Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Sicily

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Sicily? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Włochy - Sicily

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Sicily

Sicily jest częścią Włochy. Klimat Włoch jest bardzo zróżnicowany, ale w większości jest to obszar śródziemnomorski. Na dalekiej północy klimat jest alpejski, na południu można spodziewać się gorącej i suchej pogody. Można oczekiwać wyraźnie zauważalnej różnicy temperatur między północą a południem, w zimie różnica może wynosić nawet 20 stopni Celsjusza (36 stopni Fahrenheita).

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aci Trezza, Aegadian Islands, Aeolian Islands, Agrigento, Alcamo, Alcamo Marina, Augusta, Balestrate, Calatafimi Segesta, Caltabellotta, Caltagirone, Caltanissetta, Carini, Castelbuono, Castellammare del Golfo, Castelmola, Catania, Cefalù, Chiaramonte Gulfi, Corleone, Enna, Erice, Fiumefreddo di Sicilia, Gela, Giardini Naxos, Heraclea Minoa, Kamarina, Lipari, Madonie, Marausa, Marina di Ragusa, Marsala, Mazara del Vallo, Messina, Milazzo, Militello in Val di Catania, Modica, Mount Etna, Mozia, Nicolosi, Noto, Novara di Sicilia, Palazzolo, Palermo, Panarea, Pantalica, Pantelleria, Pelagie Islands, Petralia Sottana, Piazza Armerina, Pollina, Porto Empedocle, Pozzallo, Ragusa, Randazzo, Salina, San Vito lo Capo, Santa Caterina Villarmosa, Sciacca, Scicli, Scopello, Segesta, Selinunte, Stromboli, Syracuse, Taormina, Trapani, Ustica, Villafranca Tirrena, Vulcano.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Palermo oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.8 ℃ (73.04 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 9.1 ℃ (48.38 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.2.

Podczas podróży po Sicily zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Włochy jest Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) i najniższy punkt Mediterranean Sea (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Sicily. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w styczeń to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.1. Średnia suma opadów 97.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:48 i na końcu miesiąca 10:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w luty to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.55 ℃ (59.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.4. Średnia suma opadów 111.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:45 i na końcu miesiąca 11:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w marzec to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.55 ℃ (59.99 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.6 ℃ (63.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.6. Średnia suma opadów 79.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w kwiecień to 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.6 ℃ (63.68 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.8. Średnia suma opadów 65.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:11 i na końcu miesiąca 13:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w maj to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.8 ℃ (78.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 4.1. Średnia suma opadów 35.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:14 i na końcu miesiąca 14:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w czerwiec to 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.4 ℃ (66.92 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.8 ℃ (78.44 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 1.9. Średnia suma opadów 17.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:48 i na końcu miesiąca 14:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w lipiec to 29.3 ℃ (84.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 1.2. Średnia suma opadów 6.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:35 i na końcu miesiąca 14:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w sierpień to 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.8 ℃ (73.04 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 2.4. Średnia suma opadów 32.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:43 i na końcu miesiąca 13:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w wrzesień to 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20 ℃ (68 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.1 ℃ (84.38 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5.5. Średnia suma opadów 65.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:34 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w październik to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.4. Średnia suma opadów 107.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:21 i na końcu miesiąca 10:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w listopad to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.4 ℃ (70.52 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.6. Średnia suma opadów 120.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:14 i na końcu miesiąca 9:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Sicily w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sicily w grudzień to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.5 ℃ (59.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 12.2. Średnia suma opadów 124.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:33 i na końcu miesiąca 9:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Sicily w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Palermotemperatura: - najwyższa temperatura: 16.1 ℃ (60.98 ℉)najniższa temperatura: 10.1 ℃ (50.18 ℉)opady: 124.6mmdeszcz deszcz dni: 12.2
Agrigentotemperatura: - najwyższa temperatura: 16.3 ℃ (61.34 ℉)najniższa temperatura: 10.1 ℃ (50.18 ℉)opady: 67.7mmdeszcz deszcz dni: 7
Cataniatemperatura: - najwyższa temperatura: 16.8 ℃ (62.24 ℉)najniższa temperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)opady: 72.1mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.