konci měsíce 13:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci září je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20 ℃ (68 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.1 ℃ (84.38 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 5.5. Průměrné srážky jsou 65.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:34 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci říjen je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.4. Průměrné srážky jsou 107.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:21 a na konci měsíce 10:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci listopad je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.6. Průměrné srážky jsou 120.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:14 a na konci měsíce 9:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Sicily - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Sicily v měsíci prosinec je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.5 ℃ (59.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 12.2. Průměrné srážky jsou 124.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:33 a na konci měsíce 9:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Sicily. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Palermoteplota: - nejvyšší teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)nejnižší teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)srážky: 124.6mmdeštivé dny: 12.2
Agrigentoteplota: - nejvyšší teplota: 16.3 ℃ (61.34 ℉)nejnižší teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)srážky: 67.7mmdeštivé dny: 7
Cataniateplota: - nejvyšší teplota: 16.8 ℃ (62.24 ℉)nejnižší teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)srážky: 72.1mmdeštivé dny: 7.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest